Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Jedno utrudnienie mniej na drodze do Warszawy

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

GDDKiA informuje o udostępnieniu dziś dwóch pasów ruchu w każdym kierunku na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S61 i S8 pod Ostrowią Mazowiecką. To dobra informacja, ponieważ przy dużym ruchu w tym miejscu tworzyły się spore korki.

„Finiszują prace na dojeździe od strony Warszawy do węzła na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiej. Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów ruchu na obu jezdniach. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe i dlatego obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na sierpień br.” - głosi komunikat GDDKiA. 

To dobra wiadomość, szczególnie przed wakacjami. Często przy wzmożonym ruchu weekendowym, przy wlocie S61 w S8 tworzyły się korki. W tym miejscu (węzeł Ostrów Maz. Północ dawniej Podborze) 4 pasy ruchu jednego kierunku (S61 + S8) schodziły się w jeden. 

W ramach kontraktu na odcinek S61 Ostrów Mazowiecka Północ – Śniadowo realizowana była jeszcze przebudowa S8 oraz wiaduktu nad linią kolejową. W związku z tym ruch na S8 odbywał się po jednej jezdni w obu kierunkach z ograniczeniami prędkości. W kwietniu bieżącego roku postęp prac pozwolił na udostępnienie kierowcom obu jezdni, ale po jednym pasie ruchu. 

Trwa jeszcze budowa siedziby Obwodu Utrzymania Drogowego (trzy obiekty kubaturowe plus dojazdy) obok węzła Ostrów Mazowiecka Północ. Prowadzone są także prace wykończeniowe przy tzw. jezdniach dodatkowych: roboty brukarskie, bariery, wygrodzenia. Zakończone zostały natomiast nasadzenia zieleni. 

źródło: GDDKiA


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę