Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Co należy wiedzieć o imporcie z Chin do Polski?

Aby import towarów z Chin do Polski był jak najbardziej opłacalny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

1. Znaleźć dostawcę z atrakcyjnymi cenami i sprawdzić jego wiarygodność.

2. Zamówić próbki towarów lub sprawdzić je w Chinach.

3. Prawidłowo sporządzić dokumenty.

4. Wybrać najlepszy sposób dostarczenia towaru. Najkorzystniejszy będzie transport morski z Chin do Polski https://pl.m3cargo.com/.

5. Zamówić organizację dostawy i odprawy celnej, po czym pozostaje już tylko odbiór towaru w Polsce.

Poniżej omówimy bardziej szczegółowo niektóre aspekty udanego importu.

Jakość chińskich towarów

Aby nie rozczarować się jakością towarów zamawianych w Chinach, należy je wcześniej sprawdzić. W tym celu można zamówić próbki. Należy jednak pamiętać, że trzeba będzie czekać tak długo, jak na całą partię, a to podwaja czas dostawy.

Drugą opcją jest zamówienie kontroli jakości za pośrednictwem przedstawicieli w Chinach. Można to zrobić za pośrednictwem firmy M3Cargo. Otrzymasz pełny raport fotograficzny i wideo, a także gwarancję jakości zamówionych produktów.

Jak długo czekać na dostawę towaru z Chin

Czas oczekiwania na przybycie zamówionej przesyłki zależy od wybranej metody wysyłki.

  • Dostawa drogą morską zajmuje do 6 tygodni. Eksperci M3Cargo pomogą Ci obliczyć najlepszą trasę, co znacznie skróci czas podróży.

  • Przewóz koleją zajmie od 2 do 4 tygodni.

  • Dostawa lotnicza jest najszybsza. Możesz otrzymać towar w ciągu 3-14 dni. Należy jednak wziąć pod uwagę jej wysoki koszt.

Odprawa celna ładunku

Odprawa celna to złożony proces, który wymaga doskonałej wiedzy i doświadczenia. Konieczne jest zebranie pełnego pakietu dokumentów i ich prawidłowe przetworzenie. Wymagane jest również opłacenie wszystkich ceł i opłat. Cło obejmuje procent ceny towarów, ich ubezpieczenia i przewozu. Nie można podać konkretnych liczb, nie wiedząc, o jakim rodzaju towarów mówimy, ponieważ każda kategoria ma własne cło. Warto również wziąć pod uwagę, że standardem dla Polski jest 23% VAT, ale istnieją kategorie towarów, w których ten procent będzie niższy.

Ponadto importer musi posiadać numer EORI, który jest nadawany w urzędzie celnym za pomocą wniosku. Dlatego też, jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z odprawą celną, zalecamy powierzenie jej ekspertom.

M3Cargo — dostarczamy towary z Chin drogą morską

Współpracując z M3Cargo, możesz przekazać złożone procesy i uchronić się przed stratami.

M3Cargo pomoże Ci w odprawie celnej, wyszukiwaniu i weryfikacji dostawców, optymalizacji trasy, zmniejszając w ten sposób koszty dostawy. Nasi specjaliści rozwiązują wszystkie powstałe problemy, sporządzają dokumenty i w pełni wspierają transakcję do momentu otrzymania zamówionych towarów w Chinach.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę