Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

„Drzewna” ocaleje?

Główne zdjęcie
Wiceprezydent Agnieszka Muzyk i prezydent Mariusz Chrzanowski

- Nie mówimy już o likwidacji. Pracujemy nad kompromisowym rozwiązaniem – mówiła Agnieszka Muzyk zastępca prezydenta Łomży o „problemie” Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, który nowe władze miasta chcą szybko rozwiązać. Tym kompromisem najprawdopodobniej będzie likwidacja wchodzących w skład Zespołu gimnazjum i zawodówki, oraz przeniesienie technikum – w całości do innej placówki. Do której i w jakiej formie organizacyjnej o tym wiceprezydent nie chciała jeszcze przesądzać, ale zaznaczała, że wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim są zdeterminowani aby narastający od lat problem „Drzewnej” rozwiązać.

Podczas konferencji prasowej w ratuszu wiceprezydent tłumaczyła, że wszystko wokół „Drzewnej”  jest robione w bardzo szybkim tempie bo nie można było już zwlekać, jeśli sprawa ma być załatwiona w tym roku. Podkreślała, że sprawa rodzi napięcia, a decyzja jest bardzo trudna. Przekonywała, że ciągle trwają rozmowy i analizy także finansowe rożnych wariantów – mówiąc o wariantach A i B bez ich scharakteryzowania.
Zapewniała też, że zarówno jej jak i prezydentowi zależy aby odwlekany przez lata problem „Drzewnej” został rozwiązany ale w sposób akceptowalny społecznie.
Zapowiedziała, że w związku z już wypracowywanym kompromisem zmieniony będzie projekt uchwały „w sprawie zamiaru likwidacji” ZSDiG, który w ubiegłym tygodniu został skierowany do radnych miasta.
- Nie mówimy już o likwidacji – podkreślała kilkakrotnie Agnieszka Muzyk.

Pytana o całej oświaty łomżyńskiej mówiła, że będzie wykonana kompleksowa i dogłębna „diagnoza sytuacji w edukacji” 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę