Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

WSA po raz 15 rozpoczęła rok akademicki

Ponad 700 nowych studentów rozpoczęło roku akademickiego w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Mimo dokuczającego uczelniom wyższym w Polsce niżu demograficznego łomżyńska uczelnia właśnie w tym roku odnotowała najwyższy nabór w całej historii. Studentów jest o 20% więcej niż w ubiegłym roku,a w efekcie po raz pierwszy w historii akademicka aula nie pomieściła wszystkich studentów I roku i inaugurację przeprowadzono w hali sportowej WSA. Istniejącą od 15 lat Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży ukończyło do tej pory 3785 absolwentów studiów I i II stopnia oraz 1228 absolwentów studiów podyplomowych.

Maturzyści kierując się do Wyższej Szkoły Agrobiznesu najchętniej wybierali budownictwo,  rolnictwo i towaroznawstwo, jako kierunki dające najszersze perspektywy zawodowe w naszym regionie. Nieco mniejszym, ale wciąż dużym zainteresowaniem cieszyła się informatyka. Z kolei na pielęgniarstwo, bezpłatne, bo całkowicie dotowane ze środków budżetu państwa i EFS-u przyjęto blisko 200 studentek. Oprócz bezpłatnych studiów skusiły je wysokie stypendia naukowe i socjalne oraz wysoki poziom prowadzonych zajęć. 
Inauguracyjny wykład pt. „Jako w niebie, tako i na Ziemi” wygłosił dr Stanisław Bajtlik z Centrum Astronomicznego im. Kopernika Polskiej Akademii Nauk. Wykładowca zabrał studentów i zaproszonych na uroczystość gości w międzygalaktyczną podróż intelektualną w najdalsze regiony wszechświata.   
Podczas inauguracji rektor WSA prof. Roman Engler przyznał wyróżnienia rektorskie osiemnastu najlepszym studentom wszystkich wydziałów, gratyfikując ich dodatkowo nagrodą pieniężną w wysokości od 1500 do 3000 zł.  
Corocznie uczelnia przeznacza ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ok. 2 mln 300 tyś. zł na stypendia naukowe i pomoc materialną. W roku akademickim 2009/2010 680 studentów otrzymało stypendium socjalne, 160 korzystało i wciąż korzysta z dopłat do zakwaterowania w akademikach płacąc tylko 50 zł miesięcznie za mieszkanie, a 128 studentów otrzymało stypendium naukowe w wysokości od 1500 do 5000 zł, na co przeznaczono łącznie ok. 600 tys. zł.

Tradycyjnie już w czasie uroczystości zostały wręczone stypendia „Janka Muzykanta”, które od 11 lat związane są z Wyższą Szkołą Agrobiznesu. W tym roku stypendia w wysokości 2000 zł otrzymała czwórka uczniów polskich szkół w Litwie z rejonu Niemenczyna  i Solecznik oraz dwoje uczniów z Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę