wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Praca socjalna - nowy kierunek studiów w PWSIiP w Łomży

Potrzeba już tylko formalnej decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego po to, by Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży mogła uruchomić nowy, dziewiąty kierunek studiów – Praca Socjalna. Państwowa Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną opinię w sprawie nadania uprawnień do prowadzenia kształcenia na tym kierunku na poziomie studiów licencjackich.

PWSIiP w Łomży
PWSIiP w Łomży

Możliwość prowadzenia studiów na tym kierunku to duży sukces PWSIiP, bowiem jest to kierunek unikatowy – żadna z uczelni w województwie, tak publicznych jak i niepublicznych, nie ma go w swojej ofercie. Najbliższe uczelnie, gdzie można go studiować to Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Łódzki, Katolicki Uniwersytet Lubelski i UMCS w Lublinie i Uniwersytet Gdański.
- Władze uczelni nie wykluczają rozpoczęcia rekrutacji na kierunek Praca Socjalna jeszcze na zbliżający się rok akademicki – podaje Ewa Zawłocka z PWSIiP w Łomży. - Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po uzyskaniu uprawnień podpisanych przez panią minister prof. B. Kudrycką. 

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0