Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Uczniowie zaimponowali wiedzą jurorom

Łomżyński licealista Jakub Marciniak został zwycięzcą piątej edycji konkursu Check Your English, zorganizowanego przez oddział Ogólnopolskiej Szkoły Języków Obcych British Academy w Łomży. W kategorii gimnazjalistów triumfował Konrad Tyszko. Do konkursu, sprawdzającego poziom opanowania języka angielskiego, przystąpiło w tym roku 83 uczniów.

W pierwszym etapie wszyscy rozwiązywali zadania trudnego, obszernego i trwającego półtorej godziny testu gramatyczno-leksykalnego w Zespole Szkół Ekonomicznych. Najlepsza szóstka w obu kategoriach wiekowych, która otrzymała najwięcej punktów ze sprawdzianu pisemnego, w drugim – ustnym - etapie opowiadała np. o swoich ulubionych zespołach muzycznych czy ukochanym miejscu na świecie.
Jurorzy konkursu bardzo wysoko oceniają poziom i wszechstronność wiedzy młodzieży,  biorącej udział w Check Your English. Dlatego jury miało nie lada kłopot z wyłonieniem zwycięzców. Po długich obradach przyznało w grupie licealistów miejsca od pierwszego do szóstego, które zajęli: Jakub Marciniak, Justyna Gromadzka, Tomasz Rogiński, Klaudia Cieśluk, Łukasz Lipiński i Bartosz Konopka. W grupie  gimnazjalistów było podobnie. Pierwsze miejsce zajął Konrad Tyszko, a kolejne: Natalia Kaczmarek, Anna Katarzyna Sutkowska,   Katarzyna Chrapowicz, Aleksandra Miller i  Magdalena Olszyńska.
Finaliści walczyli o bezpłatne kursy językowe w British Academy w roku szkoleniowym 2009/2010 o maksymalnej wartości 1950 zł oraz, m.in., o słowniki i podręczniki. Każdy z dwunastu finalistów został nagrodzony, a sponsorami było wydawnictwo Oxford University Press oraz A&J Księgarnia Językowa.
W komisji egzaminacyjnej pracowali nauczyciele i lektorzy British Academy: mgr Anna Ulińska,
mgr Sylwia Ornat, mgr Agnieszka Białucha i Anna Kijek-Gardocka. Poprawność metodyczną nadzorowała mgr Małgorzata Wagner, dyrektor metodyczny British Academy. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały Elżbieta Gąska i Sylwa Dumny.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę