Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Michał Zaremba i Wysokie Mazowieckie na mlecznym podium

Główne zdjęcie
Michał Zaremba z Wysokiego Mazowieckiego I miejsce fot.Henryk Śledziewski

Rozdaniem sprzętu komputerowego, mp3 i mp4 oraz kopert z cenną zawartością zakończył się w sobotę XXXIV Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, który przez trzy dni odbywał się w Zespole Szkół Weterynayjnych i Ogólnokształcących przy u. Stacha Konwy w Łomży. Przybyło ponad 40 uczniów z techników o kierunku technologia żywności z 11 miast: od Rzeszowa przez Lublin po Białystok i Mońki aż do Wrześni i Włoszczowej. Triumfatorem po godzinnym teście, dwugodzinnej części pisemnej i trzygodzinnej praktycznej okazał się Michał Zaremba z Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem. Łomżyniacy nie sprostali konkurencji ani z regionu, ani z kraju.

Dyrektor "Wety" Albina Teresa Galik-Chojak
Dyrektor "Wety" Albina Teresa Galik-Chojak
Stanisław Ożóg z Rzeszowa II miejsce
fot.Henryk Śledziewski
Stanisław Ożóg z Rzeszowa II miejsce fot.Henryk Śledziewski
Najlepsza drużyna z Wysokiego Mazowieckiego I miejsce
fot.Henryk Śledziewski
Najlepsza drużyna z Wysokiego Mazowieckiego I miejsce fot.Henryk Śledziewski

- Skorzystam z indeksu na wydział technologii mleczarstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – powiedział Michał Zaremba z Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem, odbierając w minioną sobotę nagrodę za pierwsze miejsce. – Wprawdzie moi rodzice prowadzą w Gołaszach Górkach małe gospodarstwo i mają kilka krów, to ja jednak na wieś nie wrócę.
Zwycięzca dostał także w nagrodę 750 zł. Drugie miejsce i 650 zł zdobył Stanisław Ożóg z Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie. Na trzeciej pozycji uplasowała się Klaudia Kulesza z Wysokiego Mazowieckiego (500 zł), zaś na czwartym – Tomasz Gołaszewski, również z „mlecznego” grodu z białym łabędziem w herbie.
Wychowankowie Grażyny Kajurek z Wysokiego Mazowieckiego triumfowali zespołowo (1200 zł). Kolejne miejsca zajęła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowej (1000 zł dla drużyny) i z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni (750 zł). Fundatorem nagród był Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.
- Możemy Łomżę pochwalić za sprawne przygotowanie turnieju wiedzy mleczarskiej - chwaliła przewodnicząca jury dr Maria Czerniewicz z Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego, której z zadowoleniem słuchała, m.in., dyrektor "Wety" Albina Teresa Galik-Chojak i prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. - Największe uznanie mamy jednak dla młodych i ich nauczycieli za czas i trud w włożony w przygotowanie się do turnieju.
Zwycięzca Michał Zaremba i jego koledzy z drużyny zaczęli przygotowania w Wysokiem Mazowieckiem już na początku roku szkolnego. I opłaciło się. Gratulujemy! 

Mirosław R. Derewońko  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę