Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Skromna reprezentacja łomżyńskich nauczycieli na demonstracji w Warszawie

Około 12 tysięcy nauczycieli demonstruje w Warszawie. W tej grupie jest tylko 10 nauczycieli z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak tłumaczy Aleutyna Kołos prezes Zarząd Oddziału ZNP w Łomży nasi nauczyciele licznie nie pojechali demonstrować, bo trochę pechowo dziś u nas jest ostatni dzień nauki przed feriami. Kołos zapewnia jednak, że nauczyciele z Łomży popierają żądania ZNP dotyczące przede wszystkim wzrostu płac.


Protestujący na ulicach stolicy nauczyciele niosą liczne flagi związkowe oraz transparenty na których można przeczytać m.in.: „Przed wyborami pełne usta, po wyborach kasa pusta”, „Kto obiecuje i nie daje z ministerstwem się rozstaje” i „Nauczyciel też człowiek, chce godnie żyć.”
ZNP chce, by płaca zasadnicza nauczycieli stażystów, czyli rozpoczynających pracę w zawodzie, wzrosła o 600 zł brutto, a nauczycieli dyplomowanych, czyli na najwyższym stopniu awansu zawodowego, o 1100 zł brutto. Tymczasem MEN proponuje wzrost odpowiednio o 200 zł brutto i 185 zł brutto.

Manifestacja to ostrzeżenie. Jeśli rząd nie spełni oczekiwań związkowców, to w maju, w okresie matur, rozpocznie się prawdziwy strajk nauczycieli.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę