Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Prezydent Kaczorowski w „piątce”

Główne zdjęcie
Prezydent RP Ryszard Kaczorowski

„Ojczyzna drogie dzieci to nasz dom. Dbajcie o niego, szanujcie, czyńcie tylko dobro…” - mówił uczniom SP nr 5 w Łomży prezydent Ryszard Kaczorowski. Ostatni prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie w minionym tygodniu odwiedził Łomżę.

Ryszard Kaczorowski funkcję prezydent RP na uchodźstwie pełnił w latach 1989-1990. Był szóstym prezydentem RP przebywającym od II wojny światowej poza krajem. 22 grudnia 1990 przekazał insygnia władzy prezydenckiej Lechowi Wałęsie w dniu jego zaprzysiężenia na Prezydenta III RP.

Podczas spotkania z uczniami „piątki” prezydent Kaczorowski  przywołał w pamięci lata młodzieńcze, kiedy w 1933r. złożył przyrzeczenie harcerskie. Mówił też o wielkim patriotyzmie Polaków walczących pod Monte Casino  - był jednym z nich. Przez całe swoje życie pozostał wierny przesłaniu „Bóg, Honor, Ojczyzna”
- Uczniowie szkoły przyjęli go z ogromnym wzruszeniem i radością. Podczas specjalnego apelu zaprezentowano patriotyczny program poetycko – muzyczny „Opowiedz nam Ojczyzno” dedykowany pamięci Harcerzy walczących o niepodległą Ojczyznę  - mówi Maria Tyszka nauczycielka SP nr 5 w Łomży. - Spotkanie z Prezydentem R.P. Ryszardem Kaczorowskim pozostanie w pamięci na długie lata tym, którzy mieli zaszczyt wziąć udział w tej jakże wyjątkowej i niecodziennej uroczystości - dodaje.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę