Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Covid-19: Blisko pół tysiąca osób na kwarantannie

Po potwierdzeniach kolejnych przypadków zakażeń koroanwirusem w Łomży i najbliższej okolicy szybko rośnie liczba osób objętych obowiązkową kwarantanną. Według najnowszych, oficjalnych danych, w Łomży jest to już blisko 270 osób, a powiecie łomżyńskim niemal 200 osób. W ciągu doby ta liczba zwiększyła się o ponad 100 osób.

Do piątkowego południa zakażeniem koronawirusem potwierdzono u 10 osób z miasta i najbliższej okolicy. Służby informacje o kolejnych potwierdzonych przypadkach podają do publicznej po uzyskaniu drugich pozytywnych wyników badań... Oczekuje się, że liczba osób zakażonych w naszym regionie w najbliższych dniach znacząco może wzrosnąć. 

Wzrasta także liczba osób objętych kwarantanną. Początkowo były to osoby, które wróciły z zagranicy i od 15 marca takie osoby zobowiązane są do 14-dniowej kwarantanny domowej.  Dla pierwszych z nich ten okres skończy się po niedzieli.  
Na obowiązkową kwarantannę w Łomży i regionie kierowanych jest coraz więcej osób mających bezpośredni kontakt z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jeszcze w poniedziałek w Łomży i powiecie łomżyńskim kwarantanną objętych było 155 osób. W środę podawano, że 324 osoby. Dziś takich osób jest już blisko 500...
- W Łomży na kwarantannie jest 268 osób, a na terenie powiatu ziemskiego 193 osoby – podawała w piątkowe południe Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu.
Osoby z bezpośredniego kontaktu na kwarantanny kierowane są decyzjami Państwowego Inspektora Sanitarnego. Tych w Łomży wypisuje się coraz więcej, po otrzymywanych pozytywnych wynikach badań potwierdzających zakażenia u kolejnych osób.
Kwarantanna trwa 14 dni, ale o jej długości decyduje lekarz...

Koronawirus w Łomży i powiecie łomżyńskim
(data potwierdzenia zakażenia i przekazania informacji do wiadomości publicznej)

 • 21 marca
  mężczyzna w średnim wieku
 • 22 marca
  kobieta w średnim wieku
 • 23 marca
  starszy mężczyzna (wrócił do kraju z USA)
 • 25 marca
  mężczyzny w sile wieku
  kobieta w sile wieku
 • 26 marca
  kobiet w sile wieku
  mężczyzny w sile wieku
  młody mężczyzna
 • 27 marca
  mężczyzna w sile wieku
  starsza kobieta

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę