Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Covid-19. Ile lat ma osoba „w sile wieku”?

W oficjalnych komunikatach dotyczących zachorowań na Covid-19, czyli wywołanych zakażeniem koronawirusem służby opisując poszczególne przypadki nie podają wieku pacjentów. Zamiast tego pojawiają się określenia typu „młoda/y”, „w sile wieku”, „w średnim wieku”, „starsza/y”. Co dokładnie one oznaczają?

Anna Dzierszko, rzecznik Wojewody Podlaskiego dopytywana o te określenia podaje, że pacjenci z potwierdzonym zakażenie koronawirusem, ze względu na wiek klasyfikowani są do jednej z pięciu grup. 
W wieku od 0 do 12 lat to „dziecko”. 
Gdy w komunikacie jest mowa o „nastolatku” oznacza to, że pacjent ma od 12 do 18 lat. 
Chore osoby w wieku do 18 do 40 lat opisywane są jako „osoba młoda”. 
Kolejny przedział wiekowy to 40 - 60 lat. Te osoby w komunikatach PUW określane są jako „osoba w sile wieku”, choć w pierwszych komunikatach dotyczących Covid-19 zamiennie używano określenia „w średnim wieku”. 
Ostatnią grupą wiekową są „osoby starsze”. To określenie pojawia się gdy pacjent – kobieta lub mężczyzna - ma 60 lat i więcej.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę