Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Czekając na wyniki badań

- Nowych przypadków brak – podała po godzinie 11.30 Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu dopytywana o wyniki pobieranych w ostatnich dniach masowo testów na obecność koronawirusa m.in. od pracowników szkoły w Piątnicy i szpitala w Łomży. Także kolejne osoby z radością informują o negatywnych wynikach ich próbek. Tymczasem liczba osób objętych kwarantanną znowu wzrosła. Na wtorkowe przedpołudnie w samej Łomży były to już 373 osoby, a na terenie powiatu łomżyńskiego 270 kolejnych.

W skali województwa osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest już 5263. Zachorowanie na Covid-19 zostało potwierdzone u 36 osób, w tym 15 to mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego. 
Z danych przekazanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki wynika, że ostatniej doby wykonano 102 testy na obecność koronawirusa. W sumie – według stanu na godzinę 11.00 – w województwie podlaskim wykonano 1254 takich badań. 1218 z nich dało wynik negatywny. 

Z podłomżyńskich gmin najwięcej osób na kwarantannie jest na terenie gminy Piątnica. To ponad 130 osób. Około 30 osób kwarantanną objętych jest w gminie Łomża, a po kilkanaście w Nowogrodzie, Śniadowie, Wiźnie i Zbójnej. Najmniej – 6 osób kwarantanną zostało objętych na trenie gminy Przytuły, a w gminach Miastkowo i Jedwabne takie decyzje zapały w stosunku do 9 mieszkańców z każdej z nich.  

Przekazując te dane Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński, podkreśla, że osoby potrzebujące takiego wsparcia mogą zgłaszać się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Łomży. Specjaliści Poradni są do Państwa dyspozycji, udzielają wsparcia informacyjnego i emocjonalnego, w formie porad i konsultacji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonu.

Zapraszamy do kierowania pytań szczególnie w przypadku:

  • wystąpienia sytuacji kryzysowych,
  • trudności w radzeniu sobie w obecnej sytuacji,
  • wątpliwości dotyczących kontynuowania terapii,
  • organizowania w domu zajęć wspomagających.

Oto wykaz adresów poczty elektronicznej do poszczególnych specjalistów z Poradni:
1. Mariola Czarnecka - dyrektor : mczarnecka.poradnia1@poczta.fm
2. Joanna Dardzińska-Mądry - psycholog: jdardzinska.poradnia1@poczta.fm
3. Elżbieta Kłosek - psycholog: eklosek.poradnia1@poczta.fm
4. Magdalena Kołakowska - psycholog: mkolakowska.poradnia1@poczta.fm
5. Agnieszka Czarnecka - pedagog: aczarnecka.poradnia1@poczta.fm
6. Krystyna Orzechowska-Gryguc - pedagog: kgryguc.poradnia1@poczta.fm
7. Patrycja Woronowicz - pedagog: pworonowicz.poradnia1@poczta.fm
8. Renata Katarzyna Czerwińska - logopeda: rkczerwinska.poradnia1@poczta.fm

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę