Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus wśród pracowników szpitala w Łomży

Jeden z pracowników łomżyńskiego szpitala, który pracuje także w kilku innych miastach, m.in. Warszawie i Grajewie, jest zakażany koronawirusem. Po stwierdzeniu zachorowania także w szpitalu w Łomży rozpoczęto czynności epidemiologiczne dotyczące osób, z którymi miał kontakt.

Sprawa „wybuchła” w niedzielny poranek. Prawdopodobnie kilkadziesiąt osób, pracowników szpitala, którzy mieli kontakt z mężczyzną, zostało objętych kwarantanną domową. Dziś lub jutro mają być od nich pobierane wymazy do badań w kierunku obecności koronawirusa. Od ich wyników uzależnione jest dalsze postępowanie.

Jak podaje Polskie Radio Białystok ten sam zakażony mężczyzna pracował też na Oddziale Kardiologicznym Szpitala w Grajewie, w związku z czym oddział został zamknięty, a pracownicy poddani kwarantannie domowej. Pobrano od nich także wymazy do badań. Pacjenci z oddziałów kardiologicznego i wewnętrznego są transportowani do szpitala w Łomży.

Kwarantannie poddanych jest także ośmiu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Żona jednego z nich pracuje w szpitalu i miała kontakt z zarażonym mężczyzną. Strażacy są na kwarantannie w Domu Seniora, a w całym budynku Straży prowadzona jest dezynfekcja.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę