Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

„Jak to działa”... Uniglass

Główne zdjęcie
Prezes Uniglass Radosław Florczyk i Radosław Brzózka prowadzący program „Jak to działa”

„Jak to działa” to emitowany w TVP program popularnonaukowy, którego autorem i zarazem prowadzącym jest Radosław Brzózka. Na przykładzie urządzeń codziennego użytku wyjaśnia on podstawowe prawa fizyki rządzące zjawiskami w otaczającym nas świecie. Tematem serii „fundusze europejskie” są instrumenty finansowe z jakich mogą skorzystać Polacy, a przykładem do zobrazowania jak w praktyce działają dotacje unijne została łomżyńska firma Uniglass.

Historia Uniglass zaczynała się 15 lat temu... w garażu. Dziś firma zatrudnia ponad 170 osób.  Radosława Brzózkę po nowoczesnym zakładzie, który zlokalizowany jest w Łomży przy ul. Mała Kraska, oprowadza prezes Radosław Florczyk. Opowiada, że pierwsze unijne środki pojawiły się tu w 2007 roku, później były kolejne i kolejne. Ich efekty to nie tylko przeprowadzka z garażu do hali produkcyjnej o powierzchni 10 000 m2, ale także specjalnie opracowane na potrzeby zakładu rozwiązania, a przede wszystkim większa produkcja.
- Pierwsze urządzenia to były stare maszyny, aktualnie mamy najnowocześniejsze linie produkcyjne w Europie. Przetwarzaliśmy 5000m szkła, teraz przetwarzamy ponad 2 mln i cały czas rośniemy – mówił prezes Uniglass.
- Najciekawsze jest to, że innowacje opracowane tutaj w Łomży i zaimplementowane w urządzeniach w tej firmie zaprezentowano światu dopiero dwa lata później na tragach w Dusseldorfie – podkreśla Radosław Brzózka, który dodawał, że to co zobaczył w tym zakładzie było imponujące i chciałby, aby Fundusze Europejskie zawsze z takim efektem wspierały rozwój polskich przedsiębiorstw. 
Firma Uniglass nadal ma zamiar korzystać z unijnego wsparcia. 
- W poprzednich latach rozwijaliśmy wiedzę, technologię, prowadziliśmy prace badwaczo-rozwojowe, a teraz przy wsparciu Funduszy Europejskich zamierzamy wdrożyć wyniki tych prac na rynek – zapowiadał w programie telewizyjnym prezes Florczyk.

Program „Jak to działa” z udziałem Uniglass można obejrzeć w vod.tvp.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę