Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Masz pomysł na własny biznes? Zacznij współpracę z Inkubatorem Ludzi Biznesu!

Czym jest StartUp? W jaki sposób efektywnie wykorzystać swoją kreatywność, a pasję zamienić w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo? Skąd pozyskać środki na finansowanie działalności firmy i jak nie zniechęcić się pierwszymi porażkami? Na te i inne pytania odpowiadał pan Maciej Truchel z Fundacji Inkubator Ludzi Biznesu (ILB).

Co trzeba zrobić aby otworzyć firmę w inkubatorze?
Tak naprawdę wystarczy mieć pomysł. Nie trzeba go daleko szukać, bo może nim być nasza pasja bądź hobby. My jesteśmy od tego, żeby pomóc w realizacji pomysłu. Trzeba przyjść do nas z dowodem i podpisać umowę. Zawiera ona szereg usług i profitów, z których może korzystać młody przedsiębiorca. To wiąże się z miesięczną opłatą w wysokości 250 zł. W zamian przedsiębiorca dostaje nasze wsparcie już na starcie w trzech obszarach: firma, wiedza i społeczność. 

Na czym polega to wsparcie?
Upraszczamy procedury formalne i administracyjne, dajemy osobowość prawną, księgowość, prawnika, możliwość wystawiania faktur oraz prowadzenia firmy bez składek na ZUS i rejestracji firmy w urzędach. A że firma bez wiedzy jest tak naprawdę nie wiele warta, oferujemy programy szkoleniowe. Początkujący przedsiębiorcy otrzymują podstawową wiedzę, niezbędną do efektywnego prowadzenia biznesu. Nasi beneficjenci mają też możliwość spotkania się  z ekspertami. Z którymi mogą podjąć współpracę czy wymienić się swoimi doświadczeniami. My pomagamy w ustaleniu celów długoterminowych, które są bardzo ważne przy rozkręcaniu własnego biznesu. Kluczem do sukcesu jest jednak społeczność. Dzięki organizowanym przez nas bezpłatnym spotkaniom mają okazje przedstawić swój pomysł na biznes klientom czy przyszłym partnerom biznesowym.. Dzięki współpracy z innymi startupami można również podrzucać sobie zlecenia. 

Kto może otworzyć firmę w inkubatorze?
Każdy bez wyjątku. Mogą to być studenci, absolwenci, ale również osoby które, już gdzieś pracują i mają etat czy też młodzież licealna. Na naszą pomoc mogą liczyć również osoby po czterdziestce. 

Jakie jest zainteresowanie działaniem w inkubatorze?
Z roku na rok coraz większe. Początkowo mieliśmy spory problem, żeby dotrzeć do świadomości ludzi, którzy mogliby skorzystać z naszych usług przede wszystkim  że jest coś takiego jak Inkubator Ludzi Biznesu, czyli instytucja która pomaga początkującym biznesmenom i ich wspiera. Trzeba jednak pamiętać, że my nie prowadzimy firmy za kogoś, ale możemy dać narzędzia, które usprawnią tę pracę i pomogą w rozwoju pomysłu biznesowego.

Jakie firmy działają w ILB?

W tym momencie przodują działalności związane z  tworzeniem stron internetowych lub aplikacji internetowych czy grafika internetowa. Pod naszym parasolem znajdziemy również startupy działające w formule pracowni terapii i rozwoju osobistego.  Jest też firma zajmująca się działalnością muzyczną, organizacją eventów oraz prowadzeniem audycji muzycznych w internecie. Firmy pod skrzydłami Inkubatora Ludzi Biznesu otwierają   głowinie młodzi ludzie którzy chcą oferować takie produkty bądź usługi by ich oferta znalazła nabywców. 

Co się dzieje z firmami które działały w ILB?

Nie prowadzimy takich statystyk. Natomiast z większością utrzymujemy kontakty, dzięki czemu można stwierdzić że jakaś część przedsiębiorców wychodzi od nas, rzeczywiści prowadzi swój biznes dalej. Część wyjeżdża za granicę  otwierając biznes i pracując na swoim bądź na etacie. Są też tacy którzy, którzy wracają do nas z kolejnym pomysłem na biznes. 

Gdzie się można z wami spotkać?

W ramach zbliżającego się światowego tygodnia przedsiębiorczości zapraszamy  osoby zainteresowane przedsiębiorczością na bezpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” o godzinie 12:00 czwartek 17 listopada. Na spotkaniu każda osoba uczestnicząca w spotkaniu dowie się na jakich zasadach może skorzystać z pomocy ILB. 

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu:
+ 48 513 454 752, www.filb.pl
Maciej Truchel


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę