wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@

Greenvit z Zambrowa i Pianpoltex z Łomży chcą do Podstrefy Łomża SSSE

Dwie firmy chcą kupić trzy z pięciu wystawionych na sprzedaż działek w Podstawie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycjami w strefie zainteresowane są Greenvit z Zambrowa i Pianpoltex z Łomży. Pierwsza z nich zakład na działkach „za Gaspolem” chce zbudować do połowy 2020 roku, druga do października 2018 roku.

Podstrefa Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała pod koniec 2013 roku. Łącznie ma niespełna 7,7 ha gruntów w dwóch kompleksach na terenach położnych przy ul. Ciepłej, oraz Pileckiego i Akademickiej.  Dotychczas, w dwóch przetargach udało się sprzedać dwie najmniejsze działki. W maju tego roku ogłoszono trzeci przetarg na który wystawiono pozostałe pięć działek o łącznej powierzchni ok. 6,5 ha. Przed przetargiem prezydent Łomży znacząco obniżył wyceny gruntów, co sprawiło, że w ogłoszeniu SSSE ceny wywoławcze są o blisko połowę niższe niż w pierwszym przetargu. To posunięcie miało przekonać inwestorów do Łomży. 
W środę oficjalnie otwierano oferty, które złożyli inwestorzy. Na największą wystawianą na sprzedaż działkę o powierzchni blisko 2,5 ha przy ul. Ciepłej oferty nie było. Dwie oferty, które wpłynęły na przetarg dotyczyły trzech z czterech działek „za Gaspolem”. Każda z nich ma nieco ponad hektar powierzchni. 

Firma Greenvit z Zambrowa chce kupić dwie działki (o numerach 23166/5 i 23166/7) oferując za niem w sumie ok. 1,4 mln zł brutto. 
Rodzinna firma, która zajmuje się produkcją ekstraktów roślinnych (w Zambrowie zrealizowała unijny projekt dotyczący budowy zakładu) w Podstrefie Łomży chce uruchomić podobną produkcję, a w jej fabryce pracę ma znaleźć co najmniej 15 osób.

Firma Pianpoltex z Łomży, która zajmuje się importem i dystrybucją produktów włókienniczych poprzez inwestycję w Podstrefie Łomża chce rozszerzyć działalność. Na działce nr 23166/6, za której kupno zaoferowało 545 tys. zł netto, zamierza działać w branży meblarskiej. Inwestycja ma być ukończona w październiku 2018 roku, a pracę w nowej fabryce znaleźć ma 12 osób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0