Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zainwestują w Podstrefie Łomża

Ponad 11 milionów złotych wynieść mają nakłady jakie na nowe inwestycje w Podstrefie Łomża wyłożyć mają dwaj inwestorzy, którzy przed tygodniem przystąpili do przetargu na zakup miejskich działek wchodzących w skład Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W czwartek w łomżyńskim ratuszu odbył się drugi etap przetargu czyli negocjacje z przedsiębiorcami. W efekcie oferty obu przedsiębiorców: PIANPOL TEX z Łomży i GREENVIT z Zambrowa zostały przyjęte.

Obie spółki zainteresowane były kupnem działek „za Gaspolem”. Spółka PIANPOL TEX z Łomży na hektarowej działce – jak przekazał ratusz - „zamierza prowadzić działalność związaną z produkcją i handlem materacami oraz meblami biurowymi i do siedzenia. Minimalne nakłady na inwestycję – wraz z kupnem działki za którą spółka zaoferowało 545 tys. zł netto - mają wynieść około 3,6 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w październiku 2018 roku, a w nowym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć co najmniej 12 osób. 
Spółka GREENVIT z Zambrowa w Podstrefie Łomża ma kupić dwie sąsiadujące ze sobą działki o łącznej powierzchni nieco ponad 2 hektary, na których zamierza pobudować zakład produkcji ekstraktów roślinnych, wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i paszowym. Minimalne nakłady na inwestycję mają wynieść około 7,5 mln zł, przy czym ok. 1,4 mln zł to cena zakupu działek. Planowane ukończenie tej inwestycji jest za cztery lata, a wówczas  zatrudnienie tu znajdzie co najmniej 15 osób.

To trzeci i czwarty inwestor w Podstrefie Łomża. Wcześniej po jednej działce kupiły: łomżyńska firma „Okleina” oraz PPH-U MAG z Jedwabnego.  „Okleina” w tym roku ma ukończyć budowę zakładu produkcyjnego frontów do mebli kuchennych i innych prefabrykatów przetwórstwa drewna oraz wykańczania płyt meblowych. Zapowiadane nakłady na inwestycję planowane były na poziomie 1,8 mln zł, a zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć co najmniej 6 osób.
PPH-U MAG z Jedwabnego za ok. 6 mln zł w ciągu trzech lata ma zbudować w Łomży zakład w którym odbywać się będzie przerób złomu. Pracę w nim ma znaleźć co najmniej 10 osób.
W Podstrefie Łomża zostały wolne jeszcze tylko dwie działki - o pow. ok. 1 ha przy ul. Spokojnej oraz o powierzchni blisko 2,5 ha przy ul. Ciepłej. 
- Niebawem planujemy ogłosić kolejny przetarg -  zapowiada Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży, który dodaje, że władze miasta chcą też rozmawiać z władzami Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o jej powiększeniu Podstrefy w Łomży.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę