sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@

OSM Piątnica Innowatorem Rynku Spożywczego

OSM Piątnica jest najbardziej innowacyjną firmą polskiego rynku spożywczego. Tytuł „Innowator Rynku Spożywczego 2016” przyznali dziennikarze magazynu Rynek Spożywczy oraz portali portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl za – jak uzasadniła kapituła konkursu – „wyprzedzające spojrzenie na rynek i rozwój dzięki elastycznemu dopasowywaniu do zmieniających się potrzeb klientów”. Nagrodę dobrał Łukasz Kalinowski, od niedawna wiceprezes OSM Piątnica.

Łukasz Kalinowski, wiceprezes ds. handlu i marketingu OSM Piątnica
Łukasz Kalinowski, wiceprezes ds. handlu i marketingu OSM Piątnica

Nagrody Rynku Spożywczego przyznawane są firmom, które w danym roku wyróżniły się na polskiej scenie przemysłu spożywczego szczególnymi i godnymi naśladowania zmianami w jego funkcjonowaniu. Podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu, które odbyło się w dniach 17-18 października br. wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: „Wydarzenie Rynku Spożywczego”, „Lider Rynku Spożywczego” i „Innowator Rynku Spożywczego”. 
Tytułem „Innowator Rynku Spożywczego” uhonorowano Piątnicę. Jurorzy docenili m.in. prokonsumenckie podejście Spółdzielni i inwestycje w nowoczesne linie produktów, takie jak Wiejskie bez laktozy i Mleko ekologiczne. Wyróżnienie to jednak przede wszystkim wyraz uznania dla prekursorskiego na polskim rynku mleczarskim działania, jakim było wprowadzenie do sprzedaży przez firmę produktów ze znakiem „bez GMO”. OSM Piątnica jako pierwsza polska spółdzielnia mleczarska wdrożyła u swoich dostawców program kamienia krów paszami wolnymi od modyfikacji genetycznych.
- Bardzo cieszy nas fakt, że nasze starania na rzecz kreowania i kształtowania rynku doceniane są zarówno przez naszych konsumentów, jak i ekspertów oraz analityków rynku – powiedział podczas uroczystej gali wręczenia nagród Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica.- Innowacyjność jest wartością kultywowaną w naszej firmie i mogę zapewnić, że Piątnica nie spocznie na laurach.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0