Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Największej działki w Podstrefie (ekonomicznej) Łomża znowu nikt nie chciał

Około 550 tys. zł zapłaci inwestor za hektarową działkę przy ulicy Spokojnej. Do końca 2019 roku za około 10 mln zł ma na niej zbudować zakład w którym pracę znajdzie 25 osób. To była przedostatnia wolna działka w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej. Wystawiana jednocześnie na sprzedaż, także będącą w Podstrefie działka po powierzchni niemal 2,5 ha przy ciepłowni miejskiej, znowu nie znalazła amatora.

W środę w urzędzie miejskim odbyło się otwarcie ofert w ogłoszonym przez SSSE przetargu na sprzedaż dwóch ostatnich miejskich działek w Podstrefie Łomża SSSE. Inwestor pojawił się tylko jeden. To łomżyńska firma Libra-Print Sp. z o.o., która złożyła ofertę na kupno działki o nr geod. 23166/4, i powierzchni 1,0426 ha znajdującej się przy ul. Spokojnej, bezpośrednio za Gaspolem. Cena wywoławcza tej nieruchomości wynosiła 543 tys. 700 zł netto i został tylko symbolicznie podbita.

Druga ze sprzedawanych po raz kolejny miejskich działek w Podstrefie Łomża o powierzchni 2,5 ha, przy ul. Ciepłej, tuż obok ciepłowni miejskiej, wyceniona była na 1 mln 377 tys. 550 zł netto. I choć – według nieoficjalnych informacji – był potencjalny inwestor, który nabył za 10 tys. zł specyfikację przetargową, to ostatecznie jednak oferty kupna działki nie złożył.

Podstrefa Łomża SSSE powstała pod koniec 2013 roku i łącznie obejmuje niespełna 7,7 ha gruntów. Gdy ją powoływano szacowano, że przy inwestycjach rzędu 39 mln zł i pomocy publicznej sięgającej 23,4 mln zł powstanie tu około 130 nowych miejsc pracy. 
Już wcześniej działki w Podstrefie Łomża kupiło czterech inwestorów: łomżyńska firma Okleina, firma MAG z Jedwabnego, Greenvit z Zambrowa i Pianpol Tex z Łomży. W sumie – wraz z dzisiejszą ofertą firmy Libra-Print - planowane przez inwestorów nakłady na inwestycje w Podstrefie Łomża sięgają 30 mln zł, a w zakładach powstać ma ponad około 65 nowych miejsc pracy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę