czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Pfleiderer w Grajewie coraz większy

Zakład Pfleiderer w Grajewie wzbogacił się o nową linię lakierniczą. Inwestycja kosztowała 22 mln zł, a dzięki jej realizacji moc produkcyjna w zakresie lakierowanych płyt HDF zwiększy się o około 30%. Przy pracy w nowo powstałej linii do lakierowania zatrudniono 24 osoby.

Nowa lakiernia firmy Pfleiderer w Grajewie. (fot. mat.pras.)
Nowa lakiernia firmy Pfleiderer w Grajewie. (fot. mat.pras.)

Zainstalowana w Grajewie nowa linia do lakierowania i szlifowania firmy Bürkle przeznaczona jest do lakierowania płyt drewnopochodnych. System nakładarek farb i lakierów, szlifierek i drukarek jest w stanie uszlachetnić powierzchnię płyty MDF/HDF jak i też płyty wiórowej. Sercem ciągu lakierniczego jest zestaw czterech nowoczesnych drukarek, które nakładają zarówno rysunek drewnopodobny jak i synchroniczne struktury 3D.

Inwestycja ostała zrealizowana w ramach prowadzonego przez Grupę Pfleiderer programu 4Pack Project. To czteropak inwestycyjny, który obejmuje również linię do szlifowania pyt HDF, linię do konfekcjonowania oraz linię do formatyzowania. Planowane nakłady inwestycyjne na jego realizację to 45 mln zł, a zakończenie całości projektu to koniec 2016 roku. W tym czasie zatrudnienie w spółce Pfleiderer MDF zwiększy się o 70 osób.

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0