Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Majonezy, sosy i musztardy z „Bony” mają certyfikaty PDŻ

Główne zdjęcie
Leszek Krzyżkowiak (czwarty od lewej)), prezes Zakładów Spożywczych Bona w Łomży wśród wyróżnionych przedsiębiorców oraz ministra Krzysztofa Jurgiela i wiceministra Jacka Boguckiego. Foto: materiały MTP

- Uważam, że odnieśliśmy na Międzynarodowych Targach Poznańskich Polagra Food 2016 bardzo duży sukces w naszej branży: na gali rozdania certyfikatów Poznaj Dobrą Żywność PDŻ byliśmy niekwestionowanym liderem – mówi po powrocie z MTP w Poznaniu Leszek Krzyżkowiak, prezes Zakładów Spożywczych Bona w Łomży, producenta majonezów, sosów i musztard. - Otrzymaliśmy aż 14 certyfikatów, potwierdzając najwyższą jakość i smak naszych wyrobów w Polsce i za granicą.

Leszek Krzyżkowiak, prezes Zakładów Spożywczych Bona w Łomży odbiera certyfikat od ministra Krzysztofa Jurgiela i wiceministra Jacka Boguckiego
Leszek Krzyżkowiak, prezes Zakładów Spożywczych Bona w Łomży odbiera certyfikat od ministra Krzysztofa Jurgiela i wiceministra Jacka Boguckiego

Duma prezesa łomżyńskiej „Bony” Leszka Krzyżkowiaka bierze się nie tylko z faktu, że jego firma to lider ogólnopolski pod względem liczby uzyskanych certyfikatów. - Jako jedna z niewielu firm w Polsce utrzymujemy je od początku istnienia programu certyfikowania najlepszej żywności PDŻ przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – cieszy się prezes. Podczas uroczystej gali wręczania potwierdzeń jakości, składu i smaku wyrobów, potwierdzonych ostrymi badaniami laboratoryjnymi,  minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział rzecz znamienną: - Znak Poznaj Dobrą Żywność nie jest dany raz na zawsze, a produkty nim oznaczone są ciągle kontrolowane. Gwarancja jakości sprawia, że są poszukiwane. - Wymagające ośrodki, na przykład, jak Warszawa, również otwierają się na nasze produkty: w sklepach są tam specjalne stoiska z biało-czerwonym oznakowaniem PDŻ – opowiada prezes ZS „Bona”. - Otwierają się także rynki zagraniczne. Największą część produkcji wysyłamy do Francji, Arabii Saudyjskiej i Maroka, Nigerii i USA. Produkujemy majonezy, sosy i musztardy nie tylko pod swoim logo, nazwy z koroną, znanym dobrze łomżyniakom, ale i dla sieci handlowych, takich jak Stokrotka i Carrefour. Blisko 40 procent wyrobów „Bony” trafia za granicę.

Zakłady Spożywcze Bona działają od 1990 roku i produkują ponad 100 wyrobów, m.in., smakowite majonezy z biało-czerwonym znakiem PDŻ: pikantny, lekki i delikatesowy; sosy: tatarski, czosnek niedźwiedzi i czosnkowy, do kebabów i hamburgerów; musztardy: chrzanową, sarepską i kremską. Proces certyfikacji do znaku PDŻ trwa ok. pół roku: niezależne laboratoria sprawdzają, nierzadko w kontrolach bez zapowiedzi, czy proces produkcji przebiega w odpowiedni dla norm europejskich i polskich sposób, czy produkty wytwarzane są ze sprawdzonych surowców, czy zawierają niewiele lub w ogóle substancji dodatkowych, konserwantów i barwników. Znak PDŻ jest przyznawany tym wyrobom, które spełniają kryteria ds. jakości żywności, określane i egzekwowane przez kilkunastu profesorów z kolegium naukowego, m.in., SGGW i UW, z przetwórstwa żywności oraz medycyny. - Te certyfikaty dla majonezów czy sosów „Bony” to sukces zespołowy, zasługa pracowników całej firmy, przestrzegających wymogów higienicznych i technologicznych, żeby utrzymać najwyższą jakość – podsumowuje prezes Leszek Krzyżkowiak. - Mam teraz okazję każdemu z pracowników serdecznie pogratulować oraz podziękować za zaangażowanie, za troskę o jakość wyrobów „Bony”.

Główny cel programu Poznaj Dobrą Żywność PDŻ to informowanie o wysokiej jakości produktów żywnościowych, produkowanych przez przedsiębiorców w państwach Unii Europejskiej. Znak PDŻ przyznaje się wyrobom, które spełniają kryteria ds. jakości żywności,Oznaczenie znakiem jakości PDŻ pomaga konsumentom w wyborze produktu i podnosi zaufanie poprzez informację o wysokiej i stabilnej jakości. Zgłoszenie producenta do programu Poznaj Dobrą Żywność jest nieodpłatne.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę