Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Podstrefa Łomża: Po przecenie „zainteresowanie jest większe”

Główne zdjęcie
Wystawione na sprzedaż działki w Podstrefie Łomża SSSE

Prawdopodobnie dwóch inwestorów wykupiło specyfikacje do ogłoszonego przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną przetargu na sprzedaż pięciu działek inwestycyjnych w Łomży. Dokumenty, za 10 tys. zł, można było kupować do ubiegłej środy. SSSE oficjalnie nie podaje ile specyfikacji sprzedała, ale jej pracownicy podkreślają, że „zainteresowanie jest większe niż w poprzednich przetargach”.

Podstrefa Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała pod koniec 2013 roku. Łącznie ma niespełna 7,7 ha gruntów w dwóch kompleksach na terenach położnych przy ul. Ciepłej, oraz Pileckiego i Akademickiej.  Dotychczas, w dwóch przetargach udało się sprzedać dwie najmniejsze działki. W maju tego roku ogłoszono trzeci przetarg na który wystawiono pozostałe pięć działek o łącznej powierzchni ok. 6,5 ha. Jedna o powierzchni blisko 2,5 ha znajduje się przy ul. Ciepłej i po raz pierwszy jest sprzedawana, a reszta to cztery sąsiadujące ze sobą działki „za Gaspolem”, o łącznej powierzchni ponad 4 ha, które wystawiane na sprzedaż są już po raz trzeci. Przed przetargiem prezydent miasta znacząco obniżył wyceny gruntów, co sprawiło, że w ogłoszeniu SSSE ceny wywoławcze są o blisko połowę niższe niż w pierwszym przetargu. To posunięcie miało przekonać inwestorów do Łomży. I jak wynika z informacji przekazywanych przez SSSE „zainteresowanie jest większe niż w poprzednich przetargach”. W dwóch poprzednich przetargach specyfikacje z SSSE kupowało po jednym przedsiębiorcy, a teraz – według nieoficjalnych informacji – było ich dwóch. Na złożenie ostatecznej oferty kupna miejskich działek w Podstrefie Łomża z proponowaną ceną kupna ziemi, ale także opisem planowanej inwestycji i wielkością zatrudnienia, mają oni czas do 7 lipca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę