Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Ostatnie działki w Podstrefie (ekonomicznej) Łomża

Główne zdjęcie
Dwa kompleksy działek stanowiące Podstrefę Łomża SSSE

Dwie ostatnie działki w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej zostały ponownie wystawione na sprzedaż. Chodzi jedną hektarową działkę na terenach „za Gaspolem” oraz działkę po powierzchni niemal 2,5 ha przy ciepłowni miejskiej. W przypadku pierwszej z działek to już czwarta próba jej sprzedania, druga na przetarg trafia po raz drugi.

Pierwsza ze sprzedawanych działek o nr geod. 23166/4, i powierzchni 1,0426 ha bezpośrednio przylega do  Gaspolu i ul. Spokojnej. Cena wywoławcza tej nieruchomości, tak jak poprzednim razem, została ustalona na kwotę 543 tys. 700 zł netto. 
Druga z działek o nr geod. 31323 i powierzchni 2,4776 ha, znajduje się przy ul. Ciepłej, tuż obok ciepłowni miejskiej. Także jej cena w stosunku do poprzedniego przetargu nie uległa zmianie - 1 mln 377 tys. 550 zł netto.
Warunkiem udziału przetargach na te działki jest wykupienie za 10 tys. zł Specyfikacji Istotnych Warunków Przetargu Łącznego dotyczącej nieruchomości, która będzie stanowiła przedmiot oferty; wpłacenie wadium oraz złożenie kompletnej pisemnej oferty w zamkniętej kopercie w terminie do dnia 3. stycznia 2017 r. do godziny 12:00 w siedzibie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. przy ul. T. Noniewicza 49 w Suwałkach.

To już ostatnie niesprzedane dotychczas działki w Podstrefie Łomża SSSE, która powstała pod koniec 2013 roku i łącznie obejmuje niespełna 7,7 ha gruntów. Gdy ją powoływano szacowano, że przy inwestycjach rzędu 39 mln zł i pomocy publicznej sięgającej 23,4 mln zł powstanie tu około 130 nowych miejsc pracy. 
Dotychczas działki w Podstrefie Łomża kupiło czterech inwestorów: łomżyńska firma Okleina (jej nowy zakład na terenach Podstrefy ma ruszyć w tym roku), firma MAG z Jedwabnego, Greenvit z Zambrowa i Pianpol Tex z Łomży. W sumie planowane przez nich nakłady na inwestycje siegają niemal 20 mln zł, a w zakładach powstać ma ponad 40 nowych miejsc pracy.  
Według oficjalnych danych SSSE nakłady na inwestycje w Podstrefie Łomża do 30 czerwca 2016 roku wyniosły 2,5 mln zł do tego dnia nie stworzono żadnego miejsca pracy.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę