wtorek, 25 lutego 2020 napisz DONOS@

Ostatnie działki w Podstrefie (ekonomicznej) Łomża

Dwie ostatnie działki w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej zostały ponownie wystawione na sprzedaż. Chodzi jedną hektarową działkę na terenach „za Gaspolem” oraz działkę po powierzchni niemal 2,5 ha przy ciepłowni miejskiej. W przypadku pierwszej z działek to już czwarta próba jej sprzedania, druga na przetarg trafia po raz drugi.

Dwa kompleksy działek stanowiące Podstrefę Łomża SSSE
Dwa kompleksy działek stanowiące Podstrefę Łomża SSSE

Pierwsza ze sprzedawanych działek o nr geod. 23166/4, i powierzchni 1,0426 ha bezpośrednio przylega do  Gaspolu i ul. Spokojnej. Cena wywoławcza tej nieruchomości, tak jak poprzednim razem, została ustalona na kwotę 543 tys. 700 zł netto. 
Druga z działek o nr geod. 31323 i powierzchni 2,4776 ha, znajduje się przy ul. Ciepłej, tuż obok ciepłowni miejskiej. Także jej cena w stosunku do poprzedniego przetargu nie uległa zmianie - 1 mln 377 tys. 550 zł netto.
Warunkiem udziału przetargach na te działki jest wykupienie za 10 tys. zł Specyfikacji Istotnych Warunków Przetargu Łącznego dotyczącej nieruchomości, która będzie stanowiła przedmiot oferty; wpłacenie wadium oraz złożenie kompletnej pisemnej oferty w zamkniętej kopercie w terminie do dnia 3. stycznia 2017 r. do godziny 12:00 w siedzibie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. przy ul. T. Noniewicza 49 w Suwałkach.

To już ostatnie niesprzedane dotychczas działki w Podstrefie Łomża SSSE, która powstała pod koniec 2013 roku i łącznie obejmuje niespełna 7,7 ha gruntów. Gdy ją powoływano szacowano, że przy inwestycjach rzędu 39 mln zł i pomocy publicznej sięgającej 23,4 mln zł powstanie tu około 130 nowych miejsc pracy. 
Dotychczas działki w Podstrefie Łomża kupiło czterech inwestorów: łomżyńska firma Okleina (jej nowy zakład na terenach Podstrefy ma ruszyć w tym roku), firma MAG z Jedwabnego, Greenvit z Zambrowa i Pianpol Tex z Łomży. W sumie planowane przez nich nakłady na inwestycje siegają niemal 20 mln zł, a w zakładach powstać ma ponad 40 nowych miejsc pracy.  
Według oficjalnych danych SSSE nakłady na inwestycje w Podstrefie Łomża do 30 czerwca 2016 roku wyniosły 2,5 mln zł do tego dnia nie stworzono żadnego miejsca pracy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę