Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radionadzieja.pl

Raport z przeglądów szkół i placówek szkolnych

Kilkaset czynów karalnych popełnionych przez uczniów zgłosili dyrektorzy szkół województwa podlaskiego organom ścigania – wynika z danych kuratorium oświaty. Właśnie opublikowano sprawozdanie z przeprowadzonego przeglądu i oceny szkół i placówek oświatowych pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz sprawowania nad nimi prawidłowej opieki.

Z dokumentu wynika, że liczba przestępstw popełnionych w szkołach, które zgłoszono policji i prokuraturze wzrasta wraz ze wzrostem miejscowości. Najwięcej tego typu zdarzeń odnotowywanych jest w miastach powyżej 30 tys mieszkańców. Porównujący typy szkół okazuję się, że ilość czynów karalnych popełniona w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych jest taka sama, przy czym w wiejskich gimnazjach odnotowano więcej przestępstw niż w tych znajdujących się w miastach. Najwięcej zdarzeń zgłoszonych do organów ścigania znajduje się w kategorii przestępstw przeciwko mieniu – czyli kradzież.
W sumie w szkołach na terenie województwa podlaskiego popełniono 358 czynów karalnych, a kradzieży wśród nich było 107.

Okazuje się jednak, że większość tego typu niepożądanych zachowań w szkołach nie jest zgłaszana organom ścigania. Okazuje się, że w trakcie kuratoryjnej kontroli w szkołach stwierdzono blisko 120 tys różnego rodzaju występków.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę