Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 16 października 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zdecydowana większość sklepów w małych miejscowościach ma problemy z przestrzeganiem prawa

Tak wynika z kontroli jaką w ponad 20 tego typu placówkach przeprowadzili inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Celem kontroli była ocena prawidłowości funkcjonowania placówek detalicznych w zakresie legalności i rzetelności działania, przestrzegania przepisów regulujących zasady obrotu towarowego oraz przepisów dotyczących ochrony konsumentów

Wśród sprawdzonych były sklepy m.in. w Dobrymlesie, Lewkach, Morgownikach i Złotorii. Nieprawidłowości stwierdzono w 18 placówkach, co stanowi 82% objętych kontrolą.
Uchybienia dotyczyły naruszenia przepisów w zakresie prawidłowości uwidaczniania cen, ale były także o wiele poważniejsze. W 9 sklepach znaleziono w sprzedaży produkty żywnościowe, których termin przydatności do spożycia już minął. W takiej samej liczbie punktów nie było atestów jakości zdrowotnej na środki spożywcze pochodzące z importu, a w 17 sklepach stwierdzono brak handlowych dokumentów identyfikacyjnych na sprzedawane przetwory mięsne.
Kontrola inspekcji handlowej zakończyła nie tylko wytknięciami nieprawidłowości, ale także 15 mandatami, które musieli zapłacić właściciele tych punktów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę