Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 maja 2022 napisz DONOS@

Komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dariusza Wojtasika dotyczący zwi

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 12:21

Komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dariusza Wojtasika dotyczący zwiększenia środków na dopłaty do rolniczych kredytów inwestycyjnych

IX Kongres Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 12:19

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył dziś w IX Kongresie Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej, który odbywał się w PKiN w Warszawie. Szef resortu rolnictwa podkreślił, że „od ośmiu lat kongresy te są jednymi z największych spotkań przedstawicieli gmin wiejskich w kraju”. Minister przedstawił najistotniejsze informacje związane z działaniami samorządowymi, które finansowane są z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013. W latach 2007-2013 bezpośrednie wsparcie obszarów wiejskich odbywa się poprzez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich współfinansowany przez Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

W Warszawie obradowała Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego

Wojciech Dzierzgowski so, 18 października 2008 23:40

Decyzje: Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę w sprawie skwitowania dla Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Czytamy w niej: Działając w oparciu o art. 60 ust.2 lit. e Statutu Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego udziela skwitowania dla Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę w sprawie sytuacji politycznej w kraju. Czytamy w niej: Rada Naczelna PSL zwraca się do wszystkich sił politycznych w kraju o przywrócenie w polskiej debacie publicznej standardów właściwych dla demokratycznego państwa. W centrum uwagi powinny znaleźć się: dobro wspólne, godność człowieka, szacunek dla instytucji publicznych i troska o przyszłość Rzeczypospolitej Polskiej.

Dyplomaci zwiedzają podlaskie

Wojciech Dzierzgowski pon, 13 października 2008 23:08

43 szefów Misji Dyplomatycznych z całego świata od piątku gości w Województwie Podlaskim. Są to m.in. ambasadorzy Albanii, Azerbejdżanu, Austrii, Brazylii, Bułgarii, Chile, Chorwacji, Ekwadoru, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Macedonii, Pakistanu, Panamy, Indonezji, Maroko, Mongolii, Meksyku, Nigerii, Nowej Zelandii, Słowacji, Turcji, Zakonu Maltańskiego, Tajlandii. Cypru, Kanady, Kolumbii, Korei, Kuby, Laosu, Libanu, Sri Lanki, Serbii, Słowenii, Syrii, Szwajcarii, Ukrainy, Wietnamu, Włoch.

Dobrze czyli źle

Wojciech Dzierzgowski pon, 15 września 2008 20:58

Od 9 miesięcy w Polsce mamy obowiązek mieszania paliw z biokomponentami. Z pierwszych wyliczeń wynika, że w tym roku minimalny poziom biopaliw wyznaczony przez tak zwany Narodowy Cel Wskaźnikowy będzie spełniony. Niestety, według ekspertów szanse na dynamiczny rozwój rynku biopaliw – przepadły.

Spokojnie, to tylko pułapki zastawiane przez media

Wojciech Dzierzgowski pon, 08 września 2008 18:44

Marek Mądrzejewski: Janusz Piechociński, poseł, Wiceprezes PSL, to nasz gość. Witamy serdecznie. Janusz Piechociński: Dzień dobry. M.M.: Minimalnie słabnie poparcie dla Platformy i PiS–u, a PSL–u stabilne – 7%. Czy równie stabilna jest koalicja?

Wizyta Wiceministra Włodkowskiego w Augustowie

Wojciech Dzierzgowski śr, 03 września 2008 17:35

Wiceminister Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski wraz z Wicewojewodą podlaskim Wojciechem Dzierzgowskim w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego gościli w Augustowskim Centrum Edukacyjnym.

Wicewojewoda na rozpoczęciu roku szkolnego w Marianowie

Wojciech Dzierzgowski śr, 03 września 2008 17:33

Wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie k/ Łomży. Jako absolwent tej szkoły wicewojewoda Dzierzgowski nie ukrywał, iż powraca w szkolne mury z wielkim sentymentem.

495 Urodziny Województwa Podlaskiego

Wojciech Dzierzgowski śr, 03 września 2008 17:29

W ostatnią niedziele sierpnia w Nowogrodzie świętowano 495 Urodziny Województwa Podlaskiego ph. "Pokochać region". Rocznica "urodzin" województwa obchodzona jest od pięciu lat pod hasłem "Czas na Podlaskie" za każdym razem w innym, ważnym dla województwa mieście. Uroczystości urodzinowe odbywały się dotychczas w miastach: Drohiczyn, Tykocin, Sejny, Choroszcz. Tegoroczne obchody rozpoczęto sesja historyczną dotyczącą Nowogrodu pt. „Z przeszłości Nowogrodu”. Uroczystej inauguracji dokonali Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański.

Szef rządu wziął udział w ogólnopolskim rozpoczęciu roku szkolnego

Wojciech Dzierzgowski pon, 01 września 2008 20:37

W szkole podstawowej w Przodkowie na Pomorzu, premier Donald Tusk zainaugurował nowy rok szkolny 2008/2009. – Chcemy, aby uczniowie w Polsce mieli gwarancję dobrego wychowania i nauki – powiedział szef rządu.

Premier uczcił 69. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Wojciech Dzierzgowski pon, 01 września 2008 20:33

O godzinie 4.45 na Westerplatte rozpoczęły się obchody kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. – Naszą tożsamość narodową budowaliśmy i będziemy budować na pamięci o naszych bohaterach – powiedział premier Donald Tusk. – Nie byłoby polskiej tożsamości, gdybyśmy się tej pamięci wyrzekli – podkreślił.

Rząd pomoże rodzinom rolników dotkniętych suszą lub huraganem

Wojciech Dzierzgowski wt, 26 sierpnia 2008 17:34

Na pomoc dla gospodarstw rolniczych poszkodowanych przez suszę lub huragan rząd przeznaczy 245 mln zł. Podjęta dziś przez Radę Ministrów uchwała przewiduje, że wsparcie obejmie m.in. dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na wznowienie produkcji, prolongowanie spłat kredytów inwestycyjnych oraz ulgi i zwolnienia ze składek płaconych do KRUS-u.

ARiMR przyspiesza wypłaty unijnego dofinansowania dla polskiej wsi

Wojciech Dzierzgowski pon, 25 sierpnia 2008 17:57

W okresie od 1 stycznia do 14 sierpnia 2008 r. ARiMR w przewidzianych terminach wypłaciła rolnikom i beneficjentom z terenów wiejskich ponad 11,1 mld zł w ramach dopłat obszarowych oraz innych instrumentów wspierających rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich. Są to dane z raportu „Realizacja zadań ARiMR styczeń – sierpień 2008”, przygotowanego dla ministra rolnictwa Marka Sawickiego .

Komunikat Biura Prasowego ARiMR w sprawie akredytacji na działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych

Wojciech Dzierzgowski pon, 25 sierpnia 2008 17:56

Weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Finansów, rozszerzająca zakres dotychczasowej akredytacji tymczasowej dla działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” oraz przyznająca tymczasową akredytację na „Pomoc techniczną”.

VIII Podlaskie Święto Chleba

Wojciech Dzierzgowski pon, 25 sierpnia 2008 17:49

W niedzielę 17 sierpnia 2008 r. Wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski uczestniczył w VIII Podlaskim Święcie Chleba, którego organizatorem jest Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Wśród zaproszonych gości pojawili się Wiceminister Rolnictwa Marian Zaleski, Urząd Marszałkowski reprezentował Wicemarszałek Ignacy Jasionowski, a także grono posłów i samorządowców z regionu.

Jubileusz 100 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu

Wojciech Dzierzgowski pon, 25 sierpnia 2008 17:29

Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski 24 sierpnia 2008 r. uczestniczył w uroczystościach z okazji Jubileuszu 100 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza w miejscowym kościele, następnie ulicami miasta przemaszerowała defilada z udziałem władz oraz członków OSP w Ciechanowcu.

Pomoc dla poszkodowanych w wyniku klęski 16-17.08.2008 r. Podlasie

Wojciech Dzierzgowski so, 23 sierpnia 2008 17:56

W plikach (w dalszej części informacji) do pobrania poniżej znajdziecie Państwo zasady przyznawania pomocy materialnej osobom poszkodowanym w wyniku klęski żywiołowej (wichura), która miała miejsce w dniach 15-16 sierpnia 2008 r.

Nowe zasady w KRUS

Wojciech Dzierzgowski so, 23 sierpnia 2008 17:46

Za pół roku mają zacząć obowiązywać nowe zasady ubezpieczeń społecznych w rolnictwie. Będą one dotyczyły zarówno "typowych rolników" jak i osób zatrudnionych w tak zwanych działach specjalnych. Zapowiadane zmiany mają być na tyle głębokie, że określane są powszechnie jako reforma Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Pomoc gospodarstwom dotkniętym huraganem

Wojciech Dzierzgowski śr, 20 sierpnia 2008 22:18

Zgodnie z ustaleniami wczorajszej Rady Ministrów w resorcie opracowywane są zasady pomocy rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek ostatniego huraganu. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił ramowy program pomocy rolnikom, którzy ponieśli straty.

W dniu klęski na podlasiu

Wojciech Dzierzgowski wt, 19 sierpnia 2008 22:49

17 sierpnia 2008 r. we wczesnych godzinach porannych Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski wraz z Wiceministrem Rolnictwa Marianem Zalewskim oraz Wojewódzkim Komendantem Straży Pożarnej udali się do miejscowości, które zostały poszkodowane w wyniku nocnych obfitych opadów atmosferycznych połączonych z huraganowymi wiatrami i burzami.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę