Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Premier uczcił 69. rocznicę wybuchu II wojny światowej

O godzinie 4.45 na Westerplatte rozpoczęły się obchody kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. – Naszą tożsamość narodową budowaliśmy i będziemy budować na pamięci o naszych bohaterach – powiedział premier Donald Tusk. – Nie byłoby polskiej tożsamości, gdybyśmy się tej pamięci wyrzekli – podkreślił.

Donald Tusk przypomniał, że w 2009 r. odbędą się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. – Za rok przedstawiciele europejskich państw spotkają się tutaj, aby przypomnieć światu o zdarzeniach z roku 1939 – podkreślił. Premier poinformował także, że minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski stanął na czele komitetu organizującego obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Funkcję przewodniczącego komitetu honorowego obchodów obejmie natomiast Władysław Bartoszewski.

W obecności premiera, minister Bogdan Zdrojewski podpisał zarządzenie, na mocy którego powstać ma muzeum II wojny światowej.

Szef rządu zaznaczył, że historia nie powinna być przedmiotem sporów. – Zależy nam na tym, żeby historia, która podlega różnym interpretacjom, nie była przedmiotem konfliktów, zarówno w Polsce, jak i w Europie – powiedział. Zdaniem premiera, prawda o spisku, jaki zawarły ze sobą dwa totalitaryzmy, powinna stać się prawdą obowiązującą dla wszystkich europejskich narodów.
 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę