Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

495 Urodziny Województwa Podlaskiego

W ostatnią niedziele sierpnia w Nowogrodzie świętowano 495 Urodziny Województwa Podlaskiego ph. "Pokochać region". Rocznica "urodzin" województwa obchodzona jest od pięciu lat pod hasłem "Czas na Podlaskie" za każdym razem w innym, ważnym dla województwa mieście. Uroczystości urodzinowe odbywały się dotychczas w miastach: Drohiczyn, Tykocin, Sejny, Choroszcz. Tegoroczne obchody rozpoczęto sesja historyczną dotyczącą Nowogrodu pt. „Z przeszłości Nowogrodu”. Uroczystej inauguracji dokonali Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański.

  
Organizatorzy tegorocznych urodzin zapewnili przybyłym wiele atrakcji. Można było Posłuchać i zobaczyć wiele ciekawych występów artystycznych, wziąć udział w licznych konkursach, a także doświadczyć niezwykłej gościnności powiatów i gmin województwa podlaskiego, które zaprezentowały swoje stoiska promocyjne.  W konkursie na najciekawsze stoisko promocyjne,  nagrodę Wojewody Podlaskiego otrzymał właśnie powiat łomżyński.  Puchar oraz dyplom wręczył Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski. Natomiast w ramach indywidualnego stoiska nagrody zdobyły gminy Nowogród, Śniadowo i Zbójna.
W konkursie na  Urodzinowego Mistrza Smaku, spośród 20 kandydatów pierwsze miejsce zdobyła kostka serowa w oleju i świeżych ziołach Teresy Deręsz z Wiżajn. W kategorii napojów zaś - piwo kozicowe produkowane w Nowogrodzie.

inf. na podstawie PUW

Wojciech Dzierzgowski
śr, 03 września 2008 17:29
Data ostatniej edycji: śr, 03 września 2008 17:32:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę