Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 maja 2022 napisz DONOS@

Wielkie święto Wałęsy

Wojciech Dzierzgowski nie, 07 grudnia 2008 16:39

Goście z całego świata, znani politycy, laureaci pokojowego Nobla - świętowali w sobotę w Gdańsku 25. rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla. "Jesteśmy tu po to, by Lech Wałęsa nigdy nie był sam" - mówił premier Donald Tusk podczas uroczystości w Filharmonii Bałtyckiej.

Europejski plan naprawy gospodarczej

Wojciech Dzierzgowski so, 06 grudnia 2008 16:37

Stymulowanie zatrudnienia, wspieranie przedsiębiorstw oraz inwestycje w zaawansowane technologie i badania to główne propozycje zawarte w „Europejskim planie naprawy gospodarczej” Komisji Europejskiej. Plan został zaprezentowany 1 grudnia br. podczas posiedzenia Rady Unii Europejskiej ds. Konkurencyjności w Brukseli. Polskę reprezentowała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.

Seminarium „Biomasa na cele energetyczne – założenia i realizacja”

Wojciech Dzierzgowski śr, 03 grudnia 2008 21:23

Minister Marek Sawicki uczestniczył w odbywającym się dziś w siedzibie ministerstwa seminarium pt. „Odnawialne Źródła Energii w polityce Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Biomasa na cele energetyczne – założenia i realizacja”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytutów naukowych, izb rolniczych, rolniczych związków zawodowych oraz innych jednostek, instytucji i podmiotów zainteresowanych wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii pochodzenia rolniczego. Celem seminarium było przekazanie aktualnych informacji dotyczących wykorzystania surowców rolniczych na cele energetyczne oraz działań Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tym zakresie, w świetle prac nad Pakietem klimatyczno–energetycznym oraz przygotowywanym przez Ministerstwo Gospodarki Programem Rolnictwo Energetyczne – Innowacyjna Energetyka dotyczącym działań na rzecz rozwoju biogazowni rolniczych w Polsce.

Honory dla Honorowych

Wojciech Dzierzgowski pon, 24 listopada 2008 21:49

Pięćdziesięciolecie Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża świętowało wczoraj łomżyńskie środowisko czerwonokrzyskie. Uroczystości odbyły się tradycyjnie w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży i stały się okazją do podziękowania tym, którzy cząsteczką siebie dzielą się z innymi od wielu lat oraz aktywnie i efektywnie promują szczytną ideę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi właśnie w takiej formie.

90 mln euro z UE dla mleczarzy

Wojciech Dzierzgowski pon, 24 listopada 2008 21:36

O potrzebie konsolidacji przetwórców spożywczych, zwłaszcza mleczarni, przekonywał podczas wizyty w Łomży minister rolnictwa Marek Sawicki. Minister przyjechał, by otworzyć targi „Ferma Bydła”, które przez dwa dni – w sobotę i niedzielę – odbywały się w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Po drodze odwiedził także Pepees i OSM Piątnica.

Biopliwa

Wojciech Dzierzgowski pon, 24 listopada 2008 21:28

Zużycie biopaliw rośnie, ale niestety produkcja bio-komponentów już nie. Wszystko za sprawą importu. Prawie cały etanol, który dodajemy do benzyn pochodzi z Pakistanu, Brazylii czy sąsiadujących z nami Czech.

Osiągnięto kompromis w ramach przeglądu WPR (health-check)

Wojciech Dzierzgowski cz, 20 listopada 2008 19:31

W dniu dzisiejszym (20.11.2008), w godzinach rannych w Brukseli, podczas posiedzenia Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa osiągnięte zostało porozumienie w sprawie przeglądu WPR (health-check). Polskiej delegacji przewodniczył Pan Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do najważniejszych dla Polski ustaleń, które udało się osiągnąć podczas debaty trwającej od listopada 2007 r. i zakończonej kilkunastogodzinnymi negocjacjami, należą:

Konferencja prasowa MRiRW

Wojciech Dzierzgowski pt, 14 listopada 2008 21:24

Dziś odbyła się konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego, w której udział wzięli również prezesi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dariusz Wojtasik i Agencji Rynku Rolnego Władysław Łukasik oraz Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek. Jak zaznaczył minister Marek Sawicki konferencja odbywa się w rocznicę powołania rządu Premiera Donalda Tuska, a tym samym i w rocznicę objęcia urzędu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szef resortu rolnictwa przypomniał o trzech głównych priorytetach, jakie postawił sobie obejmując urząd. Były nimi: poprawa dochodowości rolników, usprawnienie funkcjonowania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz aktywny udział w dyskusjach na temat przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013.

Tradycyjnie nowocześni

Wojciech Dzierzgowski pon, 10 listopada 2008 22:18

X Kongres PSL obradował w momencie szczególnym – na dwa dni przed 90. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Właśnie odrodzenie się polskiej państwowości uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Znamienne, że ludowcy od razu włączyli się w budowę struktur wolnej i suwerennej ojczyzny. To oni też, na wezwanie swego przywódcy Wincentego Witosa, stawili się licznie, by bronić jej przed bolszewikami.

Konferencja prasowa w Ministerstwie Rolnictwa

Wojciech Dzierzgowski pt, 31 października 2008 20:29

Dziś w resorcie odbyła się konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego i prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dariusza Wojtasika. W spotkaniu z dziennikarzami brali również udział podsekretarze stanu: Artur Ławniczak oraz Andrzej Dycha. Przedstawiono przygotowania ARiMR do realizacji wypłat płatności bezpośrednich oraz aktualne działania prowadzone przez resort rolnictwa w tym: wnioski wnoszone do Komisji Europejskiej, prace nad zmianą ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz kwestie dotyczące rybołówstwa. Minister Marek Sawicki podkreślił, że po raz pierwszy w swojej historii Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już przed terminem rozpoczęcia wypłat, czyli przed 1 grudnia, jest przygotowana do realizacji płatności bezpośrednich. „W mojej ocenie ARiMR kończy etap nadrabiania zaległości” – powiedział minister i dodał, że „do tej pory agencja wypłaciła łącznie, w ramach płatności bezpośrednich i działań, którymi zarządza, 15 mld złotych, a do końca roku wypłaci jeszcze 5mld zł”. Minister zwrócił uwagę na fakt, że z końcem roku resort rolnictwa będzie mógł się pochwalić najlepszym stopniem wykorzystania środków unijnych.

Coś za coś

Wojciech Dzierzgowski cz, 30 października 2008 22:34

Rozpatrywanie wniosków trwało długo ale za to wypłata pieniędzy ma już pójść sprawnie. Kończy się weryfikacja wniosków w programie modernizacji gospodarstw rolnych. Agencja Restrukturyzacji ma dwa miesiące na wypłatę dotacji od otrzymania wniosku o płatność.

Interwencja w ziarnie

Wojciech Dzierzgowski cz, 30 października 2008 22:32

Od 50 do 100 tysięcy ton ziarna wyniesie według szacunków Agencji Rynku Rolnego interwencyjny skup ziarna w sezonie 2008/2009. Zdaniem rolników byłoby dużo więcej, gdyby Komisja Europejska podniosła minimalną cenę skupu. Ale na to szansę są niewielkie.

Steki na Euro 2012

Wojciech Dzierzgowski cz, 30 października 2008 22:28

Polscy hodowcy bydła mięsnego chcą promować naszą wołowinę. Szanse dla niej widzą w zbliżających się Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, na których planują serwować polskie steki.

spotkanie konsultacyjne poświęcone aktualnej sytuacji w rolnictwie

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 22:16

W dniu dzisiejszym z udziałem Pana Wojciecha Dzierzgowskiego Wicewojewody Podlaskiego odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone aktualnej sytuacji w rolnictwie. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt, Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Regionalnego Związku Bydła Mięsnego, Wojewódzkich Związków Trzody Chlewnej, Owiec i Kóz, Koni oraz Podlaskiej Izby Rolniczej.

24 października otwarto kolejne kompleksy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012” .

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 22:12

24 października otwarto kolejne kompleksy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012” . w uroczystościach otwarcia obiektu w Grajewie oraz Augustowie, wzięli udział wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski wraz z doradcą wojewody ds. Orlika 2012 – Piotrem Bubelą. W Grajewie boisko, powstało przy Zespole Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych. Powstał kompleks wyposażony w boisko wielofunkcyjne: 2 pola do kosza (13x24m), tenisa, siatkówki (9x18m), piłki ręcznej (20x40m), a także piłki nożnej (26x46m). Uroczystość otwarcia kompleksu boisk połączona została ze świętem patrona 9 PSK, Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie.

Zakończyła się oficjalna wizyta w Chinach

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 12:31

W czasie czterodniowej wizyty w Chińskiej Republice Ludowej premier Donald Tusk odbył spotkania dwustronne z prezydentem i premierem Chin, spotkał się z władzami Szanghaju oraz z przedstawicielami ośmiu chińskich firm - światowych liderów w swoich branżach. Szef rządu rozmawiał też z czołowymi politykami Singapuru, Korei Płd., Wietnamu i Pakistanu. Z premierem Danii, prezydentem Indonezji i sekretarzem generalnym ONZ omawiał kwestie klimatyczne. Premier Donald Tusk wziął także udział w Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym oraz w obradach 7. szczytu ASEM. Z inicjatywy władz chińskich ranga wizyty polskiego premiera została podniesiona z roboczej do oficjalnej.

Zbożowe protesty

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 12:29

Rolnicy - producenci zbóż protestują przeciwko drastycznemu spadkowi cen skupu ziarna. Za jedną z przyczyn uznają zniesienie przez Unię Europejską ceł na import zbóż spoza Wspólnoty.

Protest kompetencyjny

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 12:28

Protest do Brukseli wysłany. Przemysł przetwórczy broni swoich praw do unijnych dotacji, które chce im okroić minister rolnictwa. Ale sprawa ma jeszcze jedną konsekwencję. Przedsiębiorcy coraz głośniej mówią o tym, że resort rolnictwa nie dba o ich interesy i żądają przejścia spod jego kompetencji do ministerstwa gospodarki.

Nowe perspektywy dla gmin wiejskich

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 12:25

Rozwiązania wspierające rozwój obszarów wiejskich, pokonywania barier w dostępie do edukacji oraz wykorzystywanie możliwości gospodarczych i ekonomicznych wsi były głównymi tematami IX Kongresu Gmin Wiejskich, w którym wziął udział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Spotkanie odbyło się 24 października br. w Warszawie.

Wicepremier Waldemar Pawlak podczas Międzynarodowego Tygodnia Energetycznego w Moskwie

Wojciech Dzierzgowski pon, 27 października 2008 12:23

Unijny pakiet klimatyczno-energetyczny oraz polska strategia energetyczna do 2030 r. - to główne tematy wystąpienia wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka podczas sesji „Energetyka Światowa: Horyzonty 2030 r.” Debata odbyła się 22 października br. w ramach VIII Międzynarodowego Tygodnia Energetycznego w Moskwie.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę