Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 28 maja 2022 napisz DONOS@

5 lat PWSIiP w Łomży; 591 rocznica Miasta Łomża

Wojciech Dzierzgowski śr, 17 czerwca 2009 21:19

link niżej

Powiatowe Święto Strażaków w Piątnicy

Wojciech Dzierzgowski nie, 31 maja 2009 20:22

Proszę kliknąć link niżej

Strażackie święto w Goniądzu

Wojciech Dzierzgowski pon, 11 maja 2009 20:02

kliknij link poniżej

Pieniądze dla rolnictwa

Wojciech Dzierzgowski nie, 10 maja 2009 21:30

aby dowiedzieć się ile pieniędzy otrzymało rolnictwo proszę kliknąć link niżej

UWAGA NOWE NABORY WNIOSKÓW PROW !!!

Wojciech Dzierzgowski cz, 12 marca 2009 21:58

ARiMR ogłosiła terminy naboru wniosków w ramach PROW 2007-13

PSL broni polskiej gospodarki

Wojciech Dzierzgowski so, 07 lutego 2009 21:48

PSL zaproponuje rządowi projekt ustawy unieważniającej niekorzystne dla klientów umowy na opcje walutowe z bankami. Poinformował o tym po posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego prezes PSL, wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie obok prezesa PSL uczestniczył także przewodniczący Rady Naczelnej PSL, wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski oraz przewodniczący Klubu Poselskiego PSL Stanisław Żelichowski.

PSL pójdzie samodzielnie do wyborów do Parlamentu Europejskiego

Wojciech Dzierzgowski nie, 18 stycznia 2009 00:36

W Warszawie obradowała Rada Naczelna PSL Obradująca dzisiaj w Warszawie Rada Naczelna PSL postanowiła, iż Stronnictwo pójdzie do wyborów do Parlamentu Europejskiego samodzielnie. Listy okręgowe PSL będą jednak otwarte dla kandydatów spoza Stronnictwa, reprezentujących różne środowiska społeczno-zawodowe i akceptujących założenia programowe PSL. Ugrupowaniu zależy na tym, żeby na listach były osoby, które mają praktyczną umiejętność kształtowania regulacji w sposób korzystny dla ludzi i gospodarki.

Wicepremier Pawlak o roli IT w firmach

Wojciech Dzierzgowski cz, 15 stycznia 2009 20:36

Popularyzowanie technologii teleinformatycznych w przedsiębiorstwach, rozwój gospodarki elektronicznej oraz zalety wolnego oprogramowania to główne tematy omawiane przez wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka podczas konferencji „Giganci IT”. Spotkanie odbyło się 14 stycznia 2009 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Wicepremier Pawlak o gazyfikacji węgla na AGH

Wojciech Dzierzgowski cz, 15 stycznia 2009 20:31

– Międzynarodowy kryzys gazowy wyraźnie pokazuje, jak bardzo potrzebne są dzisiaj nowe technologie produkcji energii, takie jak zgazowywanie węgla – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji „Zgazowanie węgla – fakty i szanse”, zorganizowanej 14 stycznia br. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Minister Rolnictwa Marek Sawicki rozszerzył możliwości wydłużenia czasu na uzupełnienie wykształceni

Wojciech Dzierzgowski cz, 15 stycznia 2009 20:27

Niektórzy beneficjenci, którzy w latach 2004-2006 otrzymali 50 tys. zł z programu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, a nie wywiązali się z podjętego zobowiązania, że w ciągu pięciu lat uzupełnią wykształcenie rolnicze nie będą musieli zwracać otrzymanej premii wraz z odsetkami. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki w piśmie do Prezesa ARiMR Dariusza Wojtasika, przedstawił dodatkowe warunki, które pozwalają wydłużyć termin na zdobycia kwalifikacji zawodowych. Do tej pory było to możliwe tylko w wypadku zaistnienia tzw. siły wyższej np. ciężkiej długotrwałej choroby, która uniemożliwiała kontynuowanie nauki.

Minister Marek Sawicki: „Są refundacje wywozowe do przetworów mlecznych”

Wojciech Dzierzgowski cz, 15 stycznia 2009 20:21

Starania ministra Marka Sawickiego zakończyły się pełnym sukcesem. Od jesieni ubiegłego roku, z uwagi na pogarszającą się sytuację na rynku mleka i produktów mleczarskich, Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podejmował intensywne działania w Unii Europejskiej w celu przywrócenia refundacji wywozowych do przetworów mlecznych, szukając poparcia dla tej inicjatywy zarówno w Komisji Europejskiej, jak i wśród pozostałych krajów członkowskich UE. Pod koniec października 2008 r. wystosował w tej sprawie wniosek do Komisarz Mariann Fischer Boel. Podniósł tą kwestię także na Radzie Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 29 listopada 2008 r. Z uwagi na zbliżające się posiedzenie Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 19 stycznia br., ponownie wystąpił z wnioskiem o przywrócenie refundacji wywozowych do przetworów mlecznych. Komisarz Mariann Fischer Boel zobowiązała się do wprowadzenia w przyszłym tygodniu refundacji wywozowych do masła, serów oraz odtłuszczonego i pełnego mleka w proszku.

Seminarium pt. Rola i przyszłość „małych” gospodarstw rolnych w Polsce i Unii Europejskiej

Wojciech Dzierzgowski śr, 14 stycznia 2009 21:41

Rola i funkcja małych gospodarstw rolnych w krajobrazie społeczno-gospodarczym kraju i Wspólnoty Europejskiej oraz pożądane kierunki zmian w instrumentach polityki rolnej to główny temat zorganizowanego dziś w resorcie seminarium. Poza przedstawicielami ministerstwa w spotkaniu wzięli udział eksperci i naukowcy z instytutów i wyższych uczelni rolniczych. Dzisiejsza dyskusja była także elementem przygotowań do wspólnotowej debaty nad kształtem Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku.

Szkolne prace posłów

Wojciech Dzierzgowski wt, 13 stycznia 2009 21:52

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty zakłada, że samorząd bez likwidacji szkoły będzie mógł ją przekazać do prowadzenia innemu organowi np. stowarzyszeniu lub fundacji. W sejmowej podkomisji nadzwyczajnej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Samorządu Terytorialnego - jak poinformował MEN - „aprobatę posłów uzyskał między innymi zapis chroniący małe wiejskie szkoły przed likwidacją z powodów ekonomicznych”. Po wejściu nowelizacji w życie jednostka samorządu terytorialnego będzie mogła, nie likwidując szkoły, przekazać ją na przykład stowarzyszeniu rodziców. Przejęta od samorządu placówka będzie nadal publiczna, czyli bezpłatna i dostępna dla każdego ucznia. - Jakość pracy przekazanej szkoły będzie kontrolowana przez państwowy nadzór pedagogiczny, tak jak w przypadku innych szkół – podkreśla MEN.

Kurki z gazem znów zakręcone

Wojciech Dzierzgowski wt, 13 stycznia 2009 21:37

Rosyjski gaz przez Ukrainę płynął tylko kilka godzin. Obie strony oskarżają się o torpedowanie porozumienia i nie wpuszczają unijnych ekspertów. Komisja Europejska jest rozczarowana. Prezydent Juszczenko nakazuje wzmocnić ochronę instalacji. Około południa Gazprom poinformował, że Ukraina z nieznanych przyczyn przestała przyjmować gaz tłoczony do rurociągów. - Zaproponowane przez Rosjan warunki techniczne są nie do przyjęcia - tłumaczy Wałentyn Zemlanski, rzecznik Naftohazu . - Nie możemy zaakceptować ani objętości przesyłanego z Rosji gazu, ani kierunku, którym postanowiono go transportować. Rosjanie puścili rano gaz ze stacji Sudża w obwodzie kurskim i zażądali przekazania go do Orłowki koło Odessy. Realizacja porannej oferty Gazpromu jest, zdaniem Naftohazu, technicznie niewykonalna.

Czy niska inflacja wymusi obniżkę stóp?

Wojciech Dzierzgowski pon, 12 stycznia 2009 19:49

Na koniec 2009 roku inflacja spadnie do poziomu co najmniej 2,5 procent - wynika z analizy Money.pl. RPP może bez obawy dalej ciąć stopy procentowe. Analitycy spodziewają się, że w całym 2008 roku inflacja wyniosła 4,2 procent. W tym roku należy oczekiwać dalszego dynamicznego jej spadku. To dobra informacja dla wszystkich, którzy oczekują dalszych cięć stóp procentowych. Inflacja spadnie do 2,5 procent

Gaz popłynie do Europy jutro rano

Wojciech Dzierzgowski pon, 12 stycznia 2009 19:42

aktualizacja 19:10 Premier Władimir Putin potwierdził, że Gazprom ma zamiar wznowić jutro tranzyt gazu przez Ukrainę. Rosyjska firma zapowiedziała, że nastąpi to o ósmej rano czasu warszawskiego. Władimir Putin podkreślił, że porozumienie o kontroli tranzytu zostało już podpisane przez wszystkiego strony. Premier zaznaczył przy tym, że zanim Gazprom puści paliwo przez Ukrainę musi się upewnić, że obserwatorzy mają swobodę działania i mogą kontrolować przesył gazu. Wcześniej Rosjanie zapowiedzieli, że tranzyt paliwa będą wznawiać stopniowo - początkowo zostanie przesłana minimalna ilość gazu, co pozwoli sprawdzić, czy Kijów nie zabiera sobie paliwa. Jeżeli taki fakt nie zostanie stwierdzony, ilość gazu będzie natychmiast zwiększona. Tymczasem dziś premier Julia Tymoszenko powiedziała, że Ukraina nadal będzie wykorzystywać rosyjski gaz do technicznej obsługi tranzytu. Kijów zapłaci za niego dopiero później po podpisaniu z Moskwą umowy o handlu paliwem na ten rok. Ten fakt Gazprom bardzo często uznawał właśnie za kradzież gazu. Premier Władimir Putin zapewniał wcześniej szefa Komisji Europejskiej Jose Barroso, że jeśli tylko wszyscy obserwatorzy rozpoczną prace na punktach przesyłowych, gaz będzie tłoczony do europejskich odbiorców. Poinformował o tym rzecznik Komisji Europejskiej Johannes Laitenberger.

W Sejmie o opcjach walutowych

Wojciech Dzierzgowski cz, 08 stycznia 2009 19:09

– Sytuacja związana z zakupem przez przedsiębiorstwa opcji walutowych jest kosztowną lekcją mechanizmów rynkowych. Świadczą o tym straty przedsiębiorstw sięgające 5,5 mld zł – powiedział w Sejmie wicepremier Waldemar Pawlak, który 8 stycznia br. przedstawił informację na temat strat, jakie poniosły polskie firmy z powodu opcji walutowych.

Rada Ministrów przyjęła projekt zmian Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Wojciech Dzierzgowski cz, 08 stycznia 2009 19:05

Przyjęty przez Rząd, na posiedzeniu 6.01.09 projekt zmian Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 zakłada m.in. dokonanie przesunięć środków przewidzianych na poszczególne działania a także zmiany kryteriów przyznawania wsparcia np. z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom". Projektowane zmiany muszą być jeszcze zatwierdzone przez Unię Europejską.

Odważne przewidywania Saxo Banku

Wojciech Dzierzgowski pon, 05 stycznia 2009 22:43

Ropa naftowa w cenie 25 dolarów. Spadek indeksu S&P 500 o 50% do poziomu 500 punktów. Spadek PKB w Chinach do zera. Spadek kursu EUR/USD do 0,95. Odejście Włoch z systemu ERM. Jeżeli 10 odważnych prognoz Saxo Bank potwierdzi się, sytuacja ekonomiczna w roku 2009 dramatycznie się pogorszy. "Ogólnie dobrą rzeczą jest to, że - jak przewidujemy - 2009 będzie punktem zwrotnym, ponieważ nie może już być gorzej", mówi główny ekonomista Saxo Bank David Karsbol.

Wnioski na dobrej drodze

Wojciech Dzierzgowski pon, 05 stycznia 2009 22:39

W MSWiA zatwierdzono listy wniosków jst z 15 województw, zakwalifikowane do dofinansowania w 2009 r. z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Nie zatwierdzono jeszcze listy z województwa mazowieckiego. 30 i 31 grudnia 2008 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził przedłożone przez wojewodów listy wniosków jednostek samorządu terytorialnego, zakwalifikowanych do dofinansowania w 2009 r. w ramach Programu Wieloletniego pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 -2011” - informuje resort.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę