Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

W Warszawie obradowała Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego

Decyzje: Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę w sprawie skwitowania dla Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Czytamy w niej: Działając w oparciu o art. 60 ust.2 lit. e Statutu Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego udziela skwitowania dla Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę w sprawie sytuacji politycznej w kraju. Czytamy w niej: Rada Naczelna PSL zwraca się do wszystkich sił politycznych w kraju o przywrócenie w polskiej debacie publicznej standardów właściwych dla demokratycznego państwa. W centrum uwagi powinny znaleźć się: dobro wspólne, godność człowieka, szacunek dla instytucji publicznych i troska o przyszłość Rzeczypospolitej Polskiej.

 
2008-10-18
 


 
 


Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę w sprawie pozycji samorządu terytorialnego.


Czytamy w niej: Rada Naczelna PSL wspiera założenia koalicji PSL-PO dotyczące wzmocnienia pozycji samorządu terytorialnego z pełnym poszanowaniem zasady pomocniczości. RN PSL oczekuje wdrożenia zapowiadanych zmian prawnych dotyczących wzmocnienia kompetencji i finansowania samorządu. RN PSL uznaje za sprzeczne z zasadą subsydiarności zapowiedzi likwidacji części powiatów, jak również zapowiedzi likwidacji niektórych sądów rejonowych. Deklaracje dotyczące likwidacji części powiatów, czy sądów uznajemy za godzące w podstawowe prawa obywateli oraz istotę samorządności.


 


Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę w sprawie zmian w systemie emerytalnym


Czytamy w niej: RN PSL wspiera wysiłki Ministra Pracy i Polityki Społecznej Jolanty Fedak – zmierzające do nadrobienia 10 letnich zaległości w regulacjach prawnych dotyczących systemu emerytalnego z poszanowaniem dialogu społecznego. RN PSL uznaje, że niezbędne jest stworzenie przejściowych rozwiązań prawnych w zakresie systemu emerytalnego dla środowiska nauczycieli.


 


Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę w sprawie pakietu ustaw zdrowotnych


Czytamy w niej: RN PSL uznaje, że wdrożenie zmian w polskim systemie ochrony zdrowia powinno zapewnić:


bezpieczeństwo zdrowotne obywateli;


dostępność obywateli do usług zdrowotnych;


właściwe wykorzystanie publicznych funduszy zdrowotnych;


poprawę jakości zarządzania.


RN PSL uznaje, że szpitale powinny pozostać własnością publiczną w tym samorządową. Rozwiązania prawne powinny uwzględniać specyfikę w szczególności szpitali klinicznych, akademickich, MON, MSWiA.


 


Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę w sprawie sytuacji ekonomicznej rolnictwie


Czytamy w niej: RN PSL uznaje, że radykalnie zwiększyły się koszty produkcji rolniczej przy jednoczesnym spadku cen podstawowych produktów rolnych. Szczególnie drastycznie wzrosły ceny nawozów i środków ochrony roślin, co nie znajduje uzasadnienia. RN PSL z zadowoleniem przyjmuje, że staraniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego, Komisja Europejska przywróciła cła na import zbóż spoza Unii Europejskiej. RN PSL zwraca się do Rządu RP o uzupełnienie strategicznych rezerw żywnościowych. RN PSL zwraca się do Rządu RP o aktywny udział Polski w utrzymaniu wspólnotowego charakteru polityki rolnej UE po 2013 r. z wyrównaniem dysproporcji w wysokości dopłat w starych nowych państwach UE. RN PSL uznaje za konieczne rozszerzenie wypracowanego systemu dopłat bezpośrednich, gdzie podstawą jest powierzchnia gruntów rolnych.


 Zobacz wideo konferencji prasowej PSL


Relacja Onet.pl


Info Wirtualna Polska


 Info gazeta.pl


Info rp.pl

Autor: Robert Matejuk
 
powrót
 
 Galeria
 
 


 


 


 


 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę