środa, 20 czerwca 2018 napisz DONOS@

Ratujmy nenufary

Foto: Ratujmy nenufary
cz pt, 15 czerwca 2018 09:28

Pracownicy ŁPKDN w Drozdowie obserwują z niepokojem, nasilający się od kilku lat proceder zrywania przez "romantycznych" mieszkańców Łomży i okolic kwiatów grzybienia białego, zwanego inaczej nenufarem lub lilią wodną. - W czasie tegorocznych lustracji terenu stwierdzono wiele skupisk zerwanych kwiatów przy miejscach dzikich kąpielisk – alarmuje Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi przypominając, że rośliny te są pod prawną ochroną, a poza tym mają działanie toksyczne.

To był dobry rok dla prezesów

Foto: To był dobry rok dla prezesów
cz cz, 14 czerwca 2018 16:59

Miniony rok okazał się bardzo dobry dla prezesów miejskich spółek w Łomży. Wszyscy zarobili znacznie więcej niż wcześniej. Rekordzista wyciągnął niemal 170 tysięcy złotych, o 60 tysięcy więcej niż w 2016 roku.

Bezpieczeństwo na ulicach Londynu i nie tylko

Foto: Bezpieczeństwo na ulicach Londynu i nie tylko
JJS cz, 14 czerwca 2018 14:40

Wielka Brytania, a w szczególności Anglia, uchodzi za region nie do końca przychylny imigrantom, chociaż jednocześnie bardzo silnie uzależniony w dziedzinie gospodarki i społeczeństwa od ludności napływowej. Od momentu zadeklarowania opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką rytanię, kwestie obcokrajowców i ich bezpieczeństwa stały się jeszcze ważniejsze, także ze względów politycznych.

Chciał założyć plantację konopi

Foto: Chciał założyć plantację konopi
cz cz, 14 czerwca 2018 11:42

Policjanci ujawnili uprawę konopi, która znajdowała się na jednym z pól, na terenie gminy Kolno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sadzonki nielegalnej rośliny prawdopodobnie stanowią własność jednego z mieszkańców pobliskiej miejscowości. Wczoraj w nocy, policjanci zauważyli w miejscu uprawy nielegalnych sadzonek dwóch młodych mężczyzn idących z butelkami z wodą.

Raut 600-lecia miejskości Łomży władza robi... w Piątnicy

Foto: Raut 600-lecia miejskości Łomży władza robi... ...
cz cz, 14 czerwca 2018 10:55

Oprócz oficjalnych imprez z okazji jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, które w ten weekend będą odbywały się w mieści, będzie też impreza specjalna dla ludzi władzy. Proszoną kolację władze miasta, szczycącego się wielowiekową historią, postanowiły zorganizować na wsi, kilka kilometrów poza granicami „grodu nad Narwią”. Dlaczego nie w mieście tego nie wiemy! Informacje związane z rautem są strzeżone niczym największe tajemnice. Dotyczy to nawet potraw, jakie mają być serwowane zaproszonym gościom.

Znaczki na 600-lecie od Poczty Harcerskiej i Poczty Polskiej

Foto: Znaczki na 600-lecie od  Poczty Harcerskiej i P...
cz cz, 14 czerwca 2018 08:19

- Lubię rysować i projektować, robić coś dobrego dla ludzi i środowiska harcerskiego, więc cieszę się, że zdążyliśmy na czas – uśmiecha się harcmistrz Henryk Karwowski, naczelnik od prawie 30 lat Poczty Harcerskiej 101 Łomża, z którego inicjatywy i funduszy ukazały się na 600-lecie nadania praw miasta Łomży 3 wydawnictwa okolicznościowe Poczty Harcerskiej: karta, datownik i znaczek oraz znaczek Poczty Polskiej (envelo), w nakładzie ponad 50 sztuk. Przedstawiają blisko 200-letni ratusz przy Starym Rynku latem z zielonymi drzewami i obłokami na błękitnym niebie w słoneczny dzień. Druh Henryk będzie rozprowadzał unikaty na jubileuszu 15. czerwca 2018 na Starym Rynku.

Ratownicy ćwiczyli w szpitalu

Foto: Ratownicy ćwiczyli w szpitalu
cz śr, 13 czerwca 2018 15:47

Kilkanaście minut po godz. 11. strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze w szpitalu. Paliło się na czwartym piętrze budynku A szpitala wojewódzkiego przy Al. Piłsudskiego. Natychmiast na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków z jednostek ratowniczo-gaśniczych i Grupę Ratowniczą „Nadzieja”. Były to ćwiczenia, w trakcie których wykorzystano m.in. najnowszy nabytek łomżyńskich strażaków – wóz z drabiną o długości 37 metrów. Dzięki niej strażacy mogą dostać się na dach każdego budynku w mieście i regionie.

Oszukują na wnuczka

cz śr, 13 czerwca 2018 13:41

Dziś na terenie Łomży miały miejsce dwie próby oszustwa na wnuczka. - Pierwsze zgłoszenie mieliśmy tuż po godz. 12. drugie ok. godz. 13. W obu przypadkach scenariusz taki sam dzwoni mężczyzna i mówi że córka miała wypadek i potrzebuje finansowego wsparcia - opisuje Urszula Brulińska z KMP Łomża.

Znęcał się nad rodziną i celowo podpalił dom?

Foto: Znęcał się nad rodziną i celowo podpalił dom?
cz śr, 13 czerwca 2018 12:53

Przed tygodniem czteroosobowa rodzina z Dębnik, na terenie gminy Zbójna, w pożarze straciła dom. Jak się okazuje było to celowe podpalenie, a sprawcą ma być ojciec rodziny. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Łomży postawili zarzuty Tomaszowi B. - podpalenia, ale także znęcania się nad rodziną, a Sąd Rejonowy w Łomży zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Kolizja na Sikorskiego

Foto: Kolizja na Sikorskiego
cz śr, 13 czerwca 2018 12:01

Trzy samochody zderzyły się na ul. gen. Władysława Sikorskiego w okolic wieży ciśnień. Są utrudnienia w ruchu, ale jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży, nikomu z ludzi nic się nie stało.

Zasłużyli na Krzyże Wolności i Solidarności

Foto: Zasłużyli na Krzyże Wolności i Solidarności
cz śr, 13 czerwca 2018 09:47

Ponad 20 z województwa podlaskiego działaczy opozycji z 1981–1989 otrzymało Krzyże Wolności i Solidarności. Przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę medale wręczył im dr Jarosław Szarek Prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród odznaczonych znaleźli się także Marek Rutkowski, który zakładał „Solidarność” w Zambrowskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego oraz Bronisław Chełmiński był przewodniczącym Rejonowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” w Grajewie.

Piękne łomżanki dostrzeżone w Łodzi

Foto: Piękne łomżanki dostrzeżone w Łodzi
cz wt, 12 czerwca 2018 16:15

Wiktoria Wiśniewska Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2018 i Zuzanna Poteraj I V-ce Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2018 zakwalifikowały się do Finału Miss Polski Nastolatek. Eliminacje do finału tego konkursu oraz półfinału Miss Polski 2018 odbywały się w niedzielę w Hali EXPO w Łodzi.

Dwa tygodnie bez ciepłej wody w kranach nowego bloku

Foto: Dwa tygodnie bez ciepłej wody w kranach nowego ...
cz wt, 12 czerwca 2018 16:04

„Od dwóch tygodni nie mamy ciepłej wody, dlatego że jest problem z solarami, a w tym samym czasie nastąpiła też awaria węzła CO” - pisze zdenerwowany Czytelnik portalu 4lomza.pl. Kupił mieszkanie w nowo wybudowanym bloku przy ul. Reymonta 5A w Łomży, gdzie metr kwadratowy kosztuje ok. 3 700 zł. „Blok na gwarancji, firma z Białegostoku, ŁSM nic nie robi - czeka na to, co zrobi wykonawca, żeby nie stracić gwarancji...” - relacjonuje rozzłoszczony internauta. Prezes ŁSM Wojciech Michalak potwierdza, że miała tam miejsce awaria oraz, że ciepłej wody nie ma w kranach, ale zapewnia, że natychmiast wszczęto procedury reklamacyjne u wykonawcy i w czwartek ciepła woda ma być.

Wstrzymana budowa ulicy Zawadzkiej?

Foto: Wstrzymana budowa ulicy Zawadzkiej?
cz wt, 12 czerwca 2018 15:58

Prawdopodobnie miasto wstrzymało prace przy budowie przedłużenia ul. Zawadzkiej, które prowadzone były na podstawie decyzji ZRID wojewody podlaskiego, którą przed miesiącem uchylił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. Mieszkańcy informują, że zabrano niemalże cały sprzęt i ludzi. Na części od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do planowanego ronda na skrzyżowaniu z ul. Chmielną nic się nie dzieje... Władze miasta rozpoczęły „negocjacje” z mieszkańcami, którzy doprowadzili do takiego rozstrzygnięcia sądowego. Jeśli faktycznie doszłoby do przerwania prac i zerwania kontraktów, skutki finansowe dla budżetu miasta byłby tragiczne.

Autobus zjechał do rowu

Foto: Autobus zjechał do rowu
cz wt, 12 czerwca 2018 15:41

Kierowca autobusu prawdopodobnie „ratował się” przed uderzeniem w tył samochodu, który jechał przed nim i sam wjechał do rowu. Do – jak podkreśla policja – kolizji drogowej doszło za Konarzycami na drodze Łomża – Ostrów Mazowiecka. Nikomu z ludzi nic się złego nie stało.

Awaria urzędowych rejestrów w całej Polsce

Foto: Awaria urzędowych rejestrów w całej Polsce
cz wt, 12 czerwca 2018 12:47

"Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP" - poinformowało przed godz. 10 Ministerstwo Cyfryzacji. Po godz. 13. podano zaś, że "działanie Systemu Rejestrów Państwowych, Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz platformy ePUAP zostało przywrócone. Oznacza to, że obsługa obywateli w urzędach może być prowadzona normalnie. Nadal trwają prace na przywróceniem działania e-usług oraz stron internetowych Pz.gov.pl, Epuap.gov.pl, oraz Cepik.gov.pl."

Pomnik Jezusa na 600-lecie Łomży i 100-lecie Niepodległej

Foto: Pomnik Jezusa na 600-lecie Łomży i 100-lecie Ni...
cz wt, 12 czerwca 2018 09:09

Jasna postać w koronie cierniowej i z krzyżem na plecach stąpa po skale kilka metrów nad ziemią, jakby nie ważyła około półtorej tony. Na rogu Dwornej i Giełczyńskiej w Łomży Chrystus wznosi się lekko ku niebu z cokołu, na który kamienne płyty ciosane i beton w środku ważą ok. 35 ton. Nie minęło półtorej godziny w poniedziałkowe popołudnie, a figura wielkości trochę ponadnaturalnej z 1914 roku znowu jest na skwerze za Katedrą. W ciut innym, nieodległym miejscu, ale w całkowicie odmienionej kondycji. Chrystus odzyskał świetlisty blask, jakby był z najprawdziwszego marmuru.

Nowoczesne biblioteki to dobra inwestycja w przyszłość

Foto: Nowoczesne biblioteki to dobra inwestycja w prz...
cz wt, 12 czerwca 2018 08:23

- Odwaga i bohaterstwo nie na wiele się zda, jeśli gdzieś indziej zapadają kluczowe decyzje – mówi historyk profesor Krzysztof Sychowicz, który wygłosił wykład o kluczowych wydarzeniach w 600-leciu miejskości Łomży na X Forum Bibliotekarzy, jakie zorganizował łomżyński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Można było się dowiedzieć, jak nie wyjeżdżając z Łomży czy Piątnicy korzystać z 2 i pół miliona zdigitalizowanych publikacji, książek i podręczników Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Niebezpieczna rzeka

Foto: Niebezpieczna rzeka
cz wt, 12 czerwca 2018 08:19

Za kąpiel w Narwi przy plaży miejskiej grozi grzywna do 250 zł. To skutek ustawienia przy brzegu rzeki znaków z zakazem pływania. Tymczasem w gorący weekend na plaży i w wodzie wypoczywało setki mieszkańców. Póki co nikt mandatu nie otrzymał... - Narew jest niebezpieczną rzeką – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi wskazując, że nawet w okolicach tradycyjnego miejskiego kąpieliska są groźne dla kapiących się miejsca. W niedzielę w Narwi koło Miastkowa utopiły się 16-latek, a 63-latka, który zniknął pod wodą koło Starej Łomży ratownikom udało się szybko odnaleźć i odratować.

Niewielka dotacja na remont Niemcewicza

Foto: Niewielka dotacja na remont Niemcewicza
cz wt, 12 czerwca 2018 08:09

Tylko kilkanaście procent może wynieść dotacja jaką Łomża miałaby otrzymać na remont ulicy Niemcewicza z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju nie zmieniło zaproponowanego przez wojewodę rozdziału środków. To oznacza, że władze miasta mogą otrzymać na to zadnie niespełna 1,1 mln zł, a cała inwestycja szacowana jest na ok. 6 mln zł.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę