sobota, 23 lutego 2019 napisz DONOS@

Dworzec autobusowy w Łomży bez... dworca?

Foto: Dworzec autobusowy w Łomży bez... dworca?
cz wt, 19 lutego 2019 10:22

Od roku formalnie trwa budowa centrum przesiadkowo-komunikacyjnego przy ul. Dworcowej, ul. Sikorskiego i Al. Legionów, czyli nowego dworca autobusowego w Łomży. Póki co na prace wydano blisko 5 mln zł, ale nie wyszły one poza etap podziemny. Brakuje tego co najważniejsze – zadaszonych peronów i budynku dworca, czyli także tego co będzie najdroższe. Według cen ofert z grudnia ubiegłego roku na dokończenie inwestycji potrzeba było jeszcze ponad 10 mln zł. Teraz ratusz ogłosił, że do wydania w tym roku na to zadanie ma około 1/3 tej kwoty i szuka wykonawców reszty inwestycji, ale póki co bez samego budynku dworca.

Zawodowe wojsko powróci do Łomży

cz wt, 19 lutego 2019 08:58

W drugiej połowie tego roku ma się rozpocząć nabór do łomżyńskiego, nowo formowanego pułku logistycznego 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Wczoraj w Łomży był jej dowódca gen. dyw. Jarosław Gromadziński. Spotkał się z prezydentem miasta i kadrą Warsztatów Technicznych. Jak przekazał Urząd Miejski łomżyńska jednostka wojskowa ma liczyć docelowo ponad 600 żołnierzy i pracowników cywilnych.

Tragiczny wypadek na drodze do Kolna

Foto: Tragiczny wypadek na drodze do Kolna
cz wt, 19 lutego 2019 08:09

Młody chłopak zginął w wypadku drogowym do którego doszło około 6.30 w Rogienicach Wielkich na drodze krajowej nr 63 Łomża - Kolno. To jeden z pasażerów toyoty, która wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Kierowca samochodu i inny pasażer trafili do szpitala.

Wypadek na skrzyżowaniu przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu przy wyłączonej sygnali...
mm pon, 18 lutego 2019 22:42

Samochód renault Clio zderzył się z ciężarówką na skrzyżowaniu al. Legionów i ul. Sikorskiego. Dwie osoby podróżujące osobówką trafiły do szpitala. Zdarzenie miało miejsce około godz. 22.15 przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej.

Pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na drogach

cz pon, 18 lutego 2019 15:40

Blisko 730 tysięcy złotych dotacji otrzymał Powiat Łomżyński na remont krótkiego odcinka drogi Zanklewo – Sieburczyn, która została uszkodzona w ulewach z wiosny 2017 roku. Samorząd Powiatu Łomżyńskiego jest jednym z dziewięciu z województwa, które ma otrzymać rządowe wsparcie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Zarząd województwa PiS od-nowa

Foto: Zarząd województwa PiS od-nowa
cz pon, 18 lutego 2019 15:07

Sejmik województwa podlaskiego najpierw przyjął złożoną przez marszałka Artura Kosickiego rezygnację jego i całego wybranego dwa miesiące temu zarządu województwa z funkcji, po czym ponownie wybrał tego samego marszałka i zarząd województwa w takim samym składzie. Wybór kończy zamieszanie jakie powstało na początku lutego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński uznał wówczas, że Krzysztof Jurgiel nie będzie już rządził partią w regionie, a niedługo po tym solidaryzujący się z Jurgielem marszałek Kosicki złożył rezygnację poddając do dymisji cały zarząd województwa. Po kilku dniach i spotkaniu z Kaczyńskim Kosicki mówił, że wycofuje rezygnację, ale okazało się, że to nie takie łatwe... Znacznie łatwiej było odwołać przedstawicieli opozycji z prezydium sejmiku i to także w poniedziałek zrobili radni wojewódzcy PiS.

Szybcy i... zatrzymani

Foto: Szybcy i... zatrzymani
cz pon, 18 lutego 2019 12:09

Przez dwa ostatnie dni policjanci w całym województwie prowadzili wzmożone kontrole prędkości samochodów. Ujawniono niemal 800 kierowców jadących zbyt szybko. Tylko policjanci z łomżyńskiej „drogówki” złapali 75 osób. Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży podkreśla, że to duża liczba i że policjanci swym „nadzorem” objęli szczególnie drogę krajową nr 61. To główna trasa przebiegająca przez region.

Zgoda wojewody na budowę dużego gazociągu koło Łomży

Foto: Zgoda wojewody na budowę dużego gazociągu koło ...
cz pon, 18 lutego 2019 09:07

Kilka kilometrów od południowo-zachodnich granic administracyjnych Łomży przebiegać będzie duży gazociąg. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji budowy gazociągu wysokiego ciśnienia na odcinku Rudka Skroda – Hołowczyce. To południowy odcinek gazociągu Polska – Litwa, który będzie przebiegał m.in. przez powiaty kolneński, łomżyński i zambrowski.

Pracowałeś za granicą w 2018? Sprawdź, czy i co musisz rozliczyć w PIT 2019

Foto: Pracowałeś za granicą w 2018? Sprawdź, czy i co...
JJS pon, 18 lutego 2019 08:59

Zagraniczny pracodawca pobiera z wynagrodzenia dla polskiego pracownika zaliczki na podatek dochodowy. Oznacza to, że polski podatnik musi złożyć zeznanie w każdym z tych krajów, w którym uzyskiwał przychody. Czy może to być PIT przez internet? 2019 wprowadza ciekawe zmiany dotyczące unikania podwójnego opodatkowania oraz umożliwia składanie wielu deklaracji drogą elektroniczną. Przeczytaj, czy zawsze polski rezydent podatkowy, uzyskujący dochody zagraniczne, musi rozliczać je w krajach, z których one pochodzą?

Pożar domu

Foto: Pożar domu
cz pon, 18 lutego 2019 08:50

Sześć jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem domu w Kuziach koło Zbójnej. Ogień, który pojawił się przed godziną 5. rano doszczętnie strawił poddasze drewnianego domu. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało.

Zablokowana droga Łomża - Grajewo

Foto: Zablokowana droga Łomża - Grajewo
cz pon, 18 lutego 2019 08:41

Po zderzeniu się dwóch ciężarówek w okolicach miejscowości Świdry – Dobrzyce zablokowana jest droga krajowa nr 61 Łomża – Grajewo. Z pierwszyznach informacji wynika, że jedna osoba została ranna.

Utrudnienia na moście Hubala

Foto: Utrudnienia na moście Hubala
mm so, 16 lutego 2019 17:29

Około 16.40 na moście Hubala zapalił się samochód osobowy. Przez pół godziny przejazd był zablokowany w obu kierunkach.

Polityka śmieciowa „Przyjaznej Łomży”

Foto: Polityka śmieciowa „Przyjaznej Łomży”
cz pt, 15 lutego 2019 18:02

- Jak to jest, że wszystkie RIPOK-i w okolicy są zdecydowanie tańsze – pytał Dariusz Domasiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży z klubu „Przyjazna Łomża” przedstawiając ceny śmieci „na bramie” z kilku zakładów przetwarzania odpadów komunalnych w regionie. Po zatwierdzonej przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego podwyżce od 1 marca łomżyński zakład w Czartorii za przywożoną tu tonę śmieci zmieszanych będzie pobierał 395 zł zamiast obecnych 281,4 zł netto. Domasiewicz wskazywał, że np. w Suwałkach i Czerwonym Borze jest to 229 zł, a w Ełku 270 zł za tonę. - Nie możemy tak bezkrytyczne do tego tematu podjeść i podnosić mieszkańcom (cenę – dop. red.) śmieci – mówił Domasiewicz.

Sekściński dyrektorem w ARiMR

Foto: Sekściński dyrektorem w ARiMR
cz pt, 15 lutego 2019 15:19

Był dyrektorem Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle, a od ubiegłego roku jest doradcą wicepremiera Jarosława Gowina. Niedawno miał zostać członkiem zarządu województwa podlaskiego, a teraz został zastępcą dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Marcin Piotr Sekściński na stanowisku wicedyrektora ARiMR w Łomży zastąpi Grzegorza Chełmińskiego, który został przeniesiony do centrali rolniczej Agencji w Warszawie.

Prawie wiosna

Foto: Prawie wiosna
cz pt, 15 lutego 2019 09:05

- We wtorek do łęgu naprzeciwko naszej siedziby w Drozdowie przyleciał pierwszy żuraw, a na jedno z zabagnień w dolinie Narwi w środę przyleciały gęsi gęgawy – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Choć to dopiero połowa lutego, od tygodnia jest stosunkowo ciepło, a na weekend synoptycy zapowiadają jeszcze wyższe temperatury.

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego

cz pt, 15 lutego 2019 06:37

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego – Premiera Polski w latach 1991-1992, Kawalera Orderu Orła Białego – Prezydent Andrzej Duda zarządził żałobę narodową 15 lutego 2019 r. oraz 16 lutego 2019 r. do godz. 19.00.

Kwiaty, znicze i pamięć o żołnierzach AK i NSZ

Foto: Kwiaty, znicze i pamięć o żołnierzach AK i NSZ
cz cz, 14 lutego 2019 13:53

77. lat temu została powołana Armia Krajowa, dlatego z okazji rocznicy delegacje oficjalne złożyły przy pomnikach: AK i NSZ przed Szkołą Muzyczną w Łomży kwiaty i zapaliły znicze pamięci. AK powstała ze Związku Walki Zbrojnej 14. lutego 1942 rozkazem generała Władysława Sikorskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych na Uchodźstwie. Bardzo szybko stała się największym i najsprawniej zorganizowanym wojskiem podziemnym w okupowanej Europie. W czasie 3 lat na zajętych przez Niemcy i ZSRR terenach Rzeczpospolitej walczyło o wolność Ojczyzny około 350 tys żołnierzy AK. Prowadzący uroczystość żołnierz mówił do dorosłych i młodzieży szkolnej, że 100 tysięcy AK-owców poległo lub było zamordowanych, a 50 tys. wywieziono do łagrów ZSRR...

Czytelnicy pomogli odnaleźć zaginionego mieszkańca Łomży

cz cz, 14 lutego 2019 12:35

Dzięki Państwa szybkiej reakcji udało się odnaleźć zaginionego mieszkańca Łomży. Mężczyzna, który wczoraj zaginął na terenie miasta dziś został odnaleziony w jednej z miejscowości na ternie gminy Piątnica. Policja podaje, że mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.

Podwyżka opłat za śmieci także w Jedwabnem

cz cz, 14 lutego 2019 11:18

Kolejne samorządy podnoszą opłaty za śmieci. Taką uchwałę podjęli w ubiegłym tygodniu radni gminy Jedwabne, a dziś została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. Wyższe o ok. 30% stawki opłat w Jedwabnem mają obowiązywać od 1 kwietnia.

PIRol: Rolniku – sprawdź kody na fakturze!

Foto: PIRol: Rolniku – sprawdź kody na fakturze!
cz cz, 14 lutego 2019 09:16

W 2019 roku obowiązują nowe stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze. Teraz - do 28 lutego - można starać się o pieniądze za paliwo wykorzystane do produkcji rolniczej od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 roku oraz od 1 do 31 sierpnia. Stawka dopłat będzie wynosić 100 złotych do każdego 1 ha użytków rolnych, ale o dodatkowy zwrot akcyzy za paliwo rolnicze będą mogły ubiegać się gospodarstwa rolne utrzymujące bydło. Rolnicy do wniosku muszą załączyć m.in. faktury, a Podlaska Izba Rolnicza ostrzega, że ważny jest też kod paliwa.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę