Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 września 2021 napisz DONOS@

85% więcej za prąd w 2022 roku?

mm cz, 23 września 2021 14:05

O około 85% mogą wzrosnąć wydatki miasta na energię elektryczną w 2022 roku. Otwarto właśnie oferty dostawców prądu, w których ceny w najtańszej opcji w stosunku do 2021 roku wzrastają tak drastycznie.

Zdjęcia wandali niszczących kładkę nad Łomżyczką

mm cz, 23 września 2021 12:47

Pięciu chłopaków było w niedzielę o godzinie 18. 47 na kładce dla pieszych, biegnącej nad rzeką Łomżyczką od ulicy Wesołej ku Sosnowej na Osiedlu Maria w Łomży. W niecałe 4 minuty zdołali rozruszać około 12-metrową poręczobalustradę z grubych rur stalowych. Przewrócili ją i zepchnęli do rzeczki. Na zdjęciach z monitoringu, przekazanego Policji, która poszukuje sprawców, wyraźnie widać, że w zniszczenie mienia publicznego zaangażowało się zwłaszcza dwóch młodych wandali.

Nadciągają wichury!

mm cz, 23 września 2021 10:04

Nasuwający się od północnego zachodu, niż z ośrodkiem nad Skandynawią przyniesie przejściowe ocieplenie i przede wszystkim gwałtowny wzrost prędkości wiatru. Efektem tych zmian będą niebezpieczne zjawiska atmosferyczne - przestrzega IMGW.

Reklama, która zwraca się z dużą nawiązką. Ile zyskują firmy inwestujące w pozycjonowanie stron?

JJS cz, 23 września 2021 09:33

Marketing w coraz większym stopniu bazuje na liczbach i statystykach. Koncepty kreatywne tworzone są w oparciu o dane, zbierane na masową skalę. Każda podejmowana akcja musi mieć uzasadnienie w obiektywnie zmierzonych czynnikach. Powszechnie obowiązujący model promocji wymusza maksymalizację korzyści, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Jak w te schematy wpisują się działa SEM, z pozycjonowaniem na czele? Według specjalistów z agencji SEO AFTERWEB, pod względem efektywności reklamy nie wymyślono jeszcze niczego lepszego.

„Zasmakuj w czytaniu” za 65 tysięcy złotych

mm śr, 22 września 2021 19:28

Na 75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w sobotę, 4. września, odsłonięto przy ulicy Długiej ławkę „Zasmakuj w czytaniu”. Należy ona do „Zaczytanego szlaku” i powstała z inicjatywy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, przybyłego na odsłonę. Kilka dni po sobotniej uroczystości ławkę z obrazem obrócono o 180 stopni, oparciem do MBP. Kto ma chęć czytać o jubilatce, położy się na bruku, by zasmakować w tekście, umieszczonym pod kątem, i to na wysokości oczu dziecka.

Wypadek na Zdrojowej

mm śr, 22 września 2021 17:46

Na skrzyżowaniu ul. Zdrojowej w Kierzkową zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wygaszenie viaTOLL. Zmiany dla kierowców od 1 października 2021 r.

mm śr, 22 września 2021 15:15

Tylko 8 dni zostało do wygaszenia viaTOLL. Od 1 października użytkownicy powinni przesiąść się na e-TOLL.

Pinkasy ziemi łomżyńskiej

mm śr, 22 września 2021 11:48

– Nikt inny czegoś takiego nie dokonał, to w skali kraju ewenement, że tyle ksiąg pamięci dla polskojęzycznego czytelnika zostało wydanych przez jeden ośrodek! – mówi dr Małgorzata Frąckiewicz, wiceprezes Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Potwierdziła to wtorkowa promocja pinkasów z Łomży, Stawisk, Zambrowa i Ciechanowca, a ŁTN już zapowiada publikację kolejnych. Za szczególne zasługi na niwie kultywowania lokalnej historii Małgorzata Frąckiewicz została doceniona Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego, przyznaną przez zarząd województwa i wręczoną w czasie spotkania przez wicemarszałka Marka Olbrysia.

Jesienne migracje zwierząt

mm śr, 22 września 2021 11:01

Rozpoczyna się jesień, pora mgieł, opadających liści i wzmożonej migracji zwierząt. Tylko dzisiejszej nocy doszło do dwóch kolizji samochodów z sarnami.

Renta rodzinna dla rozpoczynających studia

mm śr, 22 września 2021 09:42

Absolwenci, którzy dostali się na studia i pobierają rentę rodzinną z ZUS, powinni powiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o kontynuacji nauki. Muszą to zrobić w określonym terminie, by nie mieć przerwy w wypłacie świadczenia.

Łóżka chowane w szafie

JJS śr, 22 września 2021 08:24

Niewielka ilość miejsca we własnym mieszkaniu, czy domu sprawia, że ciągle będziemy poszukiwać rozwiązań, które bezpośrednio poprawią komfort naszego życia, nie zabierając przy tym i tak niewielkiej przestrzeni. Łóżko chowane do szafy to propozycja, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Idealny pomysł na oszczędność przestrzeni.

Zmarł Inżynier Mirosław Sajczyk (+64)

mm wt, 21 września 2021 18:37

Inżynier Mirosław Sajczyk (+64) zmarł w niedzielę w Białostockim Centrum Onkologii. Dyrektor Rejonu Energetycznego w Łomży od 2016 do 2018 i wieloletni prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży cieszył się szacunkiem i sympatią ludzi. - Mirek był bardzo dobrym człowiekiem: dobrym kolegą i wyrozumiałym przełożonym - wspomina technik Stanisław Tyszka, który w Rejonie Energetycznym pracował od 1972 r. - W latach 80. przyszedł Mirek, tuż po studiach w wydziale elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Wyprzedzanie czy wyścig TIR-ów

mm wt, 21 września 2021 17:44

Niebezpieczną sytuację zarejestrował kierowca we wtorek rano na drodze krajowej 61 Łomża – Ostrołęka. Na filmie widzimy wyprzedzanie na linii ciągłej, omijanie wysepki po lewej stronie, a także utrudnianie wyprzedzenia.

Robotnicy MPGKiM naprawiają kładkę nad Łomżyczką

mm wt, 21 września 2021 15:07

Kładka dla pieszych prowadzi nad rzeką Łomżyczka z ulicy Wesołej ku ulicy Sosnowej na Osiedlu Maria w Łomży. - W niedzielę wieczorem, około godziny 20., otrzymaliśmy zgłoszenie, że została przewrócona i zepchnięta do rzeki poręczobalustrada - informuje kierownik Krzysztof Siedlecki z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży.

Nadmiar alkoholu zabił

mm wt, 21 września 2021 14:33

Funkcjonariusze Policji 10 dni temu zostali wezwani do domu we wsi Szostaki w gminie Jedwabne w powiecie łomżyńskim. Okazało się, że 28-letni mężczyzna spożywał ze znajomym alkohol tak mocny albo w tak dużych ilościach, że aż się przewrócił. Upadek był tragiczny.

Szybki konkurs na zdjęcia ogrodu naturalistycznego

mm wt, 21 września 2021 08:45

Stowarzyszenie Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi ogłosiło konkurs fotograficzny ph. "Pokaż nam swój naturalistyczny ogród". Joanna Żołna z ŁPKDN zapewnia, że są do wygrania: aparat fotograficzny, pamięć zewnętrzna i atrakcyjne nagrody. - Celem jest pokazanie bioróżnorodności przydomowych ogródków mieszkańców Miasta Łomży, Gminy Łomża, Gminy Piątnica i Gminy Wizna - mówi Pani Żołna. - Oceniamy bioróżnorodność oraz znaczenie dla natury.

Refinansowanie pożyczki - sposób na wydłużenie terminu spłaty chwilówki

JJS wt, 21 września 2021 08:12

Refinansowanie chwilówek to metoda na wydłużenie terminu spłaty zobowiązania. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Dzięki temu z pewnością zyskamy czas na zorganizowanie środków na uregulowanie długu, ale będziemy musieli ponieść koszty dodatkowe. Sprawdź jakich kosztów spodziewać się przy pożyczce na spłatę innej pożyczki i czy jest to jedyna metoda na wyjście z długów!

Trzy lata programu "Czyste powietrze"

mm pon, 20 września 2021 17:18

11 tys. wniosków na kwotę 210 mln zł dotacji i 20 mln zł pożyczek. To bilans działania przez trzy lata programu „Czyste powietrze” w województwie podlaskim.

Wrak auta przy "Orliku" MOSiR w Łomży

mm pon, 20 września 2021 15:36

- Od czerwca MOSiR milczy i nie widać, aby w jakikolwiek sposób próbował rozwiązać problem - napisał do 4lomza.pl Czytelnik, który zauważył mazdę przy "Orliku" na Katyńskiej. - Pojazd stoi w tym miejscu już od ponad roku, a dodatkowo stał się przedmiotem aktów wandalizmu. W kwietniu było to tylko urwane lusterko, natomiast obecnie jest już powgniatana karoseria i powybijane szyby. O sprawie wiedzą: Policja, MPGKiM i Straż Miejska. Wszyscy jak jeden mąż wskazują na MOSiR.

Czołówka w Nagórkach

mm pon, 20 września 2021 14:10

W Nagórkach czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Droga jest zablokowana, kierowcy sami opuścili pojazdy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę