sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Wypadek w Marianowie

Foto: Wypadek w Marianowie
cz pon, 16 października 2017 17:03

Dwa samochody osobowe zderzyły się w Marianowie kolo Łomży. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Ruch na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo odbywa się wahadłowo.

Zabił siekierą ojca - trafił do aresztu na 3 miesiące

cz pon, 16 października 2017 16:10

Sąd Rejonowy w Łomży zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec 28-letniego Pawła O. To mieszkaniec Piątnicy, który w piątek przed wieczorem siekierą miał zabić własnego ojca.

Polowa jeszcze rozkopana

Foto: Polowa jeszcze rozkopana
cz pon, 16 października 2017 15:00

Od poniedziałku kierowcy w Łomży mieli mieć do dyspozycji wyremontowaną ulicę Polową. Remont newralgicznej, przebiegającej przez środek miasta, ulicy zaczął się na początku kwietnia i miał być ukończony do połowy października. Niestety tak się nie stało, a jak się okazuje utrudnienia związane z jej remontem mogą potrwać jeszcze blisko dwa miesiące.

Czy warto stosować suchy szampon?

Foto: Czy warto stosować suchy szampon?
JJS pon, 16 października 2017 08:57

Suche szampony są bardzo pomocne, jak chcemy przywrócić włosom świeży wygląd, a jednocześnie nie mamy czasu bądź możliwości, by je umyć. Jest również dobry przy stylizacji, wiedzą o tym fryzjerzy, którzy od dawna go stosują. Nie jest jednak łatwo dobrać odpowiedni kosmetyk tego rodzaju, trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Droga mu się skończyła?

Foto: Droga mu się skończyła?
cz pon, 16 października 2017 08:45

Wyładowana gryzem ciężarówka wypadła z drogi pod Łomżą. Do zdarzenia doszło przed świtem w okolicach Starej Łomży przy Szosie. Jadąca drogą od Zosina ciężarówka przecięła drogę krajową nr 63 Łomża – Zambrów i zatrzymała się w rowie po drugiej stronie drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale były utrudnienia w ruchu.

MPK Łomża likwiduje 10 kursów do 3 okolicznych gmin

Foto: MPK Łomża likwiduje 10 kursów do 3 okolicznych ...
cz pon, 16 października 2017 08:07

- Rosną ceny paliwa, cen biletów nie możemy podnieść, bo ludzie przestaliby jeździć, a wójtowie gmin nie chcą płacić za przewozy mieszkańców wsi na swoim terenie, dlatego zlikwidowaliśmy 10 kursów, na których czasami było ledwie kilku pasażerów – tłumaczy Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. 6 nierentownych kursów autobusów zniknie z rozkładów jazdy MPK w gminie Łomża (linie 12 i 14), dwa w gminie Piątnica (1-ka) i 2 w gminie Wizna (15-tka). Pojawi się jeden dodatkowy kurs 9-tki z Nowogrodu do Łomży, by rozładować tłok poranny w drodze dzieci i młodzieży do szkół. Nierentowne kursy będą zawieszone od 1. listopada.

Makabryczne morderstwo w Piątnicy

Foto: Makabryczne morderstwo w Piątnicy
cz pt, 13 października 2017 21:47

W piątek przed wieczorem na jednej z posesji w Piątnicy znaleziono zwłoki mężczyzny. Przeprowadzona w sobotę sekcja zwłok potwierdziła, że mężczyzna zmarł od uderzeń siekierą. Na głowie miał pięć ran rąbantch - mówił prokurator Maria Kudyba z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Zarzut zabójstwa usłyszał syn mężczyzny. Nie przyznał się.

Logo na 600-lecie Łomży namalował Roman Borawski

Foto: Logo na 600-lecie Łomży namalował Roman Borawski
cz pt, 13 października 2017 19:14

- Elementem centralnym jest błękitna, lekko wijąca się rzeka Narew, nad którą powstało miasto z kamieniczkami, jak te przy Starym Rynku, a pod nią widoczny jest kawał ziemi mazowieckiej, żółte piaski kurpiowskie – opowiada swój syntetyczny obraz malarz Roman Borawski z Łomży, którego zwycięska praca była jedną z 31, jakie zgłosili pełnoletni autorzy w otwartym konkursie na logo, tj. znak graficzny, promujący jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Malarz w nagrodę dostanie 2 000 zł brutto, ale satysfakcję przyniesie reprodukowanie logo na materiałach jubileuszu. - Wykorzystałem kolory flagi Łomży, sugerując koronę na znak, że to miasto królewskie i książęce.

Centrum Katolickie jest dla wszystkich

Foto: Centrum Katolickie jest dla wszystkich
cz pt, 13 października 2017 19:10

– Chcemy uaktywnić ludzi, dać im możliwość twórczego spędzania czasu w miłym gronie i przyjaznej atmosferze – mówi Ewa Gąsiorowska zapraszając najmłodszych na nowe zajęcia plastyczne, a najstarszych do Akademii aktywnego seniora w Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Zbudowane na początku wieku Centrum Katolickie cały czas tętni życiem, prowadząc działalność formacyjną, kulturalną, edukacyjną i rekreacyjną.

Dyżury sądowych mediatorów

Foto: Dyżury sądowych mediatorów
cz pt, 13 października 2017 15:49

W związku z organizacją obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji przypadającego na 19.10.2017 r. oraz Tygodnia Mediacji, we wszystkich sądach łomżyńskiego okręgu odbędą się bezpłatne dyżury, których celem jest bezpłatna informacja, konsultacja i mediacja – zapowiada sędzia Janusz Wyszyński z Sądu Okręgowego w Łomży.

Zmiany w CIT-8 w 2017 roku

Foto: Zmiany w CIT-8 w 2017 roku
JJS pt, 13 października 2017 13:11

CIT-8 jest zeznaniem skierowanym do podmiotów, które muszą złożyć informację o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych. W 2017 roku wprowadzono ważne zmiany do poprzednio obowiązujących zasad podatkowych, z którymi powinien zapoznać się każdy kogo może dotyczyć CIT-8 2017.

Poszukiwacze z Łomży

Foto: Poszukiwacze z Łomży
cz pt, 13 października 2017 12:50

13 października to Dzień Ratownictwa Medycznego. Mało znane święto powołane ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym w 2006 roku. W Łomży świętuje je m.in. Grupa Ratownicza Nadzieja działająca przy parafii pw. Krzyża Świętego, która w prezencie od Wiesława Grzymały, dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, otrzymała profesjonalną torbę ratunkową. - Mamy życzliwość i oparcie w lokalnej społeczności – cieszy się ks. dr Radosław Kubeł koordynator i twórca grupy, która dziś skupia około 160 ratowników w Łomży i oddziałach w Olsztynie, Białymstoku i Ostrołęce.

Nikt nie chciał rozbierać zbudowanych przed rokiem kręgów

Foto: Nikt nie chciał rozbierać zbudowanych przed rok...
cz pt, 13 października 2017 08:48

Żadna oferta nie wpłynęła na ogłoszony przez miasto przetarg na wykonanie robót budowlanych i dostawę wyposażenia na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży. To jeden z czterech przetargów jakie miasto ogłosiło w związku realizacja projektu rewitalizacji. Jego zakres jest największy obejmuje m.in. dobudowę alejek spacerowych, toalety, budowę instalacji wodociągowej do podlewania roślin, monitoring, dostawę ławek i koszy na śmieci, ale przede wszystkim budowę fontanny i tężni. Te mają stanąć w miejscach, gdzie przed rokiem te same władze miasta kazały zbudować wielkie brukowane koła. Teraz one i część prowadzący do nich alejek muszą zostać rozebrane.

Purchawka gigant z carskiego fortu w Piątnicy

Foto: Purchawka gigant z carskiego fortu w Piątnicy
cz cz, 12 października 2017 15:03

- Dwa dni temu znalazłem takiego niesamowitego grzyba – mówi pan Rajmund, pokazując swoje znalezisko. Kula grzyba wygląda jak brązowa piłka futbolowa z lekko pomarszczonej skóry. - Jestem zapalonym grzybiarzem od dziesiątków lat, ale takich rozmiarów okazu jeszcze nie widziałem. Szkoda, że tej purchawki nie można przyrządzić do słoiczka na zimę...

Tysiące zagrożeń bezpieczeństwa

Foto: Tysiące zagrożeń bezpieczeństwa
cz cz, 12 października 2017 13:17

Jazda z nadmierną prędkością i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych to najczęściej zgłaszane z regionu zdarzenia na policyjnej mapie zagrożeń bezpieczeństwa. W samej Łomży, gdzie na pierwszym miejscu jest alkohol, na trzecim znajduje się niewłaściwe parkowanie. Policji zgłoszono już blisko 300 tego typu zdarzeń. Spożywający alkohol i źle zaparkowane samochody przeszkadzają przede wszystkim mieszkańcom blokowisk na południu miasta. Na pędzące samochody uskarżają się zaś przede wszystkim mieszkańcy z ul. Browarnej. Niemal co trzecie zgłoszenie dotyczy tej ulicy.

Potrzebni są bohaterowie

Foto: Potrzebni są bohaterowie
cz cz, 12 października 2017 08:40

To już ostatnie dni, by zostać Wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. - Bycie SuperW to szansa na pomoc potrzebującym, ale także na rozwój osobisty, wpływ na rzeczywistość i okazja do poznania wyjątkowych ludzi – przekonuje Magdalena Wierzbicka, koordynator ds. promocji Stowarzyszenia WIOSNA podkreślając, że to właśnie od liczby wolontariuszy zależy skala pomocy, jaką otrzymają potrzebujące rodziny i dzieci.

Kominek w domu: żeliwo kontra stal

Foto: Kominek w domu: żeliwo kontra stal
JJS cz, 12 października 2017 08:34

Materiał, z którego robi się kominki, ma przed sobą trudne zadanie. Przez wiele lat musi wytrzymywać ogromne gorąco, dobrze reagować na różnice temperatur, a dodatkowo powinien akumulować ciepło, czyli gromadzić je, a potem stopniowo oddawać. Najlepiej radzą z tym sobie żeliwo i stal. Których z tych metali lepiej się sprawdza?

Wideorejestratory coraz popularniejsze. Dlaczego?

Foto: Wideorejestratory coraz popularniejsze. Dlaczego?
JJS cz, 12 października 2017 08:32

Wideorejestratory stały się ostatnimi laty bardzo popularne. Skąd jednak wziął się ich fenomen? Jak wybrać odpowiednie urządzenie? Jak zyskać pewność, że używamy go w sposób legalny?

Bogaty 1% dla psów z łomżyńskiej „Arki”

Foto: Bogaty 1% dla psów z łomżyńskiej „Arki”
cz cz, 12 października 2017 08:20

– Dzięki wsparciu miłośników psów z całej Polski za rok ubiegły otrzymaliśmy aż 43 tysiące złotych – mówi Bożena Jarząbek kierownik schroniska dla psów Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. – To znacznie więcej niż w latach poprzednich. Serdecznie wszystkim dziękujemy, bo jest to dla nas poważny zastrzyk finansowy! Uzyskane w ten sposób pieniądze są przeznaczane na remonty i inwestycje w prowadzonym przez ŁTOnZ schronisku dla bezdomnych psów „Arka”.

Pędził w porsche

cz śr, 11 października 2017 18:18

Z prędkością blisko 160 km/h pędziło porsche drogą pomiędzy Łomża a Ostrołęką. W pobliżu Sierzput Starych zatrzymali je policjanci, którzy patrolowali drogę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Za kierowca siedział 58-letni mieszkaniec województwa warmińsko – mazurskiego.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0