czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Zmarł ks. Ferdynand Gryszko budowniczy kościoła Bożego Ciała w Łomży

Foto: Zmarł ks. Ferdynand Gryszko budowniczy kościoła...
cz pt, 20 kwietnia 2018 18:27

W piątek, w wieku 73 lat, po przeżyciu 48 lat w kapłaństwie, zmarł ksiądz prałat Ferdynand Jan Gryszko długoletni proboszcz i budowniczy kościoła parafialnego pw. Bożego Ciała w Łomży – poinformowała Łomżyńska Kuria Diecezjalna. Uroczystości pogrzebowe zaczną się we wtorek, a ciało księdza zostanie pochowane w środę w Mońkach.

Groźne zderzenie w Starej Łomży

Foto: Groźne zderzenie w Starej Łomży
cz pt, 20 kwietnia 2018 17:44

Renault Megane zderzyło się z VW Passatem w Starej Łomży. Do wypadku doszło po godz. 16. na drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów, ale w miejscu wypadku nadal są utrudnienia w ruch, który odbywa się wahadłowo. Po wypadku na badania do szpitala zabrano małe dziecko przewożone w jednym z aut.

Mam firmę – jak mogę ją ochronić?

Foto: Mam firmę – jak mogę ją ochronić?
JJS pt, 20 kwietnia 2018 15:57

Prowadzenie działalności to nie tylko dążenie do maksymalizacji zysku, ale również świadomość ryzyka strat, na jakie jest się narażonym. Odpowiedzialni właściciele małych i średnich firm potrafią je skutecznie ograniczyć, ubezpieczając się na wypadek konkretnych sytuacji, które mogłyby zachwiać płynnością finansową przedsiębiorstwa. A minimalizując ryzyko mogą ze spokojem skupić się na tym, co najważniejsze, czyli rozwijaniu własnego biznesu.

Apelacja Gońca z smsa o dyskryminację w ratuszu - oddalona

Foto: Apelacja Gońca z smsa o dyskryminację w ratuszu...
cz pt, 20 kwietnia 2018 15:45

- Rozstrzygnięcie sądu jest, jakie jest, lecz mamy z panem powodem zupełnie inne zdanie – krótko komentuje mecenas Anna Olender oddalenie przez Sąd Okręgowy w Łomży apelacji Gońca, który procesuje się z Urzędem Miejskim w Łomży, do wyroku Sądu Rejonowego o dyskryminację gońca miejskiego w pracy. - Goniec nie dostawał pensji do wysokości najniższej krajowej oraz od tego nie miał prawidłowo naliczanej premii – przypomina niektóre wątki zagmatwanej sprawy sprzed roku mec. Olender. Temat dyskryminacji pojawił się jako element wcześniejszej sprawy, gdy „Goniec za pracę z smsa” "prosił" prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o zaległe przez 9 miesięcy pracy premie od lipca 2015 do kwietnia 2016 i za używanie własnego samochodu do rozwożenia korespondencji.

Rowerzystka potrącona na Zawadzkiej

Foto: Rowerzystka potrącona na Zawadzkiej
cz pt, 20 kwietnia 2018 13:48

Młoda kobieta trafiła do szpitala po tym, gdy przejeżdżając rowerem po przejeździe rowerowym przez ul. Zawadzką potrącił ją starszy kierowca fiata punto. Do wypadku doszło około godz. 13.00 na przejeździe prowadzącym pomiędzy Skate Parkiem a Parkiem Jana Pawła II.

To (nie) armagedon na targowisku...

Foto: To (nie) armagedon na targowisku...
cz pt, 20 kwietnia 2018 12:35

Setki ludzi przeciskających się między stoiskami handlarzy ustawionymi wzdłuż chodników przy ul. Dworcowej i przy wjeździe na dworzec autobusowy. Kierowcy samochodów szukających skrawka miejsca, gdzie można zaparkować... Armagedon – tak jeden z kupujących określał to co działo się w piątkowe przedpołudnie wokół targowiska miejskiego zlokalizowanego między ul. Sikorskiego a Dworcową. Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się prace przy budowie parkingu na którym miąłby powstać tymczasowy dworzec autobusowy vis a vis wiaty hali targowej przy ul. Dworcowej w Łomży. Z użytkowania wyłączono cały duży plac przeganiając na boki handlarzy i kupujących.

Park się zazieleni

Foto: Park się zazieleni
cz pt, 20 kwietnia 2018 10:18

Gospodarstwo Szkółkarskie Henryk Hinca z Dobrzycy koło Piły w województwie wielkopolskim ma zająć się posadzeniem drzew, krzewów, kwiatów oraz założeniem trawników i kwietnych łąk w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Wszytko ma być gotowe latem przyszłego roku. Za nasadzenia i pielęgnację roślin przez trzy kolejne lata miasto ma zapłacić 1 mln 670 tys. zł, czyli o ponad 200 tys. zł mniej niż planowały na to wydać władze Łomży.

Duży ryś na drodze leśnej niedaleko Stawisk

Foto: Duży ryś na drodze leśnej niedaleko Stawisk
cz pt, 20 kwietnia 2018 08:12

- Jechałem przez las samochodem w okolicy Stawisk około godziny 10. rano i niespodziewanie zobaczyłem rysia, siedzącego na drodze – opowiada Marceli Kossewski, 34-letni leśnik z Leśnictwa Stawiski, o środowej przygodzie. Ryś to niezwykle rzadki gatunek największego w Polsce dzikiego kota, który dorasta do ponad metra długości. W naszej części kraju drapieżnik sporadycznie pojawia się w Puszczy Piskiej, Puszczy Augustowskiej i Puszczy Białowieskiej. - Był pomarańczowo-żółty, miał czarne cętki na sierści i ciemne pędzelki z włosów na uszach – opisuje szczęśliwy obserwator.

CBA: Nawet 56 mln strat. Nadzór nad prowadzonymi czynnościami sprawuje Prokuratura Okręgowa w Łomży

Foto: CBA: Nawet 56 mln strat. Nadzór nad prowadzonym...
cz cz, 19 kwietnia 2018 14:24

Agenci Delegatury CBA w Białymstoku w ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w spółce skarbu państwa tj. ENEA S.A. polegającej na nieprawidłowym obrocie biomasą z weszli do 10 biur i firm na terenie całej Polski. Zabezpieczane są dokumenty i dane elektroniczne.

Drogowcy wejdą na skrzyżowanie Piłsudskiego z Kazańską

Foto: Drogowcy wejdą na skrzyżowanie Piłsudskiego z K...
cz cz, 19 kwietnia 2018 14:19

W piątek powinny rozpocząć się prace związane z przebudową skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ul. Kazańską – poinformował ratusz zapowiadając utrudnienia w ruchu. - Kierowcy jadący Piłsudskiego od strony Szosy Zambrowskiej nie będą mogli skręcać w lewo w ulicę Kazańską. Czasowo z ruchu może być wyłączany również jeden z pasów dwupasmowej ul. Piłsudskiego – przekazał Łukasz Czech zaznaczając, że prace mają potrwać do końca maja. To pierwszy z etapów zapowiadanej przed rokiem poprawy niebezpiecznego zjazdu z Alei Piłsudskiego do szpitala. Zagrożenie potęgują zawracający tu kierowcy wyjeżdżający z oddalanej o kilkadziesiąt metrów Kazańskiej.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku. Rolniku nie czekaj złóż wniosek już teraz!

Foto: Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na pó...
cz cz, 19 kwietnia 2018 09:36

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru. Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to czas od 15 marca do 15 maja br.

Katyń „Nie pamiętam” w Łomży

Foto: Katyń „Nie pamiętam” w Łomży
cz cz, 19 kwietnia 2018 08:19

Niemal z żadnym zainteresowaniem spotkała się trzecia łomżyńska edycja przeglądu filmowego „Echa Katynia”. W Muzeum Północno-Mazowieckim wyświetlono najnowszą produkcję Instytutu Pamięci Narodowej, przejmujący spektakl telewizyjny „Nie pamiętam” w reżyserii Mirosława Mamczura. Film powstał na podstawie wspomnień zesłańców, członków rodzin oficerów zamordowanych w Katyniu, i sowieckiego zbrodniarza, który „wykonywał rozkazy”, a przed egzekucją „tylko wiązał ręce wrogów ludu”. Przed 78. laty w Katyniu, Charkowie i Miednoje zginęło blisko 22 tysiące polskich oficerów. Aby ślad po nich zaginął sowieci wywieźli ich rodziny na Sybir.

Jeżeli będziemy mówili ich imiona, nazwiska, pseudonimy to znaczy, że Oni żyją

Foto: Jeżeli będziemy mówili ich imiona, nazwiska, ps...
cz śr, 18 kwietnia 2018 16:56

14 paneli wystawy IPN „Kwatera Ł – panteon narodowy pod cmentarnym murem” stanęło na Starym Rynku w Łomży. Wystawa jest swoistym podsumowaniem prac poszukiwawczych prowadzonych w latach 2012–2017 na tak zwanej Łączce cmentarza powązkowskiego w Warszawie. Zespół IPN, kierowany przez prof. Krzysztofa Szwagrzyka, odkrywał tu szczątki żołnierzy wyklętych, które ukryli komunistyczni mordercy.

Tańszy prąd na budowie domu

Foto: Tańszy prąd na budowie domu
JJS śr, 18 kwietnia 2018 14:07

Start budowy wymarzonego domu wymaga wielu przygotowań. Wśród nich warto zawrzeć decyzję o doprowadzeniu prądu - bez niego trudno ruszyć z budową. Warto również w tym momencie pomyśleć, jak na drogim prądzie budowlanym zaoszczędzić oraz utrzymać niskie rachunki za prąd przez wiele lat.

Spółdzielnie mieszkaniowe i MPGKiM wyłączają ogrzewanie

Foto: Spółdzielnie mieszkaniowe i MPGKiM wyłączają og...
cz śr, 18 kwietnia 2018 12:33

- Podjęliśmy wspólnie z ŁSM i MPGKiM decyzję, że od dzisiaj wyłączamy ogrzewanie w naszych budynkach – informuje Leszek Konopka, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży. - Warunki pogodowe i temperatury na dworze poprawiły się na tyle, że nie ma co ogrzewać klatek schodowych i suszarni. Prognozy przewidują ciepło powyżej 20 stopni Celsjusza w słońcu, dlatego przychyliliśmy się do propozycji mieszkańców, żeby nie pobierać w tym sezonie ciepła od MPEC.

Nielegalne papierosy w ładunku mleka w proszku

Foto: Nielegalne papierosy w ładunku mleka w proszku
cz śr, 18 kwietnia 2018 11:46

Transport 3600 paczek nielegalnych papierosów przechwycili celnicy z Łomży. Papierosy ukryte były w workach w tirze przewożącym mleko w proszku.

Jak dbać o biżuterię Swarovski?

Foto: Jak dbać o biżuterię Swarovski?
JJS śr, 18 kwietnia 2018 08:59

Biżuteria Swarovski od wielu lat podoba się kobietom. Po wyroby słynnej firmy sięgnęła Marylin Monroe, gdy śpiewała Happy Birthday dla prezydenta Kennedy’ego, a także Jennifer Lopez, gdy rozpalała zmysły, tańcząc w teledysku do piosenki On the floor. Po biżuterię z kryształami sięgają także zwykłe kobiety, które chcą czuć się pięknie w czasie własnego ślubu bądź podczas sylwestrowego balu. Jak prawidłowo dbać o wyroby z kryształami Swarovski’ego?

Wiosna na start. Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie w Szepietowie już wkrótce

Foto: Wiosna na start. Targi Ogrodnicze i Targi Pszcz...
mm śr, 18 kwietnia 2018 08:17

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na Wiosenne Targi Ogrodnicze Targi Pszczelarskie, które odbędą się 21-22 kwietnia 2018 roku. Nasze Targi są idealną okazją do wiosennych zakupów ogrodniczych i sadowniczych na najbliższy sezon. Będzie możliwość zapoznania się z ofertami wielu wystawców, porównaniu cen i jakości produktów przez nich oferowanych oraz odmian roślin, które nas interesują.

Tatuażystka z Łomża nagrodzona

Foto: Tatuażystka z Łomża nagrodzona
cz wt, 17 kwietnia 2018 15:14

Paula, czyli 24-letnia Paulina Szumska ze studia tatuażu Psycho Ink w Łomży zajęła trzecie miejsce w kategorii Duży Tatuaż Kolorowy podczas Białystok Tattoo. W weekend na Targi Tatuaży do Białegostoku zjechało 27 tatuatorów z Polski i zagranicy.

Zabawa na 600-lecie

Foto: Zabawa na 600-lecie
cz wt, 17 kwietnia 2018 14:34

Honoraria wykonawców 220 tysięcy złotych. Zaplecze sceno-techniczne ponad 73 tysiące złotych. ZAIKS 22 tysiące złotych. Spełnienie wymagań riderowych wykonawców 5 tysięcy złotych. To tylko niektóre koszty związane z trzydniową zabawą z okazji Wielkiego Jubileuszu 600-lecia miejskości Łomży. Gwiazdą imprezy będzie Perfect. Jego honorarium w przeciwieństwie do wszystkich innych wykonawców, zostało utajnione. Umowę z Perfect Management podpisał MDK-DŚT, a nie ratusz. 600-lecie Łomży przypada w połowie czerwca. Imprezy planowane są na cały weekend 15 - 17 czerwca, a my mamy aktualny plan wydarzeń.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0