czwartek, 23 stycznia 2020 napisz DONOS@

Zbyt szybcy

cz pon, 20 stycznia 2020 12:46

W sobotę rano policjanci z drogówki zatrzymali w Miastkowie kierowce mercedesa, który jechał z prędkością o 52 km/h większą niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. Po południu na Szosie do Mężenina w Łomży wpadł kierowca renault, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 57 km/h.

Zapaliła się butla z gazem

Foto: Zapaliła się butla z gazem
cz pon, 20 stycznia 2020 09:35

W niedzielne wczesne popołudnie zapaliła się butla z gazem w jednym z domów w Wygodzie. Strażacy chwalą właściciela, który ryzykując poparzenie wyniósł ją na zewnątrz. - Mężczyzna doznał lekkich poparzeń i nie musiał być poddawany hospitalizacji – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.

Sarkofag biskupa Stefanka, całun i relikwie świętych

Foto: Sarkofag biskupa Stefanka, całun i relikwie świ...
cz pon, 20 stycznia 2020 08:55

- Przywilejem każdego biskupa jest wybrać miejsce swego pochówku, a biskup łomżyński w latach 1996 – 2011 Stanisław Stefanek wskazał podziemną kryptę pod prezbiterium Katedry. Dlatego w podziemiach zbudowany już został sarkofag z brązowego granitu z zawołaniem biskupim „In omnibus Christus” - mówił ks. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej w Łomży.

Ciśnienie 1042 hPa

cz pon, 20 stycznia 2020 08:30

W poniedziałek o godzinie 8. rano ciśnienie w Łomży wynosiło 1042 hPa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już w weekend wydał ostrzeżenia przed bardzo wysokim ciśnieniem atmosferycznym. Szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego i związany z tym wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu może powodować nadmierne pobudzenie układu nerwowego: trudności z koncentracją – ostrzegają synoptycy.

Chcą zostać Miss

Foto: Chcą zostać Miss
cz nie, 19 stycznia 2020 20:51

Ponad 60 kandydatek z najodleglejszych zakątków naszego regionu zgłosiło się na sobotni casting do wyborów Miss i Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2020. - Na ogłoszenie wyników castingu, wszystkie jego uczestniczki będą musiały jeszcze chwilkę poczekać. Przed nami jeszcze castingi min w Kolnie i Grajewie – mówi Anna Kurządkowska-Kosińska organizatora wyborów najpiękniejszych mieszkanek Ziemi Łomżyńskiej, które w tym roku organizowane są po raz piąty.

Pochowanie biskupa Stefanka w czwartek w Katedrze

Foto: Pochowanie biskupa Stefanka w czwartek w Katedrze
cz so, 18 stycznia 2020 17:04

W poniedziałek wieczorem trumna z ciałem zmarłego ks. bp Stanisława Stefanka zostanie wystawiona w kaplicy w Domu Wspólnoty Kapłańskiej. Tego dnia przy ciele zmarłego byłego ordynariusza łomżyńskiego, modlić się będą księżą z tego Domu. Następnego dnia odbędzie się wystawienie trumny z ciałem zmarłego biskupa w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny), a w środę przed wieczorem trumna trafi do Katedry. Tam w czwartek odbędą się uroczystości pogrzebowe po których, ciało śp. bp Stanisława Stefanka zostanie pochowane w Katedrze. Porządek uroczystości pogrzebowych zmarłego w piątek biskupa seniora przedstawił ks. bp Janusz Stepnowski w skierowanych do wiernych diecezji „Słowie Biskupa Łomżyńskiego o zmarłym biskupie Stanisławie Stefanku”.

„Nikt nie oblał”. Dyplomy MBA dla VIP-ów w Łomży

Foto: „Nikt nie oblał”. Dyplomy MBA dla VIP-ów w Łomży
cz so, 18 stycznia 2020 16:27

Master of Business Administration to jedne z najbardziej prestiżowych studiów menadżerskich, a do kilku lat także przepustka do rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. W Łomży studia MBA zorganizowała Uczelnia Jańskiego. Dyplomy zdobyli tu posłowie, wicewojewoda, samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek państwowych i samorządowych z miasta i regionu. Większość studiowała za pieniądze z bonów wypłacanych z unijnego projektu realizowanego przez Urząd Miejski w Łomży. Wartość bonów edukacyjnych przyznanych na studia MBA w Jańskim wynosi już ponad 660 tysięcy złotych.

Przewodniczący Episkopatu po śmierci bp. Stefanka: Jego życie opisują słowa „We wszystkim Chrystus”

Foto: Przewodniczący Episkopatu po śmierci bp. Stefan...
cz pt, 17 stycznia 2020 20:35

„In omnibus Christus. We wszystkim Chrystus” – słowa biskupiego zawołania śp. biskupa Stanisława opisują szczególny rys nie tylko jego pasterskiej posługi, ale całego jego życia – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście kondolencyjnym po śmierci bp. Stanisława Stefanka, biskupa seniora diecezji łomżyńskiej.

Zmarł ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior

Foto: Zmarł ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior
cz pt, 17 stycznia 2020 18:27

W piątek przed wieczorem w szpitalu w Lublinie zmarł 84-letni ks. biskup Stanisław Stefanek. To poprzedni Biskup Łomżyński. Funkcję pełnił przez 15 lat od października 1996 roku do listopada 2011 roku. W ubiegłym roku świętował jubileusz 60-lecia kapłaństwa.

Małe osiedla z większymi szansami w BO 2021

cz pt, 17 stycznia 2020 16:12

- Myślę o powiększeniu kwoty 2 milionów złotych na Budżet Obywatelski w przyszłości, ale zależy to najpierw od efektów, jak zaproponowana nowa forma sprawdzi się w praktyce – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży, zapowiadając przedstawienie Radzie Miasta zmian w regulaminie BO 2021. Propozycja wprowadza nową kategorię zadań – osiedlowych, ażeby każde z 15 osiedli w mieście miało do dyspozycji w BO 2021 swoje 50 tys. zł brutto na inwestycje i zadania społeczne. Suma na uroczystość osiedlową czy piknik sąsiedzki nie będzie mogła przekroczyć 10 tys. zł brutto.

Zapchane parkingi

Foto: Zapchane parkingi
cz pt, 17 stycznia 2020 16:07

W ubiegłym roku tylko w Urzędzie Miejskim w Łomży zarejestrowano 5723 pojazdy. Co prawda w tym samym czasie, z powodu zbycia ubyło ich 2810, a kolejnych 626 pojazdów wyrejestrowano z racji demontaż, kradzież lub sprzedaż za granicę, ale i tak aut jest dużo więcej niż było kiedykolwiek. Ich liczba samochodów rośnie z roku na rok... Z danych ratusza wynika, że w Łomży zarejestrowanych jest już blisko 44 tysiące pojazdów.

Hangar powoli montowy

Foto: Hangar powoli montowy
cz pt, 17 stycznia 2020 14:18

„Pechowy” hangar lotniczy, który przeleżał w częściach blisko 8 lat, zdaje się coraz bardziej wyglądać tak, jak powinien od dawna. Co prawda nie dotrzymano trzeciego z wyznaczonych terminów na jego ułożenie, ale wydaje się, że koniec jest już blisko... Miejscy urzędnicy podali czwarty termin zakończenia prac.

Zaginął 47-letni mieszkaniec gm. Wizna

Foto: Zaginął 47-letni mieszkaniec gm. Wizna
cz pt, 17 stycznia 2020 12:52

Policjanci poszukują zaginionego 47-letniego mieszkańca Starego Bożejewa. Mężczyzna 28 grudnia 2019 r. wyszedł z miejsca zamieszkania i dotąd nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.. Policja prosimy o pomoc w jego odnalezieniu.112.

Kiedy otwarcie obwodnicy Kupisk?

Foto: Kiedy otwarcie obwodnicy Kupisk?
cz pt, 17 stycznia 2020 10:10

- Jeżeli nie będzie skargi ponownej jednego z mieszkańców wsi Kupiski, będziemy oddawać na koniec lutego tego roku – zapowiada Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego odpowiedzialny m.in. za inwestycje na drogach wojewódzki. Obwodnica Kupisk Starych powstała w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród. Prace budowlane zakończono na początku września 2019 roku, ale na nową drogę nadal nie mogą wjeżdżać samochody.

Niebezpieczne skrzyżowanie

Foto: Niebezpieczne skrzyżowanie
cz pt, 17 stycznia 2020 09:19

Od czwartkowego poranka nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. gen. Władysława Sikorskiego i Zawadzkiej. To jedno z większych skrzyżowań w mieście, a brak sterującej ruchem sygnalizacji sprawia, że jest tu wyjątkowo niebezpiecznie. Dziś przed godziną 9. zderzyły się tu skoda i suzuki. Na szczęście nikomu z jadących samochodach nic złego się nie stało. Łukasz Czech z ratusza zapowiada, że dzisiaj w godz. 12:00-15:00 zostanie podjęta próba naprawy sygnalizacji na tym skrzyżowaniu.

Próby oszustwa na „inspektora kontroli skarbowej”

Foto: Próby oszustwa na „inspektora kontroli skarbowej”
cz pt, 17 stycznia 2020 08:51

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku ostrzega przed e-mailami informującymi o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”. - Krajowa Administracja Skarbowa nie jest autorem tych e-maili. Jest to kolejne oszustwo, w którym najprawdopodobniej chodzi o wyłudzenie danych osobowych lub zawirusowanie komputerów nieostrożnych osób – ostrzega Radosław Hancewicz, z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Prowadzący działalność gospodarczą mieszkańcy regionu, także Łomży, takie e-maile otrzymują od środy.

Komendant bez p.o.

Foto: Komendant bez p.o.
cz pt, 17 stycznia 2020 08:41

Po półtora miesiącu bycia „p.o.” czyli pełniącym obowiązki, mł. insp. Krzysztof Woźniewski został pełnoprawnym szef łomżyńskich policjantów. Formalnie na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Łomży został powołany wczoraj, choć obowiązki pełnił od początku grudnia.

Szybko jadą i tracą prawa jazdy

cz cz, 16 stycznia 2020 13:00

Dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona zatrzymali w tym tygodniu łomżyńscy policjanci. We wtorek szybkiego złapano w okolicach Śniadowa, wczoraj w Miastkowie. W ubiegłym roku w ten sposób w Łomży i okolicy prawo jazdy na trzy miesiące straciło 128 kierowców.

Modernizacja Starego Rynku droższa niż oczekiwano

Foto: Modernizacja Starego Rynku droższa niż oczekiwano
cz cz, 16 stycznia 2020 12:29

Od prawie 6 milionów do niemal 8 milionów złotych wynoszą oferty firm zainteresowanych zlecaniem im prac na przebudowę czerwonego placu Starego Rynku w Łomży. Inwestycję miasto chce przeprowadzić dzięki pozyskanej unijnej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Oczekiwano, że uda się znaleźć wykonawcę, który wykona prace za mniej niż 5,3 mln zł, ale najtańsza ze złożonych ofert przekracza 5,9 mln zł, a pozostałe są znacząco droższe.

Muzyk oficjalnie zastępcą dyrektora

Foto: Muzyk oficjalnie zastępcą dyrektora
cz cz, 16 stycznia 2020 11:51

Potwierdzają się nasze wczorajsze informacje o powołaniu Agnieszki Muzyk na stanowisko zastępcy dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Dziś jej nazwisko pojawiło się na oficjalnej stronie internetowej Agencji.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę