Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 października 2020 napisz DONOS@

Utrudnienia na Wojska Polskiego - rozpoczynają remont

Foto: Utrudnienia na Wojska Polskiego - rozpoczynają ...
mm śr, 14 października 2020 09:47

Dziś na ul. Wojska Polskiego, w okolicach skrzyżowania z ul. Sikorskiego, pracownicy firmy BIK-Projekt Sp z o.o. rozpoczęli rozstawianie znaków drogowych informujących o remoncie. Kilka dni temu, inna firma, także zaczęła prace na odcinku ul. Sikorskiego – ul. Polowa. Droga jest przejezdna, ale pojawiają się utrudnienia.

Dla kogo materac 100x200 będzie optymalnym zakupem?

Foto: Dla kogo materac 100x200 będzie optymalnym zaku...
JJS śr, 14 października 2020 08:23

Dowiedz się, kto powinien mieć taki rodzaj materaca i jak go idealnie dopasować.

Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej od Senatora RP Marka Adama Komorowskiego

Foto: Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej od Senator...
JJS śr, 14 października 2020 08:07

Szanowni nauczyciele, pracownicy oświaty, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w związku z panującą epidemią koronawirusa i odwoływanymi uroczystościami w tym roku, chciałbym tą drogą złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i podziękować za trud jakże odpowiedzialnej pracy edukacyjnej i wychowywania dzieci i młodzieży. Praca wszystkich pracowników oświaty jest nieocenionym naszym wspólnym dobrem.

Ogólnopolski protest rolników w Warszawie

Foto: Ogólnopolski protest rolników w Warszawie
mm wt, 13 października 2020 19:46

- Rząd PO i PSL traktowali nas rolników jak frajerów, a ten rząd (PIS) chce od razu wybić nas rolników jak kaczki – mówi rolnik Mieczysław Kaliściak po powrocie z dzisiejszej manifestacji rolników w Warszawie.

Oferty na szeroką drogę z Jedwabnego do Wizny

Foto: Oferty na szeroką drogę z Jedwabnego do Wizny
mm wt, 13 października 2020 16:38

Cztery firmy złożyły oferty na remont drogi Wizna – Jedwabne. Dziś w Starostwie Powiatowym w Łomży otwarto koperty z ofertami. Różnica między najtańszą a najdroższą wynosi prawie 10 mln.

Sąd nad uchwałą śmieciową - uzasadnienie NSA

Foto: Sąd nad uchwałą śmieciową - uzasadnienie NSA
mm wt, 13 października 2020 15:59

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku ponownie będzie musiał zająć się sprawą „starej” uchwały śmieciowej Łomży. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, po skardze Rady Miejskiej 24. lipca 2020 roku, uchylił w całości wydany w grudniu 2019 roku wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez WSA w Białymstoku. Stwierdził przy okazji, co kwestionowało Miasto, że skoro osoba jest członkiem wspólnoty samorządowej ma prawo skarżyć taką Uchwałę.

Jak pić yerba mate? Poznaj ostrokrzew paragwajski!

Foto: Jak pić yerba mate? Poznaj ostrokrzew paragwajski!
JJS wt, 13 października 2020 11:15

Ostrokrzew paragwajski to wiecznie zielone drzewo pochodzące z Ameryki Południowej. Oryginalny smak suszu z tej rośliny oraz jej właściwości sprawiły, że yerba mate zyskała popularność na całym świecie. Jakie zalety mają napary z ostrokrzewu i jak pić yerba mate?

Główny Lekarz Weterynarii zwiedził Ubojnię w Podgórzu

Foto: Główny Lekarz Weterynarii zwiedził Ubojnię w Po...
mm wt, 13 października 2020 11:00

Robert Rytel zaprosił Głównego Lekarza Weterynarii do Ubojni Zwierząt w Podgórzu, ponieważ - jak wyjaśnił 4lomza.pl - chciał "pokazać, jak dzisiaj wygląda biznes mięsny". - Rozmawialiśmy o skali naszego biznesu, nowoczesnych technologiach, jakości i serwisie, pokazaliśmy, w jakim stylu pracujemy - opowiadał nam 45-letni założyciel w 1998 r. firmy i do dziś jej właściciel. Niezależnie od tego, zapytaliśmy o wrażenia z wizyty GLW dr. Bogdana Konopkę (lat 59) - był pełen podziwu.

Od 15 października osoby represjonowane mogą składać wnioski o świadczenie wyrównawcze

Foto: Od 15 października osoby represjonowane mogą sk...
mm wt, 13 października 2020 10:20

Działacze opozycji antykomunistycznej, a także osoby represjonowane z przyczyn politycznych, których emerytura lub renta inwalidzka bądź renta z tytułu niezdolności do pracy jest niższa niż 2400 zł, dostaną dodatek wyrównawczy – zapewnia Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

Foto: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”
mm wt, 13 października 2020 09:46

W okresie jesienno-zimowym, w całym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do powstania pożarów w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych.

Strażacy przypominają

Foto: Strażacy przypominają
mm pon, 12 października 2020 14:33

W związku z rozpoczętym okresem grzewczym łomżyńscy strażacy przestrzegają przed niewłaściwym użytkowaniem oraz pozostawianiem bez dozoru urządzeń grzewczych.

Pali się budynek przy al. Legionów

Foto: Pali się budynek przy al. Legionów
mm pon, 12 października 2020 14:00

Trzy zastępy zawodowej straży pożarnej gaszą pożar budynku mieszkalno-usługowego przy al. Legionów 61 w Łomży. Budynek został ewakuowany, ruch na drodze odbywa się z małymi utrudnieniami.

Idzie deszcz i możliwy przymrozek

Foto: Idzie deszcz i możliwy przymrozek
mm pon, 12 października 2020 09:56

W poniedziałkowe popołudnie nad region nadciągnie deszcz. Momentami opady mogą być intensywne. Zrobi się chłodniej, będzie pochmurno i deszczowo.

Rekordowy 1 % dla psów z Arki

Foto: Rekordowy 1 % dla psów z Arki
mm pon, 12 października 2020 08:40

Ponad 60 tysięcy złotych z odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2019 otrzymało Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. – To rekordowa wpłata, dziękujemy bardzo! – mówi Bożena Jarząbek, kierownik schroniska Arka. – Dzięki tym dodatkowym środkom mamy możliwość wykonania różnych inwestycji i remontów; na przykład ostatnio zrobiliśmy dodatkowe, bardzo funkcjonalne ogrodzenie wejścia do schroniska, gdzie ktoś przyjeżdżający może zaparkować.

Uratowali 5 żyć

Foto: Uratowali 5 żyć
mm nie, 11 października 2020 13:46

- Dziś oficjalnie zamykamy sezon ratowniczy 2020 na rzece Narew - ogłosił w sobotnie popołudnie Tomasz Malinowski, prezes WOPR w Łomży. - Sezon zamykany miłym akcentem, ponieważ jest kręcenie programu „Poszukiwacze historii”, a my dbamy o bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie – dodawał z dumą.

Odnaleziono ciało poszukiwanego Janusza F.

mm nie, 11 października 2020 12:01

Policja potwierdza odnalezienie ciała poszukiwanego Janusza F. Mężczyzna podejrzany był o to, że w miejscowości Brzozowo k. Kolna dokonał zabójstwa swojej żony. Jego ciało miało zostać znalezione w Brzozowie koło Kolna.

Chcą dokopać się do historii

Foto: Chcą dokopać się do historii
mm so, 10 października 2020 17:36

- Szukamy barki przeprawowej z uzbrojeniem. Zostały tu one razem z mostami spalone przez wycofujących się Rosjan w XVIII wieku – wyjaśnia Andrzej Gutowski z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Scubamaniak. Operacja zaczęła się już w piątek, kiedy to grupa nurków penetrowała dno Narwi niedaleko przepompowni.

Krewki młodzieniec w starciu z rurą od wentylacji

Foto: Krewki młodzieniec w starciu z rurą od wentylacji
mm so, 10 października 2020 10:38

W maju tego roku, w łomżyńskim Parku Jana Pawła II, krewki młodzieniec uszkodził element fontanny i drzewko. Widziało to oko kamery, co pozwoliło policjantom ustalić personalia 22-latka i zatrzymać.

Kolizja na ul. Zawadzkiej

Foto: Kolizja na ul. Zawadzkiej
mm pt, 09 października 2020 17:34

Dwa pojazdy osobowe zderzyły się na ul. Zawadzkiej na wysokości ul. Mazowieckiej. Ruch z utrudnieniami odbywa się w obu kierunkach.

Ukradła portfel w sklepie, widziała ją kamera

Foto: Ukradła portfel w sklepie, widziała ją kamera
mm pt, 09 października 2020 14:25

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzaną o kradzież portfela w jednym ze sklepów w Łomży. Nie widziała tego pokrzywdzona, ale widziała to kamera.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę