niedziela, 19 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Pomimo opracowania wielu nowych metod nauki języka niemieckiego, część osób wciąż wybiera tradycyjne

Foto: Pomimo opracowania wielu nowych metod nauki jęz...
mm pon, 13 sierpnia 2018 16:26

Zamiast tego warto jednak wypróbować inne sposoby, bo może się okazać, że będą one nie tylko tańsze, ale też bardziej efektywne.

Dług spłacą następcy

Foto: Dług spłacą następcy
cz pon, 13 sierpnia 2018 14:37

Od blisko 8,2 mln zł do nawet 9,6 mln zł – tyle Łomża będzie musiała zapłacić za obsługę rekordowego kredytu jaki władze miasta chcą zaciągnąć w tym roku. W poniedziałek w ratuszu otwierano koperty z ofertami banków, które gotowe są pożyczyć miastu 38,5 miliona złotych. Pieniądze są nam niezbędne na spłatę rat wcześniejszych kredytów oraz pokrycie części tegorocznego deficytu budżetu. Obecne władze spłatą tego kredytu chcą obarczyć tych, co będą rządzili dużo później. Prezydent Mariusz Chrzanowski raty rozpisał na 13 lat, przy czym w ciągu trzech najbliższych lat spłacane ma być po 600 tys. zł, a w trzech ostatnich latach rządzący wówczas następcy będą musieli oddać ponad 20 mln zł.

Potrącenie pieszego w Konarzycach

Foto: Potrącenie pieszego w Konarzycach
cz pon, 13 sierpnia 2018 12:36

Są utrudnienia w ruchu po potrąceniu pieszego w Konarzycach na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka. Ranny 61-letni mężczyzna trafił do szpitala. Na miejscu pracują są służby ratunkowe, a ruch samochodów odbywa się wahadłowo.

Kolizja na Zawadzkiej, korek na Zjeździe

Foto: Kolizja na Zawadzkiej, korek na Zjeździe
cz pon, 13 sierpnia 2018 11:56

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ul. Sybiraków. Policja podaje, że była to kolizja, co oznacza, że nie ma osób poszkodowanych. Przed południem były też duże utrudnienia na ul. Zjazd po tym gdy awarii uległa jadąca tędy ciężarówka.

Tysiące złotych z pikniku na rehabilitację Aleksa z Łomży

Foto: Tysiące złotych z pikniku na rehabilitację Alek...
cz pon, 13 sierpnia 2018 11:41

Przez 11 godzin na starej strzelnicy odbywał się piknik charytatywny dla Aleksa, 7-latka z Łomży, który od 2 miesięcy z poparzeniami leży w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Kilka tysięcy widzów zjawiło się na słonecznych zielonych błoniach osiedla Konstytucji 3 Maja. Ze sceny dobiegało granie i śpiewy kilkunastu wokalistów, licytowano obrazki, np. aniołów na desce: 350 zł, dzieciaki skakały na dmuchanych trampolinach i zjeżdżały z kolorowych stoków, malowały twarze i stały w kolejkach do wplatania warkoczyków. W namiotach wydawano pyszne zupy firmowe od łomżyńskich restauratorów i ciasta od cukierników, wabił grill z kiełbaskami - wszystko za datek do jednej z 14 puszek akcji, organizowanej przez grupy: Łomża Piecze Ciasta i Łomżyńskie Mamuśki.

Kolejny „za szybki” wpadł na tajne BMW

Foto: Kolejny „za szybki” wpadł na tajne BMW
cz pon, 13 sierpnia 2018 09:50

Policjanci z łomżyńskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego pirata drogowego. Wczoraj przed godziną 13. w okolicach Sierzput, na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęką, zatrzymali 41-latka, który oplem astrą pędził z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie dozwolone było 70km/h, a dodatkowo wyprzedzał na skrzyżowaniu. Policjanci od razu chcieli zatrzymać mu prawo jazdy, ale „szybki kierowca” nie miał dokumentu przy sobie, co było trzecim jego wykroczeniem.

Przygotowują obwodnicę Konarzyc

Foto: Przygotowują obwodnicę Konarzyc
cz pon, 13 sierpnia 2018 08:50

Niebawem rozpocznie się budowa obwodnicy Konarzyc. Inwestycję za ponad 35,3 mln zł, na zlecenie Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku wykona firma Budimex. Umowę podpisano na początku lutego, a obecnie trwają już procedury związane z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRiD). Dziś wieczorem zainteresowani mieszkańcy Konarzyc będą mogli się dowiedzieć jak będzie wyglądał harmonogram i przebieg robót, ale także jak ustalana będzie wysokości odszkodowań za grunty przejęte pod nową drogę.

Święto Chleba w Ciechanowcu

Foto: Święto Chleba w Ciechanowcu
cz pon, 13 sierpnia 2018 08:21

To była już osiemnasta edycja ciechanowieckiego Święta Chleba. Niedzielę w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka spędziły tysiące mieszkańców regionu i gości niemal z całej Polski. Można było porównać smaki pieczywa z kilkudziesięciu piekarń, poznać tradycje wypieku chleba, dawne zwyczaje żniwne, czy naocznie prześledzić rozwój techniki przyglądając się paradzie zabytkowych ciągników rolniczych.

Zaczną rozbiórkę starego dworca

Foto: Zaczną rozbiórkę starego dworca
cz pon, 13 sierpnia 2018 08:00

Dziś rozpocząć mają się prace związane z wyburzaniem części „starego” dworca autobusowego w Łomży. W pierwszej kolejności zlikwidowany ma być murek od strony Hali Targowej oraz toaleta publiczna znajdujący się pomiędzy dworcem a halą, a później także budynek dyspozytura ruch. Niedługo później prace w okolicy dworca rozpoczną miejskie MPWiK, MPEC i MPGKI, co wiązać się będzie z całkowitym zamknięciem wjazdu na teren dworca i do Hali Targowej od strony ulicy gen. Władysława Sikorskiego.

Kolejna czołówka na drodze do Łomży

Foto: Kolejna czołówka na drodze do Łomży
cz so, 11 sierpnia 2018 12:51

Volkswagen golf i renault megane zderzyły się czołowo w okolicach Wygodny na drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów. Do wypadku doszło po godzinie 11.30. Na miejscu zjawiły się wszystkie służby ratunkowe, w tym trzy karetki pogotowia. Strażacy podają, że pięć osób podróżujących autami zostało zabranych do szpitala na badania.

Czołówka za Kisielnicą

Foto: Czołówka za Kisielnicą
cz so, 11 sierpnia 2018 11:22

Dwa samochody osobowe zderzyły się na krajowej 61 w okolicy Kisielnicy na odcinku Łomża – Grajewo. Ostatecznie całe zdarzenie drogowe policja zakwalifikowała jako kolizję.

Trampola, zjeżdżalnia, muzyka i Batman na pikniku dla Aleksa

Foto: Trampola, zjeżdżalnia, muzyka i Batman na pikni...
cz pt, 10 sierpnia 2018 14:46

- Dobro do człowieka wraca, dlatego pomagamy Aleksowi, jak wcześniej Filipkowi – mówi Marta Sawicka z Łomży, szefowa Świata Zabaw, z którego piątka animatorów w niedzielę będzie na skate parku przy Konstytucji 3. Maja bawić się z dziećmi chustą, tunelem i bańkami wielkimi jak balony. Przyjdą Batman, Myszka Mini, Elmo i Krowa, by zachęcać do zbiórki pieniędzy na rehabilitację 7-letniego Aleksa z Łomży, który poparzył się i po 9 przeszczepach skóry leży w DSK w Białymstoku z nadzieją na wyleczenie. Grupa Łomża Piecze Ciasta robi słodkie smakołyki, restauratorzy gotują kotły smacznej zupy, a wokaliści jak Karolina Kaja i Eryk Mroczko, ćwiczą głosy przed występami na scenie. Chirurg profesor Wojciech Dębek cieszy się, że społecznicy pamiętają o chorym chłopcu.

Mieszkańcy uciekają

cz pt, 10 sierpnia 2018 14:32

To ilu mieszkańców ma Łomża najwyraźniej trudne jest do oszacowania nawet dla specjalistów. Najnowsze wyliczenia Głównego Urzędu Statystycznego podają, że na koniec 2017 roku w Łomży było ponad 63 tysiące mieszkańców. To byłoby więcej o ok. 300 osób niż rok wcześniej. Niestety według Urzędu Stanu Cywilnego w Łomży na koniec ubiegłego roku stałych mieszkańców mieliśmy tylko 59 tysięcy 706, a z osobami na pobyt czasowy w sumie dużo poniżej 62 tysięcy. Niestety dane miejskie wskazują, że łomżan z Łomży wyjeżdża coraz więcej. Tylko w ciągu sześciu miesięcy tego roku oficjalnie ubyło w Łomży 371 osób.

Burze będą silniejsze niż sądzili synoptycy

Foto: Burze będą silniejsze niż sądzili synoptycy
cz pt, 10 sierpnia 2018 13:59

Maciej Maciejewski, dyżurny synoptyk z białostockiego biura prognoz IMGW-PIB podniósł z pierwszego do drugiego stopień zagrożenia burzami z gradem jakie w piątkowe popołudnie i wieczór będą przechodziły nad całym województwem podlaskim. Lokalnie może spaść nawet do 60 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a porywami wiatru mogą osiągać prędkość do 115 km/h. Alert ostrzegający przed gwałtownymi burzami, silnym wiatrem i ulewnymi deszczami rozesłało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Wskoczy czy spadnie?

Foto: Wskoczy czy spadnie?
cz pt, 10 sierpnia 2018 12:04

Działacze łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej rozpoczęli akcję konsultacyjno-informacyjną „Jaka jest przyszłość Łomży?” Maciej Borysewicz, partyjny kandydat na nowego prezydenta Łomży, mówi, że chcą w dwa tygodnie poznać zdanie co najmniej tysiąca mieszkańców. Ankieta jest dostępna w internecie, ale partyjni działacze mają z nią wychodzić do mieszkańców. - Rozmowy to najlepszy sposób – mówi Borysewicz, który tłumaczy, że hasło „wskoczy czy spadnie?” jest symboliczne i nie dotyczy tylko kandydata na prezydenta. - Ja naprawdę martwię się o to czy Łomża wskoczy, czy Łomża spadnie. (...) Łomża może wskoczyć na wyższy poziom rozwoju(...) miasta subregionalnego, lub spaść do roli miasta powiatowego – mówi Borysewicz.

Potrącona rowerzystka

Foto: Potrącona rowerzystka
cz pt, 10 sierpnia 2018 09:32

Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jechała rowerem, gdy potrącił ją cofający samochód. Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 9. na ul. Adama Mickiewicza w Łomży.

Dziś padnie rekord upalnego lata?

Foto: Dziś padnie rekord upalnego lata?
cz pt, 10 sierpnia 2018 08:08

Wczoraj w Marianowie odnotowano 31,1°C. Według IMGW obok Suwałk, było to najcieplejsze miejsce w województwie podlaskim. Dziś może tu być nawet 33°C w cieniu. Nadal obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami, a synoptycy zapowiadają, że po południu od zachodu województwa zachmurzenie będzie wzrastało do dużego. Po południu mają pojawić się burze z ulewnymi opadami, a miejscami także z gradem. Tym synoptycy nadali pierwszy stopień zagrożenia.

Wypadek motocyklisty

Foto: Wypadek motocyklisty
cz cz, 09 sierpnia 2018 21:29

W czwartek przed godziną 21. doszło w Łomży do wypadku z udziałem motocyklisty. Na wysokości zjazdu do stacji paliw z ul. Zawadzkiej, przy Galerii Veneda motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Jadący motocyklem mężczyzna wywrócił się i z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Według wstępnych ustaleń policji wypadek spowodowała kobieta jadąca samochodem osobowym.

Ostatnie dni na zgłoszenie się strażaków ochotników

Foto: Ostatnie dni na zgłoszenie się strażaków ochotn...
cz cz, 09 sierpnia 2018 14:35

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR zachęca Ochotnicze Straże Pożarne z województwa podlaskiego do udziału w konkursie, nagrodą dla 5 najlepszych w województwie podlaskim jest torba medyczna z wyposażeniem dla ratowania życia ludzkiego OSP R1. Prace konkursowe można przesyłać jeszcze do 15 sierpnia 2018 r.

Pędzący 20-latek w punto

cz cz, 09 sierpnia 2018 10:07

Jest ograniczenie prędkości do 50 km/h, a 20-latek jechał z prędkością 107 km/h. Mieszkaniec powiatu siemiatyckiego wczoraj w Łomży pędził fiatem punto Szosą do Mężenina, gdy nagle... zatrzymali go policjanci, którzy kontrolowali prędkość jeżdżących miejską ulicą samochodów.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę