poniedziałek, 22 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Podejrzane pracownice fiskusa

Foto: Podejrzane pracownice fiskusa
cz śr, 17 kwietnia 2019 14:30

Dwie pracownice Urzędu Skarbowego w Kolnie usłyszały prokuratorskie zarzuty. Krystyna G. oraz Danuta C. miały sprawdzać danych osobowe podatników, a następnie przekazać je innym nieupoważnionym osobom, w celu osiągnięcia korzyści osobistych. - Śledztwo jest w początkowej fazie – mówi prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży.

Podwyżka śmieci znowu nie przeszła

Foto: Podwyżka śmieci znowu nie przeszła
cz śr, 17 kwietnia 2019 12:31

Radni miejscy nie podjęli uchwały zatwierdzającej proponowane przez prezydenta Łomży wyższe o ok. 1/4 stawki opłat za śmieci. Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na sesji nie było. Do podjęcia uchwały przekonywali „prezydenccy radni” i wiceprezydent Andrzej Garlicki. - To niepopularna decyzja, ale jednak konieczna – mówił argumentując, że zgodnie z prawem koszty systemu gospodarowania odpadami komunalnymi muszą być pokrywane z opłat mieszkańców. - Niech one będą wyższe, ale niech będą sprawiedliwe – odpowiadał radny Zbigniew Prosiński podkreślając, że prezydencka propozycja zakłada, że mieszkańcy blokowisk mają płacić więcej, aby zbilansować straty systemu powstałe na osiedlach domków jednorodzinnych. W głosowaniu radnych był remis - 11 „za” i 11 „przeciw”.

MPK będzie spółką

Foto: MPK będzie spółką
cz śr, 17 kwietnia 2019 11:45

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Zakład Budżetowy w Łomży zostanie przekształcone w spółkę miejską. Taką decyzję zdecydowaną większością głosów podjęli miejscy radni. - Formuła zakładu budżetowego już się wyczerpała – mówił przed głosowaniem wiceprezydent Andrzej Garlicki przekonując, że przekształcenie w spółkę stworzy możliwości rozwoju MPK. To będzie piąta miejska spółka obok ciepłowniczej MPEC, wodociągowo-kanalizacyjnej MPWiK, śmieciowej ZGO i Park Przemysłowy Łomża.

Jak zmienić wygląd mieszkania za pomocą plakatów?

Foto: Jak zmienić wygląd mieszkania za pomocą plakatów?
JJS śr, 17 kwietnia 2019 08:17

Większość osób (zwłaszcza kobiet) uwielbia wprowadzać zmiany w swych domach lub mieszkaniach. Nowe meble, wyposażenie czy choćby drobne gadżety mogą spowodować zupełną zmianę stylistyki lokalu. W jaki sposób zmienić design, wykorzystując plakaty i grafiki na ścianę? Czy jest to w ogóle możliwe? Sprawdź nasz poradnik.

Morawiecki zatwierdził „schetynówki” na 2019 rok

Foto: Morawiecki zatwierdził „schetynówki”  na 2019 rok
cz wt, 16 kwietnia 2019 18:34

Po kilku miesiącach premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań z województwa podlaskiego do dofinansowania w ramach tzw. „schetynówek”, o które samorządowcy z gmin i powiatów wnioskowali w ubiegłym roku. Na liście podstawowej dróg powiatowych jest 17 zadań, w tym dwa z Powiatu Łomżyńskiego, a na liście dróg gminnych 28 zadań, w tym po jednym z miasta Łomży i gmin: Łomża, Śniadowo, Jedwabne, Nowogród i Miastkowo.

Fontanna za pół miliona

Foto: Fontanna za pół miliona
cz wt, 16 kwietnia 2019 17:42

Niemal pół miliona złotych będzie kosztowała nas budowa fontanny w Parku Jana Pawła II. Miejscy urzędnicy dokonali wyboru najkorzystniejszej oferty w ósmym przetargu, po ponad półtora roku poszukiwania tańszego wykonawcy. Nim można było wybrać ofertę władze miasta musiały o ponad 50% zwiększyć kwotę, którą planowano wydać na to zadanie. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, wykonawca – firma z Białegostoku - będzie miał czas do końca sierpnia na zbudowanie fontanny w parku. Co ważne, aby ja postawić trzeba będzie rozebrać wielkie granitowe koło, które zbudowano tu w 2016 roku.

Groźny smog w Łomży

Foto: Groźny smog w Łomży
cz wt, 16 kwietnia 2019 15:09

Według oficjalnych pomiarów powietrze w Łomży jest najbardziej zanieczyszczone wśród miast województwa podlaskiego. Kilka dni temu informowaliśmy o ogłoszeniu „ALERTU POZIOMU 1” w związku z ryzykiem przekroczenia w tym roku poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM2,5. „Ryzyko” wynika z faktu, że w 2018 roku i latach poprzednich stwierdzano takie przekroczenia. - Także normy zanieczyszczeń powietrza pyłami PM10 są na granicy ogłaszania alarmów – mówił Dominik Polesiński, naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Białymstoku, podkreśla, że stacja pomiarowa w Łomży daje najgorsze wyniki w województwie, także ze względu na jej położenie – w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych. - W Łomży wpływ emisji niskiej na zanieczyszczenie powietrza jest bardzo widoczny – dodawał podkreślając, że to czym oddychamy ma związek z tym jak ogrzewany domy.

Dwa tygodnie na PIT-a

Foto: Dwa tygodnie na PIT-a
cz wt, 16 kwietnia 2019 11:22

Dwa tygodnie zostały do końca tegorocznej kampanii składania PIT-ów. Do tej pory rozliczyło się około 40% podatników. W urzędach nie ma kolejek, głównie dlatego, że ponad trzy czwarte zeznań składanych jest przez Internet.

CBA: Kolejne uderzenie w „mafię lekową”

Foto: CBA: Kolejne uderzenie w „mafię lekową”
cz wt, 16 kwietnia 2019 10:28

Pięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali agenci CBA. Sprawa dotyczy nielegalnego handlu lekami. Leki o wartości 16 mln zł wyeksportowane z Polski. Jak informuje CBA zatrzymań na terenie województw podlaskiego, małopolskiego, pomorskiego i łódzkiego zatrzymali funkcjonariusze białostockiej delegatury. To osoby związane z podmiotami prowadzącymi ogólnodostępne apteki.

Po przymrozkach

Foto: Po przymrozkach
cz wt, 16 kwietnia 2019 08:13

Do -2,5°C spadła nad ranem temperatura powietrza w okolicach Łomży. Przy gruncie mróz był jeszcze większy – w regionie wyniósł od -6°C do nawet -8°C. Dzięki promieniom słonecznym temperatura szybko rośnie. W ciągu dnia ma osiągnąć nawet 13°C w cieniu, przy czym jeszcze przed południem mają nadciągnąć chmury z których być może miejscami spadnie słaby deszcz.

T. Zaremba: Czy gospodarka odpadami musi drożej kosztować Łomżyniaków?

Foto: T. Zaremba: Czy gospodarka odpadami musi drożej...
cz wt, 16 kwietnia 2019 08:00

Jak bumerang wraca widmo znacznego wzrostu opłat „śmieciowych”. Od miesięcy trwa dziwna dyskusja o wzroście kosztów i koniecznym jego zbilansowaniu poprzez poważnie zwiększone opłaty Łomżyniaków. Zwykła (lub raczej powierzchowna) analiza finansowa gospodarki odpadami rzeczywiście nie stwarza pola manewru; koszty i dochody powinny się równoważyć. Do takiego wniosku nie potrzeba samorządu – wystarczy początkujący księgowy. Taka optyka prowadzi jednak do nieuchronnej galopady opłat, którymi próbuje się obciążać mieszkańców. Czy Radni miejscy mają się ograniczyć do funkcji księgowego - przy całym szacunku dla tej profesji? Ustawodawca widzi to zdecydowanie szerzej. Zdrowy rozsadek także nakazuje, by skupić się nie tylko na skutkach, ale zwłaszcza na przyczynach skutkujących większymi opłatami. I tu zaczynają się schody.

Pijany motocyklista chciał uciec „na stopa”

cz pon, 15 kwietnia 2019 15:19

O nietypowej interwencji donoszą policjanci. W okolicach Kolna motocyklista na widok policyjnego patrolu przewrócił motocykl, po czym „złapał stopa” i odjechał.

Cena dworca coraz wyższa

Foto: Cena dworca coraz wyższa
cz pon, 15 kwietnia 2019 14:46

Po raz kolejny ceny wykonania i montażu konstrukcji stalowej budynku dworca autobusowego w Łomży i peronów wraz z ich szklanym zadaszeniem, okazują się dużo wyższe niż oczekiwały władze miasta. Mimo zwiększenia kwoty na realizację inwestycji, najniższa cena z ofert przedsiębiorców jest jeszcze o blisko 50% droższa. Władze Łomży „po gospodarsku” nowy dworzec autobusowy budują od ponad roku i wszystko wskazuje na to, że gdyby od razu zlecono jego budowę „komercyjnie” byłoby nie tylko szybciej, ale i taniej.

Spłonął 86-latek

Foto: Spłonął 86-latek
cz pon, 15 kwietnia 2019 12:47

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Borkowie koło Kolna. 86-latek zginął w trakcie próby wypalenia suchych roślin. - Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mógł oblać się łatwopalną cieczą – podają policjanci.

Zapaliła się ciężarówka

Foto: Zapaliła się ciężarówka
cz pon, 15 kwietnia 2019 08:10

Przez ponad dwie godziny całkowicie zablokowana była droga krajowa nr 61 Łomża – Grajewo. W okolicach wsi Świdry-Dobrzyce, na odcinku pomiędzy Stawiskami a Szczuczynem zapaliła się ciężarówka przewożąca tzw. zrębki drzewne.

Nocne przymrozki

Foto: Nocne przymrozki
cz pon, 15 kwietnia 2019 07:53

Nad ranem temperatura powietrza spadła w regionie Łomży do ok. -1°C. Taką temperaturę powietrza zanotowano na stacji IMGW w Marianowie koło Piątnicy. Według synoptyków w ciągu dnia wzrośnie maksymalnie do dziś 10°C. Będzie słonecznie, ale wiatr północno-wschodni nadal będzie sprawiał, że temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa od rzeczywistej.

Niedziela Palmowa w Zbójnej

Foto: Niedziela Palmowa w Zbójnej
mm nie, 14 kwietnia 2019 17:01

Barwna procesja z wielkanocnymi palmami przeszła w niedzielę przez Zbójną. Wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki konkursu „Rozmaitości wielkanocne” na tradycyjne palmy, wycinanki i pisanki. Największe z palm miały po kilka metrów wysokości, a przy ich wyplataniu pracowały całe grupy czy rodziny.

Wielkanocny Jarmark na Starym Rynku

Foto: Wielkanocny Jarmark na Starym Rynku
cz so, 13 kwietnia 2019 14:21

Kilkadziesiąt straganów z palemkami wielkanocnymi czy pisankami, ale także tradycyjnymi wyrobami garmażeryjnymi, makowcami czy miodem stanęło w sobotę na Starym Rynku w Łomży. Można wybierać, smakować i kupować...

„Pasja” w drodze do wiernych

Foto: „Pasja” w drodze do wiernych
mm so, 13 kwietnia 2019 09:32

Misterium „Pasja” Michela de Ghelderode aktorzy Teatru Lalki i Aktora zaprezentowali w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Liczni widzowie byli zachwyceni i poruszeni spektaklem, realizowanym w ramach projektu „Pasja-Zbliżenia”, przybliżającego mieszkańcom mniejszych i większych miejscowości wielowiekowe tradycje ludowego teatru. Wcześniejsze przedstawienia jego tegorocznej odsłony odbyły się w Sejnach i Sokółce, a w Niedzielę Palmową łomżyńscy aktorzy wystąpią w Ostrołęce. Łącznie przez cztery lata wystawili już „Pasję” w kilkunastu świątyniach aż czterech diecezji, od Drohiczyna do Łysych.

„Domino” na Sikorskiego

Foto: „Domino” na Sikorskiego
cz pt, 12 kwietnia 2019 18:09

Trzy samochody osobowe zderzyły się na ulicy gen. Władysława Sikorskiego w Łomży. Do zdarzenia doszło przed skrzyżowaniem z ul. Różaną, w okolicy czarnego biurowca Parku Przemysłowego. Jednej osobie udzielana była pomoc przez załogę karetki pogotowia.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę