środa, 26 czerwca 2019 napisz DONOS@

Zdanowicz Zasłużony Kulturze - Gloria Artis

Foto: Zdanowicz Zasłużony Kulturze - Gloria Artis
cz so, 22 czerwca 2019 14:46

Zygmunt Zdanowicz, wieloletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i były wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Dekoracji całkowicie zaskoczonego wyróżnieniem Zdanowicza dokonała Magdalena Gawin Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Czuję się wzruszona, że mogłam odznaczyć odznaką Zasłużony dla Kultury Gloria Artis mojego Pana Dyrektora. Jestem absolwentką tego Liceum, jednego z najlepszych liceów w Polsce i jestem z tego bardzo dumna – mówiła goszcząc na odbywającym się w Łomży 30. Walnym Zjeździe Delegatów TPZŁ.

Wypadek koło Zosina

Foto: Wypadek koło Zosina
mm so, 22 czerwca 2019 11:49

Trzy osoby w tym dziecko trafili do szpitala w wyniku zderzenia dwóch aut osobowych na drodze krajowej 63 Łomża - Zambrów na wysokości Zosina.

Wystawa i koncert dla biskupa Stefanka

Foto: Wystawa i koncert dla biskupa Stefanka
mm so, 22 czerwca 2019 11:32

Okolicznościowa wystawa w Muzeum Diecezjalnym oraz koncert orkiestry Filharmonii Kameralnej zwieńczyły obchody 60-lecia święceń kapłańskich biskupa seniora Stanisława Stefanka. – Jestem w katalogu muzealnym jako obiekt ruchomy! – żartował podczas otwarcia wystawy 83-letni biskup Stefanek, dziękując licznie przybyłym za pamięć, życzenia i dowody sympatii. Zdjęcia z wystawy, archiwalne i autorstwa zaprzyjaźnionego z jubilatem Gabora Lörinczego, znalazły się też w okolicznościowym albumie „Bp Stanisław Stefanek“ wydanym przez muzeum. Finałem był koncert w katedrze z udziałem Jacka Szymańskiego i siedmiu chórów – nie tylko muzyczny prezent dla biskupa-melomana, ale też zwieńczenie jubileuszowego i pełnego sukcesów 40 sezonu Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.

Biskup Stefanek świętuje jubileusz 60-lecia kapłaństwa

Foto: Biskup Stefanek świętuje jubileusz 60-lecia kap...
cz pt, 21 czerwca 2019 17:23

- Bogu dziękuję za możliwość przeżycia tej rocznicy w kościele – powiedział ks. biskup Stanisław Stefanek na koniec 2-godzinnej mszy św. dziękczynnej za 60 lat swego kapłaństwa. W Katedrze w Łomży modliło się z 83-letnim Biskupem Jubilatem około 80 księży, w tym metropolici: białostocki abp Tadeusz Wojda i szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga, oraz ponad 200 wiernych, m.in., Kurpie z Myszyńca, Rycerze Kolumba, przedstawiciele władz województwa, miasta, starostwa i instytucji. Jubilat podziękował Bogu za Kościół Łomżyński, którym pokierował jako ordynariusz w latach 1996 – 2011, z optymizmem: - Może jeszcze pochodzę po tej świętej Ziemi Łomżyńskiej...

Agresja rodzi agresję... na drodze też

Foto: Agresja rodzi agresję... na drodze też
cz pt, 21 czerwca 2019 17:19

Pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja z Łomży zainaugurowali kampanię społeczną pn. „Ramię w ramię przeciwko agresji i brawurze na drogach”. Służby niemal codziennie, czasami po kilka razy na dobę, wyjeżdżają do zdarzeń na drogach regionu, aby pomagać i ratować ludzkie życie. Część z tych zdarzeń spowodowana jest przez brawurowe i ryzykowne zachowania szczególnie kierowców, a wspólna akcja ma zwrócić uwagę na szeroko rozumianą kulturę jazdy. - Na drodze nie ma miejsca na złość, gniew i agresję. Nie ma też miejsca na lekceważenie, łamanie zasad ruchu drogowego – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Na drodze liczy się odpowiedzialna jazda, a przestrzeganie obowiązujących przepisów jest fundamentem bezpieczeństwa nas wszystkich.

Wielki pogrzeb wójta Łady

Foto: Wielki pogrzeb wójta Łady
cz pt, 21 czerwca 2019 15:44

- Tata był bardzo szczęśliwą osobą. Od dzieciństwa wpajał nam, że należy robić to, co się kocha. A przede wszystkim żeby szanować ludzi. Powtarzał to ciągle – mówił Roman, syn Edwarda Łady, byłego wójta Piątnicy. W piątek w ostatniej drodze zmarłemu w środę samorządowcowi towarzyszyło ponad tysiąc osób – rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, mieszkańcy gminy i samorządowcy z całego regionu. Gdy ciało składano do grobu pochylało się nad nim kilkanaście sztandarów w większości szkół i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, a w ustawionych przy ogrodzeniu piątnickiego cmentarza samochodach strażackich włączono syreny alarmowe. - Jesteśmy tu Edwardzie gromadnie, bo tak bardzo byłeś lubiany – mówiła Lidia Małgorzata Grzejka, prezes LGD Stowarzyszenia „Sąsiedzi”, w którego działalność także zaangażowany był Edward Łada.

Lekarz pogotowia: „czas tam miał ogromne znaczenie”

Foto: Lekarz pogotowia: „czas tam miał ogromne znacze...
cz pt, 21 czerwca 2019 11:17

Wracamy do tragicznego zdarzenia z środowego popołudnia na skrzyżowaniu ul. Zjazd z ul. Rybaki. Doszło tu do śmiertelnego w skutkach wypadku nastoletniego rowerzysty i autobusu komunikacji miejskiej. Okoliczności i przyczyny zdarzania wyjaśnić ma śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Łomży. Świadkowie zdarzenia zwracają uwagę na stosunkowo długi, prawie 15 minutowy, czas dojazdu karetki pogotowia ratunkowego. Lekarz Mikołaj Czajkowski, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży przyznaje, że „czas tam miał ogromne znaczenie”.

Ciepło i burzowo

Foto: Ciepło i burzowo
cz pt, 21 czerwca 2019 08:48

Przed burzami z gradem ostrzegają synoptycy. Na mogą występować po południu, wieczorem i przez całą noc. W ich trakcie może spaść od 15 do 30, a lokalnie nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Miejscami możliwy jest także grad, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80 km/h.

Bp Stefanek: W ten gest wpisana jest najświętsza czynność i największe wydarzenie

Foto: Bp Stefanek: W ten gest wpisana jest najświętsz...
cz cz, 20 czerwca 2019 11:22

- Idąc dzisiaj w tym poszerzonym programie, ze świątyni na ulice, po prostu zagarniamy ze sobą wszystko co Boskie, ażeby naszemu ludzkiemu, zwykłemu życiu, oddać to co się temu życiu należy - to znaczy obecność Bożej miłości. Ona się należy w każdym miejscu i w każdej przestrzeni społecznej - mówił ks. biskup Stanisław Stefanek, który w Boże Ciało przewodniczył głównej Mszy Świętej w Katedrze Łomżyńskiej. Po niej wyszła procesja do czterech ołtarzy rozstawionej przy ulicach starej części miasta.

Zmarł Założyciel „Skaturu” Andrzej Skarzyński (+ 71)

Foto: Zmarł Założyciel „Skaturu” Andrzej Skarzyński (...
cz śr, 19 czerwca 2019 16:26

Andrzej Skarzyński, założyciel najstarszego prywatnego biura podróży w Polsce, zmarł we wtorek. Założył Biuro Podróży „Skatur” na początku lat 80. XX wieku i prowadził je prawie do końca życia przy ulicy Senatorskiej w Łomży. Był propagatorem walorów miasta i Ziemi Łomżyńskiej w Polsce i na świecie.

Tragiczny wypadek na Zjeździe

Foto: Tragiczny wypadek na Zjeździe
cz śr, 19 czerwca 2019 15:57

Autobus komunikacji miejskiej przejechał po nastoletnim chłopcu, który jadąc rowerem najprawdopodobniej wjechał na jezdnię wprost przed niego. Stan 14-latka jest bardzo ciężki. Pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala. Niestety tam zmarł.

Międzynarodowe badanie Wakacyjny Barometr 2019 - znamy wyniki!

Foto: Międzynarodowe badanie Wakacyjny Barometr 2019 ...
JJS śr, 19 czerwca 2019 15:08

Podróże zajmują ważne miejsce wśród wakacyjnych aktywności – taki wniosek płynie z najnowszego badania Wakacyjny Barometr 2019 od Grupy Ferratum. Jubileuszowa edycja ankiety przeprowadzonej w 17 krajach pokazała też, jak bardzo w ciągu roku może zmienić się nasze podejście do wakacyjnych wydatków. Odpowiedzi respondentów z 22 tysięcy gospodarstw domowych zostały ze sobą porównane, a wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdźcie!

Zmarł Edward Łada, były wójt Piątnicy

Foto: Zmarł Edward Łada, były wójt Piątnicy
cz śr, 19 czerwca 2019 14:30

W środę rano zmarł nagle Edward Łada, radny Powiatu Łomżyńskiego i były wieloletni wójt gminy Piątnica. Miał 69 lat. Jeszcze kilka dni temu był w składzie oficjalnej delegacji Powiatu Łomżyńskiego z wizytą w partnerskim Powiecie Dingolfing – Landau w Bawarii. - Cieszył się dobrym zdrowiem. Jego śmierć jest dla nas wszystkich wielkim zaskoczeniem – mówi Lech Szabłowski, starosta łomżyński. - Edward Łada był bardzo przyzwoitym, życzliwym człowiekiem - dodaje.

Piątkowa dyspensa od pokarmów mięsnych

Foto: Piątkowa dyspensa od pokarmów mięsnych
cz śr, 19 czerwca 2019 12:29

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał dekret w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w dniu 21 czerwca 2019 r.

Ruszył miejski „Letni Park Zabaw”

Foto: Ruszył miejski „Letni Park Zabaw”
cz śr, 19 czerwca 2019 12:23

To ma być namiastka zlikwidowanego kąpieliska miejskiego nad Narwią. Przy zamkniętym do końca miesiąca Parku Wodnego przy ulicy Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ruszył „Letni Park Zabaw”. To basen dla 20 osób, dwie sztuczne palmy, cztery parasole, kilka leżaków a obok dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód dla dzieci. LPZ dziś jest bezpłatny, w czwartek będzie zamknięty, a od piątku za wejście tu trzeba będzie zapłacić.

Jutro Boże Ciało

Foto: Jutro Boże Ciało
cz śr, 19 czerwca 2019 10:12

Jutro przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. To jedno z najważniejszych świąt kościelnych i ustawowo dzień wolny od pracy. Charakterystycznym elementem święta są barwne procesje, które wychodzą ze wszystkich polskich kościołów i parafii. - Przez udział w procesji publicznie wyznajemy wiarę w obecność Jezusa Chrystusa wśród nas – podkreśla ks. prał. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii Bożego Ciała w Łomży apelując w ogłoszeniach do wiernych: „Żywą wiarą i większą gorliwością odpowiedzmy na ostatnie profanacje ze środowisk homoseksualnych.”

Testowy autobus elektryczny na ulicach Łomży

Foto: Testowy autobus elektryczny na ulicach Łomży
cz śr, 19 czerwca 2019 09:20

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji rozpoczęło dwutygodniowe testy autobusu elektrycznego. To autobus czeskiej marki SOR o długości 11 metrów i pojemności pasażerskiej 82 osób w tym 28 miejsc siedzących. Dziś wyjechał na linię nr 10. - Chcemy sprawdzić rzeczywiste zachowanie autobusów elektrycznych w naszym mieście – mówił Janusz Nowakowski, dyrektor MPK Łomża. W planach miejskiego zakładu jest zakup dwóch autobusów elektrycznych.

Przedwakacyjna interwencja WOPR

Foto: Przedwakacyjna interwencja WOPR
cz śr, 19 czerwca 2019 08:11

- Przed godziną 18. zostaliśmy zaalarmowani, że grupa turystów wypożyczyła łódź w Porcie Łomża i po płynęła w górę rzeki. Niestety na wysokości Zosina popsuł im się silnik – opowiada Tomasz Malinowski, prezes Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Ratownicy WOPR wczoraj przed wieczorem zholowali łódź z turystami do portu, a od dziś zaczynają regularne patrolowanie Narwi w Łomży. Dla wszystkich którzy potrzebują pomocy w wodzie uruchomili też specjalny alarmowy numer telefonu.

Był dworzec, będzie nowe centrum handlowe

Foto: Był dworzec, będzie nowe centrum handlowe
cz wt, 18 czerwca 2019 16:21

Znikają perony starego dworca autobusowego w Łomży. W ich miejscu staną dwie duże hale oferujące łącznie niemal 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Inwestor – łomżyńska firma z branży piekarskiej – przed uzyskała pozwolenie na rozbiórkę znajdujących się na starym dworcu autobusowym budynków i zadaszeń peronów, oraz zgodę na budowę dwóch budynków usługowo – handlowych.

Zarząd województwa bez wotum zaufania

cz wt, 18 czerwca 2019 14:54

Sejmik nie przyjął uchwały udzielającej Zarządowi Województwa Podlaskiego wotum zaufania. Głosowanie nad nim jest nowym wymogiem wprowadzonym w związku obowiązkiem przedłożenia Sejmikowi dorocznego raportu o stanie województwa. Za zagłosowało 15 radnych, ale wotum zaufania udzielane jest bezwzględną większością głosów ustawowego składy Sejmiku, a więc 16 głosami „za”. „Nieudzielenie przez sejmik województwa wotum zaufania zarządowi województwa jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu” – brzmi jeden z punktów art. 34a. Ustawy o samorządzie województwa. Aby odwołać obecny zarząd województwa opozycja musiałaby mieć 18 głosów.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę