środa, 19 grudnia 2018 napisz DONOS@

Przekładane terminy rozpraw w powodu protestu w sądach

Foto: Przekładane terminy rozpraw w powodu protestu w...
cz pt, 14 grudnia 2018 15:12

Urzędnicy sądowi i pracownicy obsługi sądów okręgu łomżyńskiego nadal protestują, korzystając ze zwolnień lekarskich L-4. - Sytuacja jest prawie taka sama jak wczoraj, lecz paraliżu pracy u nas nie ma – informuje sędzia Ewa Kłapeć – Kalinowska, prezes Sądu Rejonowego w Łomży, gdzie w piątek na 70 pracowników sądowych nieobecnych było aż 60, w tym 55 przebywało na zwolnieniu lekarskim. - Jednakże z powodu absencji pracowniczej żadna sprawa nie została zdjęta z wokandy, ponieważ zostały wyznaczone nowe terminy posiedzeń i rozpraw. Daty nieodległe na styczeń i luty.

Wicemarszałek Olbryś od infrastruktury

Foto: Wicemarszałek Olbryś od infrastruktury
cz pt, 14 grudnia 2018 15:11

Marek Olbryś z Łomży jest wicemarszałkiem województwa podlaskiego pod którego nadzorem znalazły się zadania z zakresu infrastruktury i ochrony środowiska. To według powszechnych ocen „najbardziej intratna”, po marszałku, posada w zarządzie.

Meble ogrodowe od włoskiego producenta

Foto: Meble ogrodowe od włoskiego producenta
JJS pt, 14 grudnia 2018 13:52

Meble ogrodowe, które można znaleźć w wielu popularnych sklepach najczęściej nie zachwycają swoją jakością. Widać to zarówno po ich designie, jak i żywotności. Warto zatem zainteresować się ofertą mebli włoskiego producenta, które są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale też mają nowoczesny wygląd.

Tipli.pl - poznaj sekret zakupów tańszych nawet o 25%

Foto: Tipli.pl - poznaj sekret zakupów tańszych nawet...
JJS pt, 14 grudnia 2018 13:40

Grudzień to miesiąc ogromnych wydatków. Mikołajki, święta Bożego Narodzenia, zabawa Sylwestrowa. Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić pieniądze? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci kupować bez zmartwień. Poznaj sekret najtańszych zakupów i zadbaj o swój budżet, nie rezygnując z przyjemności.

Czy Trybunał Konstytucyjny uchroni Łomżę przed gigantyczną karą za śmieci?

Foto: Czy Trybunał Konstytucyjny uchroni Łomżę przed ...
cz pt, 14 grudnia 2018 11:02

- Słuszność naszych argumentów wydaje się być dostrzegana – mówi Marek Komorowski, radca prawny, który od kilku lat zabiega o maksymalne ograniczenie wymierzonej Łomży około 10-milionowej „kary za śmieci”. Komorowski reprezentuje Radę Miejską Łomży przed Trybunałem Konstytucyjnym, w którym domaga się stwierdzenia niezgodności jednego artykułu prawo ochrony środowiska z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. - Wczoraj odebrałem postanowienie z Trybunału Konstytucyjnego informujące, że po wstępnej kontroli skargi, została ona skierowania do rozpatrzenia. To dobra informacja, bo większość skarg odrzucana jest na tym etapie pracy Trybunału, ale – co ważniejsze – z uzasadnienia wynika, że słuszność naszych argumentów wydaje się być dostrzegana – podkreśla Komorowski.

Zielona choinka na święta odświeża w domu atmosferę

Foto: Zielona choinka na święta odświeża w domu atmos...
cz pt, 14 grudnia 2018 08:43

- Pięknego zapachu naturalnej choinki nic nie zastąpi nam w domu na święta Bożego Narodzenia – zapewnia znawca przyrody i nadleśniczy Dariusz Godlewski z Nadleśnictwa Łomża, które od 18. grudnia do 23. grudnia będzie sprzedawać świeże drzewka ze swoich plantacji: świerk pospolity, świerk srebrny i jodłę koreańską. - A na pewno nic nie zastąpi olejków eterycznych z choinki: alfa-pineny i beta-pineny, które mają właściwości bardzo korzystne dla dróg oddechowych, przynosząc ulgę oskrzelom i płucom na święta. Kiedy ludzie w domu zdrowi, to więcej mają powodów radości.

Wybuch w bloku na Moniuszki

Foto: Wybuch w bloku na Moniuszki
cz pt, 14 grudnia 2018 08:14

Kwadrans przed godziną 8. rano w jednym z mieszkań na piątym piętrze bloku przy ul. Stanisława Moniuszki prawdopodobnie wybuchł gaz. Z mieszkania wypadły okna i szyby. Zniszczona jest także część ściany. Według najnowszych informacji dwie osoby zostały poszkodowane. To mieszkające tu starsze małżeństwo. Po wybuchu zarządzono ewakuację około 30 mieszkańców z bloku, ale inspektorzy nadzoru budowlanego orzekli, że konstrukcja budynku nie została naruszona i sąsiedzi będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Protest „chorobowy” pracowników grozi paraliżem sądów

Foto: Protest „chorobowy” pracowników grozi paraliżem...
cz cz, 13 grudnia 2018 12:52

- Sytuacja jest krytyczna, ale to jeszcze nie paraliż wymiaru sprawiedliwości... – ocenia sytuację w czwartek południe sędzia Krzysztof Adamiak, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży: do pracy nie przyszło 23 urzędników sądowych i pracowników obsługi na 53 zatrudnionych. Sytuacja wygląda znacznie gorzej w sądach rejonowych w okręgu łomżyńskim. Na przykład, w Sądzie Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem na 22 pracowników sądowych do pracy w czwartek przyszedł zaledwie jeden, a w największym Sądzie Rejonowym w Łomży do pracy stawiło się 5 na 70 zatrudnionych. Na razie taki „chorobowy” protest to skutki – jak wyjaśniają związkowcy z sądów – przeciążenia obowiązkami i zbyt niskich zarobków. Domagają się gwarancji zmian od ministra sprawiedliwości. Na 192 pracowników sądów okręgu łomżyńskiego w pracy nie stawiło się aż 141, w tym 98 na L-4. Pracownicy sądowi zajmują się obsługą urzędniczą, administracyjną, finansową i techniczną sądów. Ich nieobecność powoduje, przykładowo, że nie ma komu protokołować przebiegu rozpraw albo ich nagrywać, zatrzymuje się obieg akt sądowych i masy dokumentów, jakie związane są z działaniem instytucji wymiaru sprawiedliwości w Polsce. To ogromnie rozległy obszar spraw z zakresu życia społecznego, od rozpraw karnych i cywilnych poczynając, na gospodarczych i rodzinnych kończąc.

Zamurowali kamienicę

Foto: Zamurowali kamienicę
cz cz, 13 grudnia 2018 12:36

Ponad stuletnia kamienica przy Polowej 65, której mieszkańcy głośno skarżyli się na urągające warunki w których musieli żyć, jest już pusta. Wykwaterowano ostatnie rodziny, które zajmowały lokale na najwyższej kondygnacji budynku, a dziś pracownicy MPGKiM, które administrowało walącą się kamienicą, zamurowali główne wejście do budynku. Zabytkowa kamienica tak ma oczekiwać na... miliony potrzebne na jej remont.

Dyrektor bez konkursu

cz cz, 13 grudnia 2018 11:43

Nie było konkursu, ani długiego zastanawiania się. 30-letni Dariusz Brakoniecki, dotychczasowy sekretarz Rady Nadzorczej miejskiej spółki śmieciowej, został ogłoszony nowym dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Dotychczasowy dyrektor MPGKiM przedwczoraj wieczorem został wybrany na wicemarszałka województwa.

Uratowały ich barierki

Foto: Uratowały ich barierki
cz cz, 13 grudnia 2018 09:45

Ford eskort jadący ulicą generała Władysława Sikorskiego od mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w kierunku Łomży wypadł na łuku z drogi i zatrzymał się na barierce ochronnej przed skarpą. W samochodzie jechały cztery osoby. Kierowca została zabrany do szpitala.

Pijany głąb w Passacie nie zmieścił się na ulicy

cz cz, 13 grudnia 2018 08:59

Prawie dwa i pół promila alkoholu miał w sobie kierowca volkswagena passata, który wczoraj po południu w Zawadach zderzył się z peugeotem podczas wymijania go. Policja podaje, że na szczęście nikomu nic się nie stało.

„Stylista” ubrał Stacha Konwę

Foto: „Stylista” ubrał Stacha Konwę
cz cz, 13 grudnia 2018 08:20

Koszulkę z napisem „Konstytucja” ma na sobie Stach Konwa. Legendarny przywódca Kurpiów w czasie walk z wojskami sasko-rosyjskimi w latach 1733–1735 stoi na pomniku u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Wojska Polskiego w Łomży. Konwa ma wyciągniętą do przodu rękę z zaciśniętą pięścią, a teraz jest w koszulce z napisem KONSTYTUCJA.

Stan wojenny

Foto: Stan wojenny
cz cz, 13 grudnia 2018 08:10

- Patrząc na to wydarzenie po 37. latach nie możemy zastanawiać się, czy było ono słuszne, czy nie – pisze prof. Krzysztof Sychowicz, historyk IPN i PWSIiP w Łomży w rocznicę wprowadzenia 13. grudnia 1981 roku stanu wojennego w Polsce. - Pamiętajmy, że wśród tzw. krzywd z tego okresu są zabici górnicy i ich rodziny, wyrzuceni z pracy za działalność związkową, zmuszeni do opuszczenia Polski bez prawa powrotu działacze NSZZ „Solidarność”. Twórcy stanu wojennego wprowadzili psychozę strachu, łamali wiarę w możliwość przeprowadzenia zmian społecznych i politycznych, a przede wszystkim udowadniali, że najważniejsze ma być ślepe posłuszeństwo wobec PZPR.

Potrącona na przejściu dla pieszych

Foto: Potrącona na przejściu dla pieszych
cz śr, 12 grudnia 2018 17:47

Kierująca toyotą yaris zjeżdżając z ul. gen. Władysława Sikorskiego w ul. Szeroką potrąciła przechodzącą po przejściu dla pieszych. Poszkodowana została zabrana do szpitala.

Dziwny „weterynarz”...

cz śr, 12 grudnia 2018 17:04

Coraz więcej informacji ujawnia prokuratura o zabiciu z zimną krwią przez lekarza weterynarii i myśliwego suki i jej szczeniaków. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu we wsi Pieńki Borowe koło Dobrzyjałowa. Według ustaleń śledczych weterynarz „działając ze szczególnym okrucieństwem”, pozbawił życia trzy nowonarodzone szczenięta i nakłonił myśliwego do zastrzelenia suki.

Trwa protest „chorobowy” w sądach w Zambrowie i Wysokiem

Foto: Trwa protest „chorobowy” w sądach w Zambrowie i...
cz śr, 12 grudnia 2018 16:32

- Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem nie stawiło się do pracy 21 osób z 22 zatrudnionych urzędników i personelu pomocniczego, zaś w Sądzie Rejonowym w Zambrowie było 13 osób nieobecnych z 23 zatrudnionych – informuje sędzia Krzysztof Adamiak, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży. - Żadna rozprawa w tych sądach nie została dziś odwołana. W pozostałych sądach okręgu łomżyńskiego w Łomży i Grajewie praca we wtorek i środę przebiegła bez zakłóceń. - Ludzie chorzy poszli na zwolnienia lekarskie, a zdrowi pracują – komentuje Justyna Przybylska z Prezydium Zarządu Krajowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ad rem. - Ale fakt, że pracownicy sądowi są od lat przepracowani, przemęczeni, zestresowani i za słabo opłacani.

Wicemarszałek Olbryś

Foto: Wicemarszałek Olbryś
cz śr, 12 grudnia 2018 16:16

- Nie jestem fircykiem – mówi 60-letni Marek Olbryś z Łomży, nowy wicemarszałek województwa podlaskiego. - Wyzwań jest sporo, ale nie mam małych dzieci. Mam doświadczenie i wiedzę, które chciałbym spożytkować dla dobra wspólnego. I nie zawieść oczekiwań tych 15 tysięcy ludzi, którzy na mnie głosowali – dodaje. We wtorek wieczorem Olbryś z PiS został wybrany jako wicemarszałek do nowego zarządu województwa stworzonego przez polityków tej jednej partii. - Dziś mieliśmy przejęcie władzy, a jutro zaplanowane jest pierwsze posiedzenie zarządu województwa, na którym formalnie zostaną rozdzielone kompetencje – mówi nie chcąc zdradzać czym będzie się zajmował przez najbliższe lata. Na pewno przestanie być dyrektorem MPGKiM.

Dorabiał na kradzieży alkoholi

cz śr, 12 grudnia 2018 14:42

Na przełomie listopada i grudnia z jednego z łomżyńskich dyskontów ktoś kradł alkohol. Wczoraj łomżyńscy policjanci ustalili, a dziś zatrzymali sprawcę tych czynów – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży wskazując, że to 23–letni mieszkaniec miasta, któremu przedstawiono zarzut kradzieży.

Będą unijne szkolenia z Internetu

Foto: Będą unijne szkolenia z Internetu
cz śr, 12 grudnia 2018 14:33

Około 130 osób ma być przeszkolonych z... Internetu. Gmina Łomża rozpoczęła nabór chętnych na darmowe szkolenia, które mają zwiększyć grupę „świadomych i kompetentnych użytkowników Internetu i e-usług”. Wójt Piotr Kłys mówi, że jest w gminie zapotrzebowanie na tego typu szkolenia np. wśród osób starszych. - Będziemy uczyć jak korzystać z e-usług, a nie jak klikać – mówi. 12-godzinne przeszkolenie jednego uczestnika w ramach unijnego projektu ma kosztować ok. 560 zł.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę