wtorek, 23 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Było za ślisko

Foto: Było za ślisko
cz śr, 17 stycznia 2018 09:50

Trzy kolizje nocą i sześć nad ranem zanotowali policjanci po śnieżnym ataku zimy w Łomży. Okazuje się, że szczególnie niebezpiecznie było na przejeździe kolejowym pomiędzy Łomżą a Konarzycami. Tu doszło trzech kolizji, przy czym dwie spowodował jeden kierowca.

Zima (nie) zaskoczyła drogowców?

Foto: Zima (nie) zaskoczyła drogowców?
cz śr, 17 stycznia 2018 08:35

- Zima nas wcale nie zaskoczyła. To jest normalne – mówi Mariusz Zapert, zastępca dyrektora Miejskiego przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży odpowiadając, na zarzuty, że ulice Łomży zasypane są śniegiem. - Odśnieżanie prowadzimy od wczoraj od godzin wieczornych non stop. W tej chwili cztery samochody jeżdżą po ulicach i sypią solą, a do tego ciągniki na mniejszych uliczkach i chodnikach. Nikt na niczym nie oszczędza – zapewnia Zapert dodając, że problem jest, że ten śnieg pada.

Coraz nas mniej

Foto: Coraz nas mniej
cz wt, 16 stycznia 2018 17:07

W ciągu roku Łomża straciła 167 osób. Od początku obecnej kadencji samorządu ubyło blisko pół tysiąca mieszkańców, a w ciągu ostatnich 8 lat aż dwa i pół tysiąca.

Szansa na zieleń w parku

Foto: Szansa na zieleń w parku
cz wt, 16 stycznia 2018 14:13

Trzy firmy złożyły oferty w odpowiedzi na miejski przetarg na założenie zieleni w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży. Dwie z nich są zainteresowane zleceniem jedynie na zachodnią część parku, a jedna także na wschodnią. W sumie miasto na posadzenie w parku blisko 500 drzew liściastych i iglastych, blisko 60 tysięcy krzewów, oraz 25 tysięcy bylin, założenie trawników i łąki kwietnej oraz ich pielęgnację przez pierwsze dwa lata chciało wydać ok. 1,9 mln zł. Ceny z ofert są do tego zbliżone, a wszystkie firmy wyraziły gotowość zakończenia prac latem przyszłego roku.

Nowy komendant policji w Grajewie

Foto: Nowy komendant policji w Grajewie
cz wt, 16 stycznia 2018 10:06

Po niespełna trzech miesiącach w Grajewie został wymieniony komendant policji. Od wczoraj jest nim podinspektor Marek Palecki, który zastąpił powołanego na to stanowisko pod koniec października młodszego inspektora Arkadiusza Bobowicza.

Mateusz Dardziński walczy o 5 tys. na spełnienie marzeń

Foto: Mateusz Dardziński walczy o 5 tys. na spełnieni...
cz wt, 16 stycznia 2018 08:47

Pochodzący ze Starych Kupisk Mateusz Dardziński jest studentem trzeciego roku Wydziału Transportu na Politechnice Warszawskiej na specjalności Logistyka i Technologia Transportu Kolejowego. Nim tam się dostał ukończył PG 6 i w I LO w Łomży. Teraz chce wygrać 5 tysięcy złotych na spełnienie marzeń. Mateusz bierze udział w konkursie PZU „Inwestycja w Przyszłość” i... potrzebuje wsparcia.

Idzie ocieplenie

Foto: Idzie ocieplenie
cz wt, 16 stycznia 2018 08:27

Nocą temperatura powietrza w okolicy Łomży spadła poniżej -10°C. Na stacji meteo IMGW w Marianowie pod Łomżą zanotowano -10,3°C. Przy gruncie mogło być jeszcze o 2 – 3 stopnie zimniej, ale temperatura odczuwała – według wyliczeń synoptyków, nad ranem w mieście wynosiła aż – 29°C. Teraz ma się ocieplać, bo zmienia się front. Po południu w mieście mają pojawić się opady śniegu, a jutro być może nawet +1°C.

Bezpieczny jak w ratuszu

Foto: Bezpieczny jak w ratuszu
cz wt, 16 stycznia 2018 08:15

Mieszkańcy Łomży wchodząc do miejskiego ratusza powinni czuć się bezpiecznie. Na zapewnienie bezpieczeństwa władze miasta wydają coraz więcej. Za ochronę ratusza zawodowej agencji ochrony zapłacimy w tym roku ponad 50 tysięcy złotych, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2014 roku, gdy „prawdziwy” ochroniarz w ratuszu pojawił się po raz pierwszy. Do tego pod koniec ubiegłego wydano niemal 30 tysięcy złotych na rozbudowę ratuszowego monitoringu, którego celem również – jak nam przekazano - jest zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa klientom i pracownikom Urzędu.

Tajemnicze zaginiecie... promu

Foto: Tajemnicze zaginiecie... promu
cz pon, 15 stycznia 2018 14:08

Nietypową akcję poszukiwawczą prowadzili policjanci na rozlewiskach Biebrzy. Ze względu na rozległy i trudno dostępny teren w akcję zaangażowano paralotniarzy. Dzięki ich zaangażowaniu już po niespełna dobie od zgłoszenia, odnaleziono zaginiony... prom rzeczny.

Korekcja wzroku? Tylko laserowo!

Foto: Korekcja wzroku? Tylko laserowo!
JJS pon, 15 stycznia 2018 13:55

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny wady wzroku nie muszą już utrudniać życia. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, zaćma, jaskra, choroby siatkówki i inne schorzenia narządu wzroku to dzisiaj nie problem.

Partyjne porachunki

Foto: Partyjne porachunki
cz pon, 15 stycznia 2018 13:44

„Dostawić szubienice i powiesić całe PO” to „ironiczna odpowiedź” i „manifestacja poglądów politycznych”, a nie przestępstwo z nienawiści – tak uznali łomżyńscy śledczy. Prokuratura Rejonowa w Łomży zatwierdziła postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa wobec wpisu na Twitterze radnego Prawa i Sprawiedliwości z Nowogrodu. Z wnioskiem o jego ściganie wystąpił m.in. działacz łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej Piotr Serdyński.

Górka w Rybnie ruszyła na ferie

Foto: Górka w Rybnie ruszyła na ferie
cz pon, 15 stycznia 2018 11:33

- W wojewódzkie mazowieckim zaczęły się ferie zimowe, więc ruszyliśmy i my – mówi pracownica Stoku Narciarskiego w Rybnie. Po niemal tygodniu naśnieżania na stoku do wczoraj narciarze mają do dyspozycji dwie trasy po 300 – 350 metrów i miejsce do nauki jazdy na nartach.

Audi uderzyło w słup

cz pon, 15 stycznia 2018 11:08

Audi A4 w piątek w nocy uderzyło w słup energetyczny w Piątnicy. Najprawdopodobniej kierowany przez 20-latka samochód wpadł w poślizg na jezdni, na którą spływa woda i zamarza tworząc niebezpieczne lodowe jęzory. Policjanci uznali jednak, że do zdarzenia doszło z winy kierowcy i ukarali go mandatem.

Chrystus z betonu wskazuje drogę i wędruje na północ

Foto: Chrystus z betonu wskazuje drogę i wędruje na p...
cz pon, 15 stycznia 2018 09:18

Stał przez ponad 100 lat niewzruszenie na wyniosłym postumencie od strony ulicy Giełczyńskiej w Łomży, a do przygarbionej pod ciężarem wielkiego krzyża sylwetki przywykły pokolenia Polaków. Twarde belki gniotły lewe ramię, ale palcem prawej dłoni wskazywał kierunek ku Dobru, Prawdzie i Miłości. Smagały go deszcze i wichry jesieni, zszarpały wichury i zgryzły mrozy zimy. Nie poddał się, pełen Wiary w Boga i Nadziei na lepszego Człowieka. Gdy nagle zza Katedry w Łomży znikła figura Chrystusa, tak podobna do Wędrowca przed kościołem Krzyża Św. w Warszawie, zrobiło się pusto śród wysokich drzew, zasłaniających wcześniej widok na Zbawcę, oddanego do konserwacji.

Na ratunek ludziom i zwierzętom

Foto: Na ratunek ludziom i zwierzętom
cz pon, 15 stycznia 2018 09:09

Strażacy z Łomży wzywani są na ratunek przy wszelkiego rodzaju zdarzeniach. Gaszą pożary, udzielają pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych, otwierają drzwi mieszkań, do których nie mogą dostać się lekarze pogotowia... M.in. takie zgłoszenie łomżyńscy strażacy otrzymywali w miniony weekend. Wśród nich było tez wezwanie na ratunek tonącej sarnie, pod którą załamał się lód na rozlewiskach Narwi.

Seniorzy TPZŁ dzielą się opłatkiem i nadzieją na progres

Foto: Seniorzy TPZŁ dzielą się opłatkiem i nadzieją n...
cz pon, 15 stycznia 2018 08:13

Doroczne spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej odbyło się w auli im. Hanki Bielickiej w II LO w Łomży. Ponad połowa miejsc w jednej z najelegantszych i najbardziej stylowych sal w mieście była pusta. Na słuchanie kolęd i dzielenie się opłatkiem przybyło około stu osób z kręgu TPZŁ, m.in.: wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk, biskup łomżyński Janusz Stepnowski i członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski. Zabawne jasełka wystawiła amatorska grupa teatralna Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie pod kierunkiem aktorki łomżyńskiego teatru lalkowego Marzanny Gawrych i z towarzyszeniem akordeonisty Jerzego Sęka.

Orkiestra dla noworodków zagrała w Łomży

Foto: Orkiestra  dla noworodków zagrała w Łomży
cz pon, 15 stycznia 2018 08:05

Światełko do nieba zakończyło tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. Wcześniej przez cały dzień odbywały się liczne imprezy z koncertami i licytacjami w Galerii Veneda jako głównym wydarzeniem. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu dla oddziałów noworodkowych w szpitalach powiatowych. – Bardzo się ucieszyłem, że w tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na doposażenie ośrodków najniższego stopnia, bo tam też rodzą się dzieci i wymagają specjalistycznego sprzętu – mówi Dariusz Ślesicki, ordynator oddziału noworodków i wcześniaków łomżyńskiego szpitala, dodając, że dla każdego noworodka decydujące są pierwsze 2-3 godziny życia.

Dzierzgowski wyszedł z PSL-u

Foto: Dzierzgowski wyszedł z PSL-u
cz pt, 12 stycznia 2018 22:02

Był m.in. szefem wojewódzkim partii i członkiem jej władz krajowych. Z ramienia partii był wicewojewodą podlaskim i pierwszym dyrektorem mieszczącego się w Łomży Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jego karierę polityczną przerwało oskarżenie na początku 2015 roku o zatajenie w oświadczeniach majątkowych części długów. Po niemal dwóch latach sąd warunkowo umorzył postępowanie ze względu na niewielką społeczną szkodliwość czynu. Do wielkiej polityki już nie wrócił, a teraz, po 20 latach członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym, Wojciech Dzierzgowski wystąpił z partii. W oświadczeniu napisał, że „uczuje się wykluczony” i „włożony pod dywan” przez partyjnych kolegów. Twierdzi, że postanowił się uwolnić, a kolegów „wyzwolić” z tego obowiązku.

Boże Narodzenie w jasełkach

Foto: Boże Narodzenie w jasełkach
cz pt, 12 stycznia 2018 16:26

Dziecięca grupa teatralna „Bez nazwy” z Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego przygotowała przedstawienie jasełkowe „Ach! Co za noc!”. Zainteresowanie lalkowym spektaklem z wartką akcją, piosenkami i urozmaiconą muzyką było tak duże, że przez trzy dni zaprezentowano go na scenie Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich aż osiem razy. – Wątek biblijny odgrywa tu główną rolę – mówi opiekunka teatru Alicja Żelazna. – Autor scenariusza Adam Szafraniec stara się też jednak rozbawić i zaciekawić dzieci, sprawić, żeby wyniosły z tego spektaklu i nauczyły się jak najwięcej!

Ferie w Bibliotece?

cz pt, 12 stycznia 2018 15:44

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza wszystkie chętne dzieci w ferie na wspólną zabawę z książką i nie tylko! Będą gry i zabawy integracyjno-edukacyjne i ruchowe, głośne czytanie, przeróżne konkursy, a nawet spektakl o tym jak łomżyńskie wiedźmy wyniosły się z miasta.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0