Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bożonarodzeniowe przesłanie dla rodzin

Nie pozwólmy aby tak jak przed dwoma tysiącami lat tak samo i dziś tylko i wyłącznie ekonomia decydowała o losie rodzin – mówił biskup Stanisław Stefanek w homilii Bożonarodzeniowej Mszy Św. Pasterz diecezji łomżyńskiej przewodniczył „Pasterce” odprawianej o północy w łomżyńskiej katedrze.


Fragment Ewangelii, który mówi o tym jak przed narodzeniem Chrystusa, nikt nie chciał pomóc i przyjąć Józefa z brzemienną Maryją – biskup Stanisław odnosi również do dzisiejszego świata, w którym ekonomiści najbogatszych krajów i międzynarodowych koncernów decydują o rodzinie patrząc przez pryzmat materialnych zysków za wszelką cenę.

Biskup przestrzegał też przed medialnym postrzeganiem świata, który szczególnie przed świętami wywołuje puste dyskusje podsuwają tematy w stylu: czy są to jeszcze święta związane z wiarą i religią czy już zeświecczone oparte na handlu i ekonomii. Na szczęście – mówił pasterz diecezji – jest w człowieku naturalny mechanizm obronny i „co najwyżej uszy ucierpią”, bo rozum i serce nie przyjmuje do wiadomości takich rewelacji – mówił biskup Stanisław w homilii.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę