Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Potężna burza zmoczyła pielgrzymów

Są już 3 dzień na trasie. Za sobą mają 70 km. Wczesnym rankiem wyruszyli z Sadownego w województwie mazowieckim, gdzie mieli nocleg, zmierzają w kierunku Pniewnika. Łomżyńscy pielgrzymi odczuwają już trudy podróży. W nocy nad Sadownem przeszła potężna burza – poinformował nas ks. Piotr Mazurek, kierownik 25. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.

Takiej nawałnicy z deszczem i silnym wiatrem pątnicy nie pamiętają. Ci, którzy nocowali w namiotach, wstali całkowicie przemoczeni, a ci, którym udało się znaleźć nocleg w domach też nie mogli spać, bo budziły ich pioruny. Mimo zmęczenia rano wszyscy rozpoczęli wędrówkę. - Czeka nas deszczowy dzień, ale idziemy dalej, tak jest pielgrzymi los – mówi kierownik pielgrzymki.

Na Jasną Górę w szeregach łomżyńskiej pielgrzymki maszerują razem już członkowie 4 grup: do żółto-brązowej z Łomży, czerwono-zielonej z Ostrołęki dołączyła wczoraj grupa srebrna z Ostrowi Mazowieckiej. Pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Później odwiedzili Brok, gdzie spotkali się z grupa niebieską z Zambrowa.

Dziś wyruszyła na trasę ostatnia grupa – fioletowa z Wyszkowa pod opieką ks. Marka Soliwody. Wszyscy pielgrzymi zmierzają w kierunku Pniewnika, gdzie spędzą kolejną noc. Przed nimi długi odcinek trasy – dziś przejdą prawie 39 km.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę