Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Bp Stefanek do młodych: Jesteście odpowiedzialności za przyszłość Polski i świata!

Główne zdjęcie
Młodzi przed kościołem Miłosierdzia Bożego w Łomży

- Nie na Wiejskiej, ani w Ratuszu, ale w twoim sercu powinien zostać ustalony porządek na przyszłość – apelował w niedzielę 26 kwietnia do młodzieży bp Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński przewodniczył Eucharystii kończącej Jubileuszowe Spotkanie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. W homilii podkreślał, że to młodzi odpowiedzialni są za przyszłość Polski i świata, dlatego powinni zabrać do swoich domów „Brunonowy program”. Spotkanie wpisało się w obchody Roku św. Brunona z Kwerfurtu, głównego patrona diecezji łomżyńskiej.

Bp Stanisław Stefanek obalił mit, jakoby światem rządziło pokolenie dorosłych. - Nie, to my decydujemy, młodzi – mówił pasterz wskazując zwłaszcza na „młodość ducha”. Młodzi – mówił hierarcha - mają więc przed sobą ważne zadanie. - Nie wierz w to, że parlament ustali porządek na jutro, to w twoim sercu ma się zakotwiczyć wielka nadzieja – apelował bp Stefanek. Pasterz łomżyński mówił, że do tego dzieła młodzież musi się odpowiednio przygotować. - Musiecie sprawdzić siebie, rozeznać siebie, mieć otwarty umysł, bo młodość trzeba rozdać i przekazać światu nadzieję – mówił do młodych pasterz łomżyński. Jednocześnie zaznaczył, że w duszach młodzieży nie może ma miejsce na „dołki i czarnowidztwo”, ale na wszechstronny rozwój.

Bp Stefanek przyznał, że podpatrywał zachowania uczestników Spotkania Młodzieży „zza firanki – jak pannny na wsiach wyglądają kawalerów na motorach”. Dzięki temu – jak zaznaczył – mógł wnikliwie obserwować kilka punktów jubileuszowego programu. - Jestem zbudowany waszym zaangażowaniem – chwalił młodych hierarcha.

Młodzież z diecezji łomżyńskiej, a także goście z diecezji ościennych i zza granicy gościła w Łomży od piątku 24 kwietnia. Spotkanie rozpoczęła modlitwa medytacyjna z udziałem braci z Taize w łomżyńskiej katedrze. W sobotę, po porannej Eucharystii, w kościele Miłosierdzia Bożego odbywały się spotkania tematyczne w grupach. Młodzież dyskutowała m.in. o wierności wartościom, czystości przedmałżeńskiej i budowaniu zaufania. Prowadzili je m.in. Sylwester Laskowski i były marszałek Sejmu, Marek Jurek. Po południu ruszyła część koncertowa spotkania. Na scenie przy ołtarzu papieskim wystapił m.in. Zespół New Life'M z Natalią Niemien. Nastepnie po parafii Miłosierdzia Bożego młodzież przeszła w Drodze Światła, a wieczorem wzięła udział w Nabożeństwie Światła i Misji.

Spotkanie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej było jubileuszowe, bowiem wpisało się w obchody 1000 rocznicy śmierci św. Brunona z Kwerfurtu, który przyniósł wiarę chrześcijańską na te ziemie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę