Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek przestrzega przed "międzynarodowym bezbożnictwem".

O odnowienie umysłów „własnych i społecznych” mądrością Boga apelował w wielkanocny poranek bp łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz przewodniczył rezurekcji w łomżyńskiej katedrze. W homilii mówił o zagrożeniach czyhających na Polaków ze strony „międzynarodowego bezbożnictwa”. Proponuje ono wyrzucenie Boga i powrót do „cywilizacji dżungli”.

- „Międzynarodowe bezbożnictwo” miało różne agendy – jedni nazywali je narodowym socjalizmem, inni komunizmem, ale to jest ta sama centralna – wyjaśniał w katedrze bp Stanisław Stefanek. Wmawia ona, że to Polacy są winni i dzisiejsi potomokowie tych, którzy ginęli w Katynium i Oświęcimiu, „którzy zostali w wywózkach sponiewierani na całym zachodzie, budowali potęgę przemysłu zbrojeniowego a potem cudu gospodarczego”. - I my mamy teraz płacić, oddać, oddać resztę, bo to my zawiniliśmy, sprzeciwiliśmy się programowi, który niosły nam, jako zbawienie wermacht hitlerowski i armia radziecka! - zaznaczył dobitnie bp Stanisław Stefanek. Wskazał też na groteskę demokracji, która zakłada, że głosujemy na tych, którzy zostali zatwierdzeni w jakimś „tajnym klubie”. Mówił o niepokojącej ekonomii mówiącej, iż zbawienie światu - zamiast Chrystusa Zmartwychwstałego – ma przynieść wolny rynek i demokracja.

Pasterz mówił o dzisiejszej perspektywie, która wyrzuca Boga i zakłada: „nie pozwolić, aby Chrystus Zmartwychwstały dopukał się do serca ludzkiego”. - A wtedy wracamy do serca kamiennego, do cywilizacji dżungli, czyli obyczaju przmocy – mówił hierarcha. Działania te nazwał „antyewangelizacją”. – To tak jakby św. Brunon patrzył na nowy najazd pogaństwa – mówił bp Stefanek. Zaapelował, aby odnowić ludzkie umysły – i za św. Pawłem – aby nauczyć się rozróżniać czyn dobry od złego.

Bp Stefanek przypomniał, że trwają obchody Roku św. Brunona. Diecezja łomżyńska będzie przypominać o swoim patronie podczas liturgii dekanalnych z udziałem biskupów łomżyńskich. Spotkania modlitewne będą odbywały się w soboty, począwszy od soboty przed świętem Miłosierdzia Bożego (18 kwietnia 2009 r.), w jednym z kościołów na terenie dekanatu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę