wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomżyńskie przedszkola zliczają chętnych

Ile dzieci nie znajdzie miejsca w przedszkolach? Nabór do łomżyńskich placówek właśnie się zakończył. Przedszkola zliczają chętnych, w piątek mają opublikować listy przyjętych dzieci. Już dziś wiadomo, że kilkadziesiąt nie będzie mogło uczęszczać do wybranych przez rodziców placówek.

Tak jest w Przedszkolu  Publicznym nr 15 w Łomży. Na 50 miejsc placówka przyjęła 73 zgłoszenia. Teraz ma zebrać się komisja i ostatecznie wybrać dzieci, które od września  pójdą do "piętnastki". Przepełniona jest "czwórka". O przyjęcie do przedszkola ubiegało się 180 dzieci, ok. 30 nazwisk znajdzie się na liście nieprzyjętych. Dokumenty niemal 25 maluchów będzie musiało odrzucić Przedszkole nr 10 w Łomży. Wolne miejsce ma jeszcze m.in. Przedszkole nr 8 w Łomży, dzieci może przyjąć do wszystkich przedszkolnych oddziałów. Rodzice po raz pierwszy elektronicznie zapisywali dzieci do przedszkoli – mogli wybrać trzy – ich zdaniem najlepsze. Następnie musieli przynieść pisemne deklaracje do placówek pierwszej preferencji. Z naborem były niewielkie problemy -powiedziała Radiu Nadzieja dyrektor przedszkola nr 15, Janina Leszczyńska. Elektroniczny nabór chwali dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży, Maria Mikołajewska.

Przedszkole nr 2 nie ma na swojej liście "nadliczbowych" dzieci. Oznacza to, że cała 100 zgłoszona do przedszkola znajdzie tam miejsce.Przedszkola utworzą też kilka oddziałów dla dzieci sześcioletnich. Po jednym ma być w placówkach nr 2, 4, 8, dwa oddziały planuje "dziesiątka" i "piętnastka".
Przypomnijmy, ok. 150 dzieci zostało przyjętych do zerówek szkolnych. Będą tam przebywać przez 5 godzin dziennie bezpłatnie, przedszkolna zerówka jest tylko 10-godzinna i pełnopłatna...

W najbliższy piątek (23 kwietnia) o godz. 15 przedszkola wywieszą listy dzieci przyjętych i tych, dla których miejsca zabrakło.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0