Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Struktury tkackie - Hanna Czajkowska

kwiecień 2004

W piątek 16 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży została otwarta wystawa tkanin Hanny Czajkowskiej.

Hanna Czajkowska w 1956 r. ukończyła studia na Wydziale Tkaniny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.W swoim dorobku ma 12 wystaw indywidualnych , m.in. w : Warszawie, Łodzi, Nowym Jorku, San Francisco, Krakowie, Zakopanem, Kopenhadze, Chicago i Ezinge oraz udział w ponad 100 wystawach zbiorowych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień za twórczość artystyczną i promowanie kultury. Prowadziła zajęcia dydaktyczne i wykłady z tkactwa artystycznego w Holandii, Kanadzie i USA. Artystka tworzy gobeliny i kilimy inspirowane światem przyrody, który w jej ujęciu przybiera syntetyczną postać, podbudowaną osobistymi emocjami i refleksjami. Tkaniny Hanny Czajkowskiej wyróżniają się wyważoną kompozycją, opartą na rytmie pionów i poziomów, wyszukaną kolorystyką i zróżnicowanym splotem.
Wystawa w Łomży jest ekspozycją towarzyszącą XI Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi. Czynna będzie do 30 maja 2004 r.

tekst i foto: Grzegorz Gwizdon

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę