Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

„N” cykl ilustracji - Wiesław Szumiński

oraz instalacja „Gliniane Księgi” lipiec 2004

Wiesław Szumiński pracuje w Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, gdzie prowadzi Galerię Papuciarnia oraz warsztaty ceramiczne dla dzieci. Jest autorem ilustracji i opracowań graficznych wielu książek. Jedne z bardziej znanych jego dzieł to ilustracje do prozy Brunona Schulza. W suwalskim szpitalu psychiatrycznym od 12 lat realizuje program arteterapii dla osób chorych psychicznie, gdzie prowadzi też „Galerię bez klamek”, w której prezentuje prace swoich pacjentów. Ma na swoim koncie szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych, które pokazywane były w kraju i za granicą.

Dzieciństwo spędzone na Sejneńszczyźnie oraz proza Brunona Schulza, Juliana Stryjkowskiego, Grigorija Kanowicza oraz poezje Jerzego Ficowskiego są najczęstszą inspiracją jego pracy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę