Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rzeźby - Paweł Jackowski

czerwiec - wrzesień 2004

Paweł Jackowski urodził się w 1957 roku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w warszawie. Od 1983 roku zajmuje się rzeźbą, tworzy prace autorskie oraz wykonuje prace konserwatorskie i rekonstrukcyjne rzeźb.
Ma na swoim koncie kilaka wystaw zbiorowych oraz realizacji rzeźbiarskich, wśród nich są „carskie wrota” do cerkwi w Białymstoku (1985), seria rzeźb – portretów polskich noblistów na wystawie Expo w Sewilii (1991) oraz udział w rekonstrukcji elementów rzeźbiarskich meczetu Emira Qurqumasa w Kairze (1993/94). Jego ulubione tworzywa to drewno i brąz. Na wystawie w Łomży prezentuje małe formy rzeźbiarskie z motywami figuralnymi, głównie prace z brązu, z cyklu „Ginnesa” - kameralne portrety kobiet, pełne ekspozycji, dramatycznego napięcia i tajemniczej egzotyki. Z dużym kunsztem i niezwykłą wyobraźnią plastyczna Paweł Jackowski łączy w nich realizm z baśniowością, a wyrazista forma i dbałość o detal wzmacniają sugestywność wizerunków. Na wystawie znajdują się również rzeźby z drewna – o większych rozmiarach – przedstawiające „głowy” inspirowane posągami pogańskich bogów oraz kobiece akty. Akty są ponadto tematem rysunków, które dopełniają całości ekspozycji.

Wystawę będzie można oglądać do 5 września.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę