Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Trojaczki urodziły się zdrowo w szpitalu w Łomży

Trzej chłopcy przyszli na świat w poniedziałek, 16. stycznia 2023 roku, w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Dzieci urodziły się w 35. tygodniu ciąży, czyli kilka tygodni przedwcześnie, ale szczęśliwie – opowiada dr Marta Jałbrzykowska, koordynator oddziału noworodków i wcześniaków. - Aktualnie stan ogólny chłopców jest stabilny, więc w 15. dobie życia dzieci mogą z mamą i tatą pojechać już do domu.

Nowonarodzona trójka chłopców łomżyniaków to czwarte trojaczki, które w XXI wieku tak zdrowo witały świat o poranku w stolicy Ziemi Łomżyńskiej. Fachowy i doświadczony personel lekarsko-pielęgniarski Szpitala Wojewódzkiego w Łomży przyjął ich równie troskliwie, jak trojaczki sprzed lat: w 2009 r., 2013 r. i 2017 r. Tym razem rodzice trojaczków są dosłownie z Łomży, bo wcześniej rodziny pociech pochodziły z okolic miasta albo odleglejszego regionu. 

- Dzięki temu, że mama trojaczków była pod dobrą opieką łomżyńskich ginekologów położników, udało się ciążę doprowadzić do 35. tygodnia i rozwiązać tak szczęśliwie – cieszy się od dwóch tygodni dr Marta Jałbrzykowska z Zespołem. Trzej chłopcy przychodzili na świat w poniedziałek, 16. stycznia br., jeden po drugim. Najpierw o godzinie 8.33 pojawił się najstarszy Adam (2 160 gramów, 47 centymetrów), za minutę o godz. 8.34 narodził się Witold (2 360 g, 45 cm), a w następnej minucie o godz. 8.35 dołączył do swoich dwóch braciszków Leon (2 040 g, 46 cm).

W pierwszych dniach życia byli w inkubatorach

Ciąża zakończyła się cięciem cesarskim. Adaś miał 9/10 punktów w skali Apgar – to 10-punktowa skala do oceny stanu i czynności życiowych noworodków, zaproponowana w 1952 r. przez Virginię Apgar (1909-1974), pediatrę i anestezjologa z USA. Witek otrzymał także 9/10 punków, natomiast najmłodszy Leoś trochę mniej: 8/10. 

Mama i jej trzech synów wymagali pomocy medycznej i nadzoru lekarsko-pielęgniarskiego. Trojaczki oddychały od razu samodzielnie, ale dla zapewnienia im bezpieczeństwa i komfortu w pierwszych dniach życia zostały umieszczone w inkubatorach, gdzie miały wygodnie i ciepło, prawie jak w ramionach matki. Chłopców powita w domu czekająca na nich z nadzieją pozostała część rodziny. Wkrótce trojaczki będą na badaniach w poradniach specjalistycznych Szpitala podczas kontroli, np. przyrostu masy ciała, morfologii i krwi.

Życzymy Adamowi, Witoldowi i Leonowi zdrowia, troskliwej opieki, miłości i prawidłowego rozwoju w szczęśliwej Rodzinie z Łomży.

_MG_5387.JPG

Przypomnijmy, że dr Marta Jałbrzykowska, pediatra neonatolog, pracuje w oddziale noworodków i wcześniaków od 2005 r., zaś aktualne trojaczki po raz pierwszy przyjęła jako koordynator oddziału. W łomżyńskim szpitalu narodziło się w 2022 roku 870 dzieci.M

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Trojaczki z łomżyńskiego szpitala

Wczesne trojaczki ze szczęśliwymi rodzicami w Łomży

Łomżyńskie trojaczki i łóżeczka od radnych... sejmiku

Trojaczki w Łomży

Trojaczki w Łomży

Tygodniowe trojaczki z Łomży po Wielkanocy A.D. 2017

Łomżyńskie trojaczki i jedynaczka w noworocznej formie

Noworoczne dzieci przyszły na świat w Łomży

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę