Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie trojaczki i łóżeczka od radnych... sejmiku

Główne zdjęcie
Monika Popowska z córeczką

- Cieszę się, że nie wylądowałam z córeczkami w Warszawie czy w Białymstoku, bo w Łomży mamy bardzo dobre warunki, tutaj jest fachowa obsługa dzień i noc – mówiła wzruszona Monika Popowska, karmiąc piersią jedną z córeczek na kołyszącym się płynnie automatycznym fotelu w oddziale noworodkowym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie odwiedzili 32-letnią mamę i urodzone przez nią 21. września trojaczki Karol Pilecki z zarządu województwa podlaskiego oraz łomżyńscy radni sejmiku: Marek Olbryś i Robert Łada. - Serdecznie dziękuję panom za pamięć...

Telesfor Saracyn, Hanna Majewska, Karol Pilecki, Krzysztof Bałata, Marek Olbryś, Robert Łada
Telesfor Saracyn, Hanna Majewska, Karol Pilecki, Krzysztof Bałata, Marek Olbryś, Robert Łada
Karol Pilecki i Monika Popowska
Karol Pilecki i Monika Popowska
Marek Olbryś i Monika Popowska
Marek Olbryś i Monika Popowska

Zanim panowie z sejmiku województwa podlaskiego odwiedzili mamę i trojaczki, aby wręczyć jej trzy łóżeczka z materacykami i pieluszkami dla ważących już po ponad dwa kilogramy i radzących sobie z samodzielnym oddychaniem maleństw, odbyła się krótka konferencja prasowa, którą poprowadził dyrektor szpitala Krzysztof Bałata.

- Moja obecność i kolegów radnych wzięła się z racji tego, że w szpitalu w Łomży narodziły się po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat trojaczki – wyjaśnił Karol Pilecki. - Nie przyczyniliśmy się do tego szczęśliwego i niecodziennego faktu, ale walczymy o jak najwięcej pieniędzy, przeznaczonych na remont oddziałów, w tym ginekologiczno-położniczego i noworodkowego. A pierwsza część remontu u noworodków właśnie się zakończyła.
Radny Marek Olbryś był zadowolony – jak stwierdził - że władze łomżyńskiego szpitala rozwijają pielęgnację pacjentek z dziećmi i poprawiają ich warunki bytowe. Podkreślił, że dobrze się stało, iż  w samorządach powstała przyjazna atmosfera, m.in., dla wprowadzania karty praw pacjenta i karty dużej rodziny, z myślą o wspieraniu rodzin wielodzietnych. Apelował do władz państwowych, aby wspierały opieką rodziny; zaś do parlamentarzystów – o zmiany w ustawach okołorodzinnych. Z kolei radny Rober Łada chciałby – jak zaznaczył - aby podarowanie teraz łóżeczek i materacyków dla  trojaczek: Kasi, Zosi i Marysi, których rodzina pochodzi z Klimaszewnicy i które mają pięcioro rodzeństwa, było "nie tylko jednorazowym gestem". Zasugerował, że samorządowcy tę wyjątkowo liczną rodzinę z wyjątkowymi trojaczkami wspierali "w dalszym toku wychowania i kształcenia".
Drugą część konferencji zajął znany urolog dr Telesfor Saracyn, przewodniczący Rady Ordynatrów szpitala, zapraszając na międzynarodową konferencję urologiczną w piątek i sobotę za tydzień.
Następnie goście przeszli na wyremontowany odcinek oddziału noworodkowego, gdzie powitali ich: ordynator i neonatolog dr Bożena Florczyk oraz ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego dr Leszek Poppe. Od ordynator Karol Pilecki dowiedział się, że miesięcznie w łomżyńskim szpitalu przychodzi na świat średnio około stu dzieci i że na 35 łóżkach zazwyczaj jest pełne obłożenie. Od ordynatora natomiast usłyszał, że jeszcze 30 lat temu, gdy ten ginekolog zaczynał w szpitalu pracę, śmiertelność noworodków wynosiła aż 30 na tysiąc porodów. Obecnie spadła dziesięciokrotnie, co świadczy o postępie medycyny, ale także o podwyższeniu poziomu i jakości opieki w tym szpitalu.
Karol Pilecki pogratulował mamie trojaczek szczęśliwego porodu w Łomży i uprzedził, że skromne prezenty są "na dobry początek". Natomiast dyrekcji szpitala i ordynatorom pogratulował wyglądu, wystroju i wyposażenia oddziału przez porównanie: "Super! Oddział jak na amerykańskich filmach".

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg
cz
cz, 03 października 2013 17:23
Data ostatniej edycji: cz, 03 października 2013 21:28:01

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę