Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Noworoczne dzieci przyszły na świat w Łomży

- W Nowym Roku urodziło się w naszym szpitalu pięcioro dzieci: czterech chłopców, w tym dwóch bliźniaków, i jedna dziewczynka – informuje lekarz medycyny Marta Jałbrzykowska, koordynator oddziału noworodków i wcześniaków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Mamusie noworocznych dzieciaczków czują się dosyć dobrze, a ich pociechy są również w dobrym stanie.

O wpół do dwunastej 1. stycznia 2023 roku przyszedł na świat Maciej: 3. dziecko w rodzinie, 2. urodzone w łomżyńskim szpitalu i 1. w Nowy Rok. Chłopczyk mierzy 56 cm, waży 4 150 g i dostał 10 punktów w skali Apgar. Ma dwie starsze siostry, z których jedna urodziła się też w szpitalu w Łomży. Rodzina pochodzi z Ukrainy. Do Polski przyjechała cztery lata temu. 

- Dyżur noworoczny przebiegał raczej spokojnie – ocenia dr Marta Jałbrzykowska, życząc szczęśliwego, pomyślnego i zdrowego Nowego Roku 2023 wszystkim mieszkańcom Łomży, niezależnie od wieku. 

Pełnomocnik dyrektora Jarosława Pokoleńczuka Jolanta Gryc podaje, że w łomżyńskim szpitalu w minionym roku 2022 narodziło się 869 dzieci: więcej chłopców – 462, a trochę mniej dziewczynek - 407. Życzymy noworocznym dzieciom i ich rodzinom życia bez trosk i zmartwień, w miłości, przyjaźni i szczęściu. Oby marzenia znalazły urzeczywistnienie, a każdy dzień przynosił radość i uśmiech na dziecięcych twarzyczkach. 

Oddział ginekologii i położnictwa szpitala w Łomży nie przyjmował kobiet ciężarnych z powodu pandemii Covid-19. Był zamnknięty od marca 2020 r. do lipca 2021 r., dlatego w poniższych linkach wspominamy dzieci noworoczne z 2022 r. i 2020 r., z nadzieją, że są zdrowe, bezpieczne, zadbane, najedzone, kochane i szczęśliwe. 

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 

Zdrowe dzieci rodzą się w Łomży w Nowym Roku 2022

Pierwsze dzieci w Łomży roku 2020

Ginekologia i położnictwo wreszcie otwarte

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę