niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Trojaczki w Łomży

Trojaczki, dwie dziewczynki i chłopczyk, w poniedziałek przed południem przyszły na świat w szpitalu w Łomży. Chociaż są niedojrzałe, to lekarze określają ich stan jako dobry. Dzieci na świat przyszły jako wcześniaki, więc zanim z mamą i tatą pojadą do domu, w szpitalu spędzą nie tylko najbliższe Święta Wielkanocne, ale i kilka tygodni po nich.

Sala cięć cesarskich łomżyńskiego szpitala
Sala cięć cesarskich łomżyńskiego szpitala

Poród trojaczków w łomżyńskim szpitalu potwierdza dr Dariusz Ślesicki, koordynator oddział noworodków i wcześniaków. Dzieci na świat przyszły w poniedziałek przed południem. Dwie dziewczynki i chłopiec ważą w sumie ok. 5,6 kg. Dzieci przyszły na świat w 33. tygodniu ciąży, a więc o miesiąc wcześniej niż powinny się urodzić. Mimo to dr Ślesicki stan trojaczków określa jako dobry.
- Masa ciała, wygląd, zachowanie, oprócz niedojrzałości, bo to dzieci urodzone jako wcześniaki, są dobre, ale oczywiście wymagają stałego nadzoru  – mówi koordynator oddział noworodków i wcześniaków łomżyńskiego szpitala.
Dzieci przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Po zabiegu także mama trojaczków czuje się dobrze.
- Cieszę się, że ta Pani wybrała nasz szpital na poród i że udało się donosić ciążę, bo to była ciąża zagrożona - mówi dr Ślesicki.

Gratulujemy... Porody trojaczków zdarzają się wyjątkowo rzadko. W Łomży poprzednie takie porody były w 2013 roku i 2009 roku.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0