Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Zmarła Zofia Tyszka

Główne zdjęcie
Zofia Tyszka (1932-2022)

W wieku 90 lat zmarła Zofia Tyszka (1932-2022), emerytowana nauczycielka, harcerka i wieloletni członek Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zofia Tyszka z d. Niedźwiecka ur. 6 stycznia 1932 roku we wsi Milewo Wielkie pow. Ostrołęka.  Pierwszą  pracę zawodową rozpoczęła w 1951 roku w Szkole Podstawowej w Stężycy jako przewodnik drużyny harcerskiej. Kolejno pracowała na stanowiskach nauczyciela i kierownika szkoły w Dzbeninie, Olsztynie i Łomży. W latach 1975–1977 była wizytatorem d.s. kadr w Wydziale Oświaty w Łomży. Na emeryturę odeszła w 1985 roku jako nauczyciel Szkół Specjalnych w Łomży.

Przez wszystkie lata pracy zawodowej uczestniczyła aktywnie w życiu społecznym środowisk, w których pracowała. Była instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i prowadziła drużyny harcerskie. Organizowała z harcerzami różne imprezy na rzecz środowisk lokalnych. Brała udział w organizowaniu i prowadzeniu obozów letnich i zimowisk dla dzieci i młodzieży

Od początku swojej pracy zawodowej była członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego.  Przez okres dwóch lat (1984 – 1985) pełniła funkcję Prezesa Oddziału Miejskiego ZNP w Łomży.  Przeprowadziła częściowy remont ścian zewnętrznych i dachu Domu Nauczyciela. Pomagała nauczycielom  w organizacji  imprez kulturalno – rozrywkowych.

Po przejściu na emeryturę poświęcała czas na pracę społeczną. Działała aktywnie w Sekcji Emerytów i Rencistów Oddziału ZNP w Łomży oraz jako instruktor ZHP w Drużynie Harcerzy Weteranów Ziemi Łomżyńskiej im. Leona Kaliwody. Była członkiem wielu organizacji, m. in. Towarzystwa Kultury Języka, Oddział w Łomży, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. 

Za pracę zawodową i społeczną odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem za Zasługi dla Województwa Łomżyńskiego.

Członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego wspominają Zofię Tyszkę jako osobę szlachetną, chętną do pomocy innym oraz pełną energii elegancką kobietę. 

Droga Zosiu, byłaś dla nas wspaniałą koleżanką, życzliwą  i uśmiechniętą. Wnosiłaś w nasze związkowe życie radość i optymizm. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i wspomnieniach.

Koleżanki i Koledzy z Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży

 

Uroczystości pogrzebowe Zofii Tyszki odbędą się 16 grudnia 2022 r. (piątek)  w Domu Pogrzebowym „Marczyk” od godz.11.00. Msza Święta Pogrzebowa  o godz. 13.00 w Kapicy św. Józefa, po czym nastąpi pochowanie na cmentarzu parafialnym  przy ul. M. Kopernika.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę