Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Rektor Surowik w Radzie Konsultacyjnej PKA

Główne zdjęcie
Rektor Dariusz Surowik

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży dr hab. Dariusz Surowik, został powołany do Rady Konsultacyjnej Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Ciało to pełni funkcje opiniodawczo-doradcze w zakresie strategicznych kierunków rozwoju PKA, a jej członków powołuje przewodniczący PKA.

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) to instytucja akredytacyjna w systemie polskiego szkolnictwa wyższego, a de facto niezależne gremium eksperckie, które działa na rzecz doskonalenia jakości kształcenia w uczelniach publicznych i niepublicznych. W obecnym stanie prawnym PKA przede wszystkim dokonuje ocen programowych, których wyniki przedstawia Ministerstwu Edukacji i Nauki oraz wydaje opinie w sprawie pozwolenia na utworzenie studiów na określonym kierunku, poziomie i profilu. Podstawą działania PKA są przepisy art. 241-258 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz statut przyjmowany przez PKA. Przewodniczącym tego Rady jest prof. dr hab. Adam Budnikowski – polski ekonomista, były rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

– Polskiej Komisji Akredytacyjnej przyświeca idea pluralizmu oraz wymiany opinii i doświadczeń w jak najszerszym gronie zewnętrznych ekspertów. Cieszę się, że w Radzie Konsultacyjnej PKA będzie słyszalny głos publicznych uczelni zawodowych, które działają w mniejszych ośrodkach miejskich, kształcą praktyków, a w swoich lokalnych społecznościach są kuźnią kadr, miejscem realizowania aspiracji naukowych, katalizatorem wielu pozytywnych zmian społecznych i gospodarczych – mówi Przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, Rektor ANSŁ dr hab. Dariusz Surowik, prof. ANSŁ.

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży dr hab. Dariusz Surowik, prof. ANSŁ, to logik i matematyk. Jest autorem licznych prac naukowych, w tym wielu publikacji w czasopismach znajdujących się w wykazie ERIH (The European Reference Index for the Humanities), członkiem Komitetów Programowych i Organizacyjnych konferencji krajowych, w tym ośmiu edycji konferencji Technologie Eksploracji  i Reprezentacji Wiedzy. Przewodniczył obradom sesji naukowej w VI European Congress of Analytical Philosophy. Od 2005 roku sekretarz redakcji czasopisma Studies in Logic, Grammar and Rhetoric. Stypendysta International Center for Computational Logic (Technische Universität Dresden, 2005r.). Członek międzynarodowych towarzystw naukowych: American Mathematical Society, The Association for Symbolic Logic oraz European Network for Social Intelligence (SINTELNET). Recenzent wydawniczy czasopism punktowanych. Wykonawca w czterech grantach badawczych. Z Akademią Nauk Stosowanych (do 1.03.2022 r. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości) w Łomży związany od 2004 roku, jako wykładowca, w tym w latach 2012-2017 Pełnomocnik Rektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a od 2017 roku Rektor tejże uczelni. Od 2020 roku pełni funkcję Przewodniczącego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. 

źródło: ANSŁ

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę