Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Poprawia się sytuacja epidemiczna w łomżyńskich szkołach

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Z danych udostępnionych przez ratusz wynika, że w stosunku do piątku z ubiegłego tygodnia, o 45% spadła ilość uczniów na nauce zdalnej. Obecnie na zdalnym uczy się prawie 1000 uczniów, najwięcej w SP 4.

Z danych udostępnionych przez Urząd Miejski w Łomży wynika, że znacząco spadła ilość uczniów na nauce zdalnej. Najwięcej zdalnie uczy się uczniów szkół podstawowych. Najtrudniejsza sytuacja jest w Szkole Podstawowej nr 4. Tam z domów uczy się 215 dzieci z 11 klas. 208 uczniów ze szkoły przebywa na kwarantannie, a 4 przebywa w izolacji. Z personelu 2 osoby są w izolacji i 2 na kwarantannie. Poważniejsza sytuacja jest także w SP 10, gdzie na zdalnym jest 163 uczniów z 8 klas. Na kwarantannie przebywa 163 uczniów i 2 w izolacji. Z personelu dwie osoby są w izolacji. W SP 9 nauczanie zdalne dotyczy 133 uczniów z 6 klas. Na kwarantannie przebywa 175 uczniów i 6 w izolacji. Trzech pracowników szkoły jest na kwarantannie i dwoje w izolacji.

W SP 5 zajęcia zdalne dotyczą 63 uczniów z 3 klas. W izolacji jest 5 uczniów. Na kwarantannie przebywa jeden pracownik i jeden uczeń. W Szkole Podstawowej nr 1 zdalnie uczy się tylko 23 dzieci z 1 klasy. Na kwarantannie przebywa 36 uczniów i 4 w izolacji. Z personelu dwie osoby są na kwarantannie i jedna w izolacji. W SP 2 wszystkie klasy uczą się stacjonarnie. Jeden uczeń i jeden pracownik są na kwarantannie oraz jeden pracownik szkoły przebywa w izolacji. W SP7 tylko troje uczniów przebywa na kwarantannie.
W sumie zdalnie uczy się 597 uczniów szkół podstawowych. 

Trochę lepsza jest sytuacja w szkołach średnich. W sumie nauka zdalna dotyczy 324 uczniów tych łomżyńskich szkół. Najwięcej zdalnie uczy się w I LO – 144 z 5 klas. Na kwarantannie przebywa 148 uczniów „Bernata”, a w izolacji 7. Z personelu jedna osoba jest na kwarantannie i cztery w izolacji. W II LO naukę zdalną pobiera 63 uczniów z 2 klas. W szkole na kwarantannie przebywa 61 uczniów i 2 w izolacji. Z personelu jedna osoba jest na kwarantannie.

Podobna sytuacja dowyczy ZSTiO nr 4, gdzie na zdalnym jest 53 osoby z 2 klas. Kwarantanna dotyczy tylko jednego ucznia, a izolacja jednego pracownika szkoły. W ZSMiO nr 5 nauczanie zdalne dotyczy 36 uczniów z 2 klas. Kwarantannie podlega 38 uczniów. W izolacji jest czworo uczniów i jeden pracownik. Poprawiła się też znacznie sytuacja w III LO. Tu zdalnie uczy się jedna klasa z 28 uczniami. Na kwarantannie przebywa 39 uczniów  i jeden pracownik. W izolacji przebywa 6 uczniów i jeden pracownik. W pozostałych szkołach nie ma informacji o nauce zdalnej. Na kwarantannie przebywa w sumie 52 uczniów z Ekonomika, Wety i ZSS nr 8. 

W przedszkolach nauka odbywa się stacjonarnie. W Publicznym Przedszkolu nr 4 na kwarantannie przebyw 17 dzieci. W pozostałych jednostkach tego typu zdarzają się tylko pojedyncze przypadki, np. w PP8, PP14 i PP15  po 2 uczniów, a w PP9 i PP10 po jednym.   

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę