Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Broń łowców i wojowników z czterech kontynentów

wrzesień - listopad 2001r.

Wystawa prezentuje broń rdzennej ludności zamieszkującej Amerykę Południową, Afrykę, Australię i Azję. Jest to przede wszystkim broń, którą posługiwano się podczas polowania i walki, m.in.: włócznie, oszczepy, maczugi, bumerangi, noże do rzucania (pociskowe).
Bron służyła również do celów zabawowo-sportowych, obrzędowych, magicznych i paradnych oraz jako oznaka pozycji społecznej i władzy. Wytwórcy broni oznaczającej władzę lub używanej w celach obrzedowych, przywiązywali dużą wage do nadania swoim wyrobom wyszukanej formy i bogatego zdobnictwa.

Celem wystawy jest zaprezentowanie bogactwa form i zdobnictwa broni oraz jej wielorakiego przeznaczenia. Wystawa p.t. Broń łowców i wojowników z czterech kontynentów została przygotowana przez Dział Klutur Pozaeuropejskich Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Uzupełniają ją wypchane zwierzęta również z czterech kontynentów, wypożyczone z Muzeum Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Łomnej pod Warszawą.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę