Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Był sobie koń - Wiktor Wołkow

W sercu kniei, za zbitą gęstwiną lasu, na pastrawiach zagubionych wśród bagien, jest królestwo dzikiego zwierza...", pisał w 1922 roku Julian Ejsmant, autar "Wspamnień łowieckich". "Królestwo dzikiego zwierza" i Wiktara Wołkawa, wypadałoby dziś dodać, bo autar czterech albumów i niezliczanych wystaw, nagradzany za nie licznie, w tym tytułem Czławiek sukcesu 2001 przez tygadnik "Kantakty", przez czterdzieści lat przemierzania wrósł w półnacno-wschadni pejzaż, bez reszty oddając się tej ziemi, tym wodom i temu niebu.

Wiktar Wołkaw fatagrafuje o każdej parze roku i dnia, z perspektywy żaby i samolotu. Utrwala obrazy takich drobin jak kropla rosy zawieszona na pajęczynie, robi zdjęcia jednej z dwunastu gwiazd Mlecznej Drogi - Słońcu; kilkusetletnim dębom i jednodniowym jętkam, krowom i sokołom, drogom, rzekom, płotom i krzyżom.

Przeglądając archiwum fotografika, w którym są tysiące negatywów i slajdów, można się dobitnie przekonać, jak obcy jest Wołkowowi slogan Kodaka: "Naciśnij guzik, my zrobimy resztę". W każdym zdjęciu jest osobowość autora, wyraźna jak charakter pisma i nic dziwnego, że, jak mówi anegdota, to właśnie on na lekcji biologii w szkole podstawowej odkrył, iż "oko ludzkie zostało zbudowane na zasadzie aparatu fotograficznego".

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę