Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Malarstwo Adam i Ewa Wsiołkowscy

wrzesień 2002r.

Adam Wsiołkowski
urodzony w 1949 r. w Krakowie. Studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. W. Taranczewskiego - dyplom z wyróżnieniem i medalem w 1973 roku. W tymże roku rozpoczyna pracę pedagogiczną w Akademii, uzyskując w 1992 r. tytuł profesora; w latach 1996-2002 pełnił funkcję dziekana macierzystego Wydziału. Uczestniczyl w ponad stu wystawach w Polsce i wielu krajach świata. Miał 38 wystaw indywidualnych m.in. w Krakowie, Warszawie, Berlinie, Nowym Jorku, Norymberdze, Pradze i Paryżu. Uzyskał ponad 20 nagród w konkursach malarstwa, rysunku i plakatu. W 1991 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki RP za wybitne osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne. W latach 1981/82 przebywał na półrocznym stypendium Fundacji Kościuszkowskiej w Stanach Zjednoczonych, uzyskując tam również stypendium Fundacji Ford & Rockefeller. Prace w zbiorach: Muzea Narodowe w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Kielcach; Muzea Okręgowe w Tarnowie i Chełmie; Muzeum im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; Muzeum Historyczne Miasta Krakowa; Muzeum Plakatu w Wilanowie; Muzeum Miasta Jaworzna; kolekcja ostromecka Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy; Fundacja Malarstwa Polskiego w Lesku; Bank Przemyslowo-Handlowy w Krakowie; galerie BWA w Poznaniu, Sieradzu i Białymstoku; The New York Public Library, Polish Institute of Arts and Science, The Kosciuszko Foundation - Nowy Jork oraz kolekcje prywatne w kraju i za granicą.

Ewa Zelewska-Wsiołkowska
urodzona w 1948 r. w Krakowie. Studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Jerzego Nowosielskiego; dyplom z wyróżnieniem w 1974 roku. Uprawia malarstwo i rysunek. Brała udział w ponad 30 wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Czechosłowacji, Francji i we Włoszech. Eksponowała swe prace na 12 wystawach indywidualnych m.in. w Krakowie, Warszawie, Tarnowie, Rzeszowie, Nowym Targu. W roku 1977 uzyskała nagrodę Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Krakowa. Prace artystki znajdują się w zbiorach Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę